Strona 1 z 1

klamki mosiężne

: 12 gru 2014 22:07
autor: Estera
Przed wojną w miejscach publicznych, sklepach, urzędach w drzwiach kamienic montowano klamki mosiężne. Nie dlatego ze były tańsze czy łatwiejsze w wykonaniu, ale dlatego ze mają naturalne własności bakteriobójcze. Może czas to przypomnieć i wykorzystać do propagowania i montowania klamek mosiężnych. Producent jakiś zawsze się znajdzie. Oprócz klamek są przecież poręcze, uchwyty, balustrady, chociażby poręcze wózków w supermarketach. A może po prostu zastosować jakąś folię mosiężną ....
Japończycy pracują nad tworzywem bakteriobójczym, wówczas można by było stosować jakąś powłokę z tego tworzywa do pokrywana części narażonych na dużą ilość zarazków.

Re: klamki mosiężne

: 18 gru 2014 23:32
autor: opiekunka
Lubię mosiądz i klamki mosiężne też mam u siebie w domu. Warto zainwestować kilka złotych i kupić coś porządnego, co będzie nam służyło kilkanaście lat.

Re: klamki mosiężne

: 06 maja 2015 08:37
autor: vika
Kiedyś to było kiedyś a dziś to dziś takie już czasy

Re: klamki mosiężne

: 06 lip 2016 15:40
autor: Zofia1
Fajnie, że zwracasz uwagę na takie szczegóły. Osobiście też to zauważyłem, a gdy poinformowałem koleżankę to nawet nie wiedziała o co chodzi. Szkoda, że te czasy już chyba nie wrócą...

Re: klamki mosiężne

: 17 kwie 2017 12:04
autor: Bella
Rzeczywiście tak jest, że mosiądz czy miedź mają właściwości bakteriobójcze. Dobrze, że zwróciłaś na to uwagę, bo ja zupełnie o tym zapomniałam. Producenci klamek mosiężnych powinni o tym przypominać. Jakoś reklama tutaj zawodzi.

Re: klamki mosiężne

: 02 cze 2017 23:57
autor: wandaraka
Nie wiedziałam, że klamki mosiężne są tak dobre. Będę musiała pomyśleć nad zmianą.

Re: klamki mosiężne

: 15 gru 2017 09:31
autor: Tymoteusz1
Pytanie tylko, jak bardzo funkcjonalne jest to rozwiązanie. Ja czuję, że jednak lepszym rozwiązaniem mogłoby być zastosowanie w mieszkaniu takich gałek do drzwi. Wiem, że wiele osób się na nie decyduje i są bardzo zadowoleni.

Re: klamki mosiężne

: 12 sie 2019 18:00
autor: edwinP
Super klamki znajdziecie w ofercie VDS. Duży wybór, różne marki, rózne style. Oprócz klamek mają samozamykacze i różne akcesoria. Duży plus za szybką realizację zamówienia - u mnie klamki były na miejscu w ciągu dwóch dni.