Strona 1 z 2

Jak bezpiecznie inwestować?

: 25 sie 2015 13:41
autor: terkos
Zastanawiam się od pewnego czasu nad tym, jak dorobić trochę pieniędzy. Wydatki rosną, pieniądze na lokatach w banku leżą ale tam w zasadzie nic ciekawego jeśli chodzi o wzrost się z nimi nie dzieje. zaczynam się zastanawiać nad tym, czy nie lepiej by było przynajmniej część zainwestować, jednak nie znam się na tym. Czy Wy sami uczyliście się metodą prób i błędów i próbowaliście giełdy / innych inwestycji, czy korzystaliście z doradców? Nie wiem sam, zastanawiam się czy nie spróbować w domu maklerskim na początek bo jest u mnie w mieście, ale mam mieszane uczucia bo nigdy wcześniej nie oddawałem obcym ludziom swoich pieniędzy w obrót... poradźcie mi jeśli mieliście podobny problem.

Re: Jak bezpiecznie inwestować?

: 09 wrz 2015 21:53
autor: gosh
Nie wiem czy byłabym skłonna na takie ryzyko.

Re: Jak bezpiecznie inwestować?

: 19 paź 2018 23:33
autor: Roberto
Nie wiem czy są bezpieczne inwestycje, takich to raczej nie ma, zawsze jest ryzyko strat.

Re: Jak bezpiecznie inwestować?

: 25 paź 2018 09:07
autor: Pablo42
Ryzyko zawsze istnieje a jak ktoś wam inaczej mówi to coś kręci :P

Re: Jak bezpiecznie inwestować?

: 26 mar 2019 21:30
autor: Roberto
Może warto inwestować w kilka rzeczy. Dywersyfikować inwestycje. Jedna rzecz pójdzie do góry, na innej może stracisz, ale zawsze coś zostanie.

Re: Jak bezpiecznie inwestować?

: 24 kwie 2019 21:14
autor: ap87
Jeśli chodzi np. o inwestycje w złoto, na pewno warto zadbać o sprawdzone źródło. A to jest bardzo ważne, właśnie z uwagi na bezpieczeństwo transakcji :)

Re: Jak bezpiecznie inwestować?

: 16 maja 2019 12:13
autor: RafalM
Hej - zapraszam Was na mojanazwa, mamy tu wiele ciekawych artykułow o inwestowaniu - pozdrawiam

Re: Jak bezpiecznie inwestować?

: 28 sie 2019 22:19
autor: pstryczek
No właśnie. Czy istnieje w miarę bezpieczny sposób na inwestowanie? Mój mąż chcę przeznaczyć sporą kwotę pieniędzy na inwestycje na GPW. Trochę mnie to martwi, bo ja jestem z tym osób, co od ryzyka stronią. Mąż jednak przekonuje, że ma wszystko dokładnie zaplanowane i są to inwestycje długoterminowe w akcje spółek stabilnych. Zamierza wejść na rynek amerykański, bo nasz polski nie zapewni mu takich zysków. Znalazł brokera za pośrednictwem, którego może nabyć te akcje m.in. Tesli, Facebooka i Apple. Co o tym myślicie? Ktoś z was ma może już doświadczenia z giełdą amerykańską? Dajcie znać proszę, bo nie wiem czy męża popierać czy wręcz przeciwnie!

Re: Jak bezpiecznie inwestować?

: 16 paź 2019 22:48
autor: MarekArek
Żeby skutecznie inwestować trzeba najpierw mieć wiedzę teoretyczną.

Re: Jak bezpiecznie inwestować?

: 17 paź 2019 15:50
autor: Tymoteusz1
Przecież dzisiaj wszystko zależy od tego, w jakich inwestycjach czujecie się najlepiej. Wcale nie dziwi mnie to, że tylu inwestorów wkłada kapitał w nieruchomości, bo zwrot cały czas jest barto atrakcyjny.