kłamstwo w pracy?

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników
TRobak
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2015 22:42
Kontakt:

Re: kłamstwo w pracy?

Post autor: TRobak » 09 lis 2015 22:47

Taka niestety jest mentalność ludzka i nie da się ukryć, że człowiek zrobi wszystko żeby przypodobać się komuś lub dostać to czego oczekuje. Tu tak samo jak na jezdni-panuje zasada ograniczonego zaufania.

Wiewiórka
Posty: 563
Rejestracja: 03 maja 2014 19:03

Re: kłamstwo w pracy?

Post autor: Wiewiórka » 30 mar 2016 10:13

Ludzie niestety kłamią zawsze i wszędzie. Jest to całkowicie normalne i dotyczy każdego aspektu życia, zarówno tego prywatnego, jak i zawodowego. A powodów jest wiele. Najgorzej jednak, gdy kłamią, bo mają w tym interes i chcą zaszkodzić innym, a sobie pomóc. A co do braku umiejętności, nauczyłam się, że lepiej powiedzieć, że czegoś się nie potrafi i się tego nauczyć, niż kłamać i udawać, że jest inaczej, bo prędzej czy później prawda i tak wyjdzie na jaw. Dla wielu jest to sposób na przetrwanie w tym dość brutalnym świecie, gdzie okazywanie słabości nie jest mile widziane. Każdy kłamie, ale każdy na inną skalę. Jak się wykryje kłamstwo, to należy się z takimi osobami rozmówić i wyjaśnić sprawę.

Bella
Posty: 250
Rejestracja: 28 lip 2015 11:55

Re: kłamstwo w pracy?

Post autor: Bella » 24 mar 2017 12:09

Wszyscy kłamią i starają się postawić w jak najlepszym świetle. Spróbujcie przeprowadzić eksperyment, jeżeli ktoś coś zawalił, a nie wiadomo kto to zrobił, przeprowadźcie śledztwo i spróbujcie znaleźć winnego. W większości nikt się do tego nie przyzna. Taka jest natura ludzka. Ja tego nie zrobiłem, to zrobił sąsiad.

Monikson
Posty: 81
Rejestracja: 03 mar 2015 21:39

Re: kłamstwo w pracy?

Post autor: Monikson » 22 lut 2019 15:17

Pytanie, do czego to ma prowadzić, ze ktoś kłamie w sprawie własnych kwalifikacji? Przecież, prędzej czy później, to i tak wyjdzie na jaw, że jest kiepski!
A jak świat światem stoi ludzie lubią koloryzować rzeczywistość, tak jest łatwiej, a przecież wszystkich nie skierujemy na badanie wariografem, prawda?
Trzeba zaakceptować to, ale starać się nie być zbyt naiwnym w kontaktach z takimi osobami i nie pozwalać na to, by nawet najdrobniejsze kłamstewko uchodziło im na sucho!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samorozwój i doskonalenie zawodowe”