kłamstwo w pracy?

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników
melissa

kłamstwo w pracy?

Post autor: melissa » 25 gru 2010 23:03

Potencjalny pracownik wypełniając kwestionariusz zawodowy nie zawsze kieruje się zdrowym rozsądkiem. Często udziela odpowiedzi społecznie akceptowalnych, zgodnych z oczekiwaniami pracodawcy, ale już z prawdą - niekoniecznie. Dlaczego? Są różne motywacje takiego zachowania.

Awatar użytkownika
gobus1
Kontakt:

Re: kłamstwo w pracy?

Post autor: gobus1 » 20 lip 2011 22:34

Sprawdza się mądra zasada "ufaj i kontroluj".

Awatar użytkownika
izabella
Kontakt:

Post autor: izabella » 03 gru 2012 11:15

To normalne, po prostu woli skłamać a niżeli przyznać się do tego że czegoś nie potrafi. To dosyć częsta praktyka podczas rekrutacji pracownika. Kandydaci często mijają się z prawdą a zamiast przygotować często inne elementy takie jak list motywacyjny czy rozmowa kwalifikacyjna często chęć nauki pozwala pozytywnie wpłynąć na decyzje pracodawcy.

Jagoda

Post autor: Jagoda » 03 gru 2012 23:19

Teraz zaczyna się nowy kierunek - zatajanie umiejętności, wykształcenia tylko po to, żeby dostać jakąkolwiek pracę. Sama dostałam kilka odmownych odpowiedzi, bo "mam za wysokie kwalifikacje", a nikt nie pytał, czy pójdę pracować za taką a taką pensję, żeby móc zrobić zakupy na kolejny tydzień...

Sanczeska

Post autor: Sanczeska » 07 lip 2014 12:49

No niestety takie rzeczy zdarzają sie teraz coraz częściej.Na Twoim miejscu poszukała bym innego pracownika. Wiadomo że rekrutacja wcale nie jest łatwa bo nigdy nie wiadomo na kogo się znowu trafi, ale może jak byś spróbowała tym razem rekrutacje przeprowadzić przez hr-szop.pl, nie zajęło by Ci to az tyle czasu po za tym, może pojawiły by sie dużo poważniejsze zgłoszenia.

MartaTrec

Post autor: MartaTrec » 14 lip 2014 14:05

Najgorzej jest kłamać co do kwalifikacji, bo często później się okazuje, że czegoś nie potrafimy, a pracodawca może nas po prostu za takie kłamstwa zwolnić.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 28 wrz 2014 19:04

Zawsze można skorzysta z wariografu. Jest to bardzo często wykorzystywany środek, a jest to bardzo sprytne urządzenie, które wykryje reakcję organizmu przy próbie kłamstwa :D Ciekawe nie? Więcej info na ten temat znajdziecie tutaj!

Coldi

Post autor: Coldi » 23 mar 2015 22:48

Niektórzy niestety niektóre rzeczy koloryzują ich motywacje są różne choć ja tego w zupełności nie rozumiem. W CV często też ubarwiają swoje umiejętności czy też zdobyte doświadczenie jednak prędzej czy później prawda i tak wychodzi na jaw. Dziś niestety trzeba bardzo sprawdzać zanim komukolwiek cokolwiek się powierzy

Zelek26
Kontakt:

Post autor: Zelek26 » 24 lip 2015 15:04

Swoją drogą... Jeśli ktoś nakłamie w CV i potem to wyjdzie, że nic nie umie, to można go dyscyplinarnie zwolnić? Np. za działanie na szkodę firmy przez okłamanie pracodawcy (wymyślam na bieżąco, nie wiem czy coś takiego jest). Ciekawi mnie, czy można tak "wynagrodzić" pracownika za zmarnowany na niego czas :D

Venus86

Post autor: Venus86 » 31 lip 2015 17:57

Jest to ciekawa kwestia, ale chyba naturalnym jest, że jak ktoś szuka pracy to woli się trochę wybielić i nakłamać niż stracić od razu szansę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samorozwój i doskonalenie zawodowe”