Dofinansowanie i kredyt

…czyli sposoby na dodatkowy zastrzyk gotówki.
Olek

Re: Dofinansowanie i kredyt

Post autor: Olek » 12 sty 2018 14:11

Kredyt to super opcja, inwestycja finansowana z obcego kapitału jest rentowna, a nasze środki są wolne w razie potrzeby. Jednak kredyt to ogromna odpowiedzialność, może warto poszperać jednak w tych dofinansowaniach? Może fundusze unijne? Ja korzystałem z pomocy Signum Sp. z o.o. i z programu unijnego.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2018 10:37 przez Olek, łącznie zmieniany 1 raz.

bierendaa

Post autor: bierendaa » 14 sty 2018 10:32

Wiadomo, że opcja dofinansowania jest dużo lepsza, chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego ;D Jednak nie każdy dostaje dofinansowanie i w takim przypadku trzeba po prostu poszukać dobrego kredytu na firmę. Jeżeli zalezy wam na czasie i wygodzie to koniecznie zajrzyjcie na strone bosspozyczka.pl/kredyt-na-firme-na-start, otrzymacie tam równiez na całkiem fajnym RSSO kredyt na start firmy. Bardzo fajna opcja dla każdego biznesmena :)

ewelline

Post autor: ewelline » 17 sty 2018 17:53

No to jest duży plus. No i łatwiej uzyskać chwilówkę przy minimum formalności. Jeśli chcecie się więcej na ich temat dowiedzieć to odsyłam do artykułu businesstimes.pl/finanse/chwilowki-sposob-finansowanie-malych-firm, wszystko jest tutaj dokładnie opisane :)

zdetka

Post autor: zdetka » 25 sty 2018 14:56

Ja z czystym sumieniem mogę polecić kredyt 123 . To sprawdzona i przede wszystkim RZETELNA firma. Fantastyczne podejście do klienta. Przyznam się, że niestety nie znam się na papierologii a tutaj doradzca wszystko dokładnie i na spokojnie mi wytłumaczył, poświęcił tyle czasu ile to było konieczne. Warto także zerknąć na ich stronę www - mają ciekawe artykuły, także mi je polecono do przeczytanie przed podpisaniem umowy. Ja jestem bardzo usatysfakcjonowana.

Kaś90

Post autor: Kaś90 » 29 sty 2018 08:58

A słyszeliście już o funduszach norweskich jakie można pozyskać w różnych zakresach działalności? Jeśli nie, to według mnie warto się dowiedzieć, bo jeśli można skorzystać z dodatkowego dofinansowania, to naprawdę nie warto marnować takich szans. Finansowanie rozstrzygane jest drogą konkursów, więc warto nieco zgłębić temat.

Jupiterol

Post autor: Jupiterol » 28 lut 2018 08:35

Ja zdecydowanie w pierwszej kolejności sięgam po kredyty. Na początku ubiegałam się o dofinansowanie z PUP na rozpoczęcie działalności. Potem były dotacje na innowacje. Teraz na ekologie. Wszystkie przechodzą bez problemu - jednak nie wszędzie tak jest. Osobiście korzystam z Kancelarii, która pomaga ubiegać się o dofinansowanie i zajmuje się tym od strony papierkowo prawnej. Fakt faktem nic za darmo, aczkolwiek zawsze jestem pewna, że to co mówią jest w jakiś sposób poparte faktami.

lana52

Post autor: lana52 » 25 mar 2018 23:39

Na co chcesz przeznaczyć dotację? Jeśli na prace związane z termomodernizacją, możesz skorzystać z dotacji termomodernizacyjnej z Pozyczkowy.com.pl (to pożyczka, która jest nisko oprocentowana - dlaczego więc z niej nie skorzystać?)

RenuJi

Post autor: RenuJi » 05 kwie 2018 08:51

Według mnie jeżeli mamy tylko taką możliwość, warto skorzystać z każdej dostępnej opcji dofinansowania, np. ze środków unijnych. Nie zawsze jednak mamy dostęp do takich środków i trzeba starać się o kredyt. Bez wątpienia bardzo dobrym pomysłem będzie przy tej okazji sięgnięcie po wsparcie doradcy z lp-hmfinance.pl. W tym przypadku górna granica dostępnych środków kształtuje się na poziomie 500 tysięcy złotych, a jednocześnie nie musimy się obawiać o wysokie koszty.

Zuzianna

Post autor: Zuzianna » 17 kwie 2018 12:54

Dofinansowanie to oczywiście najlepsza opcja na dostanie pieniędzy, jednak trzeba sie z tym pogodzić, że nie każdy je dostanie i trzeba zabezpieczyć się i swoją firmę opcją kredytu. Te na pewno sa częsciej brane na firmy niż dawane dofinansowania np. z urzedu pracy czy Unii.

jeanWyc

Post autor: jeanWyc » 18 kwie 2018 13:45

Ja brałam pożyczkę na firmę, dzięki nim bardzo szybko go uzyskałam: multiinicjatywa. Można u nich zaciągnąć pożyczkę do 500 tys. zł na dowolny cel, a formalności są ograniczone do minimum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak uzyskać dofinansowanie”