Własna firma

Powiedz to głośno... będziemy Cię wspierać!
hiphop12

Re: Własna firma

Post autor: hiphop12 » 11 sty 2018 12:15

Jeśli wiesz co chcesz zrealizować i w jaki sposób to nie powinnaś się zastanawiać. Wraz z mężem zweryfikowaliśmy okolicę i nie mieliśmy wątpliwości, że otworzenie drukarni będzie strzałem w dziesiątkę. Zupełnie się nie myliliśmy, klientów mamy sporą ilość. A to za sprawą oferowanej przez nas jakości. Dzięki maszynom drukującym, introligatorskim, maszynom do sztancowania a także składarko sklejarkom z oferty impression.info.pl udało nam się osiągnąć ten sukces. Cudowna sprawa, a przede wszystkim spełnienie marzeń.

Dżej89

Post autor: Dżej89 » 11 sty 2018 14:35

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie założyć własną firmę. Mam na to już całkiem fajny pomysł, ale obawiam się tych wszystkich kosztów i czy faktycznie sobie poradzę. Dowiedziałam się, że dzięki Akademickiemu Inkubatorowi Przedsiębiorczości koszta można zmniejszyć do minimum. Jedynie opłaca się miesięczny abonament.

mama89

Post autor: mama89 » 12 sty 2018 19:39

Od kilku lat mam juz własna firmę i rozwija się naprawde dobrze. Kilka lat temu kupiłam mały budynek w centrum i teraz tutaj pracujemy. Aczkolwiek mam problem, bo na moim prywatnym parkingu z firmy parkują sobie obcy ludzie, co mnie strasznie wkurza, bo potem moi klienci nie maja miejsc parkingowych. Zastanawiam się nad zakupem szlabanu parkingowego. Raczej by to rozwiązał problem, co myslicie?

Yerna

Post autor: Yerna » 15 sty 2018 14:33

Co do samego rozwiązania informatycznego są specjalne strony, które oferują systemy dedykowane. Tutaj akurat masz oprogramowanie dla firm budowlanych oprogramowaniedlabudownictwa.pl, ale są też rozwiązania dla innych branż. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz, ile osób ma na tym pracować oraz jaki budżet wchodzi w grę. Mimo wszystko takie systemy są coraz bardziej pożądane w firmach z sektora MŚP.

Awatar użytkownika
akreo

Post autor: akreo » 15 sty 2018 21:41

A może warto byłoby o to popytać znajomych? Według mnie jest to naprawdę dość dobre rozwiązanie :)
Prawda o tym, kim jesteśmy żyje w naszych sercach.

barbara19

Post autor: barbara19 » 16 sty 2018 10:06

Na pewno warto podpytać znajomych - to taka nasza pierwsa grupa kontrolna :)

thunder

Post autor: thunder » 17 sty 2018 13:14

Samemu tez można zbadać rynek, postarać się o dofinansowanie na działalność.

Kaś90

Post autor: Kaś90 » 20 sty 2018 15:34

Na pewno na początek warto zapoznać się z tym, jakie dokładnie dokumenty będą wymagane przy założeniu własnej firmy, bo faktycznie na pierwszy rzut oka wydaje się tego sporo, jednak w momencie, kiedy dokładnie się z tym zapoznasz, skompletujesz ze spokojem dokumenty, to już będzie tylko kwestia dopełnienia formalności w urzędzie.

berekatka

Post autor: berekatka » 24 sty 2018 11:01

Nie jestem na tym wątku od początku, ale myślę, że każda firma, która jest dobrze przemyślana, ma racje bytu. Wcale nie trzeba zaczynać od szczytu marzeń, ale można powoli się wszystkiego dorabiać. Moja znajoma otworzyła salon kosmetyczny. Na początku chciała mieć wszystkie sprzęty z górnej półki. Szybko jednak okazało się, że jej na to nie stać. Na szczęście wybadała rynek i okazało się, że jest firma, która wypożycza laser gabinetom kosmetycznym. Jakby ktoś był zainteresowany, to tutaj jest link: wypozyczlaser.pl. Dzięki temu wilk syty i owca cała, bo nie musiała się zadłużać na bardzo drogi sprzęt, a zabiegi może wykonywać.

Marysia2131

Post autor: Marysia2131 » 26 sty 2018 13:35

W dzisiejszych czasach mamy bardzo dużo możliwości jeśli chodzi o własny biznes. Na pewno każdy zauważył, że coraz więcej powstaje sklepów internetowych. Uważam, że jest to obecnie bardzo dobry pomysł na dochodowy i ciekawy biznes.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cele na ten tydzień”