Biegunka w pracy i co wtedy?

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
bisna

Biegunka w pracy i co wtedy?

Post autor: bisna » 16 lut 2015 16:54

Witajcie,

borykam się z dość przykrym problemem, jakim jest biegunka. Co bym nie zjadła w restauracji jestem zmuszona później biegać do tolalety. Mam przy sobie smecte, ale może znacie jakieś sposoby zeby uniknąć tego problemu. Ostatnio tak głupio się czułam na spotkaniu firmowym, kiedy musiałam z 5 razy wychodzić.. :( Zeby chociaż było wiadomo, kiedy dopadnie - może są jakieś objawy, których nie zauważam?

Marzanna

Re: Biegunka w pracy i co wtedy?

Post autor: Marzanna » 18 lut 2015 19:50

Może jesteś uczulona na coś, co powoduje takie efekty uboczne. Na mnie kiedyś dla przykładu kawa tak działała. Po kawie od razu do toalety. Cóż czasami różnie bywa.

iska

Post autor: iska » 25 lut 2015 12:06

Ja bym taka sytuację koniecznie zdiagnozowała z lekarzem - moze nie ma sie co niepokoić, ale lepiej poznac przyczynę takiego stanu rzeczy; Leki działają tylko objawowo, ale może trzeba zrobić coś żeby sie to nie pojawiało lecząc to ... idź do lekarza. koniecznie

patelniak

Post autor: patelniak » 26 lip 2015 22:53

Ja z takimi problemami radzę sobie na dwa sposoby - zawsze mam w biurku jeden z preparatów typu Smecta lub Stoperan. Przyznam, że na mnie lepiej działa stoperan no i jest w tabletkach (smecta tworzy taką niesmaczną zawiesinę). Kupuję go za jakieś 8zł w http://www.aptekamini.pl/, nie wiem ile kosztuje w aptekach stacjonarnych.

Vanessa123

Post autor: Vanessa123 » 29 lip 2015 20:13

Ja zawsze używam stoperanu, ale jeśli problem trwa dłużej, to może warto najpier na kilka dni przejść na diete i jeść jakieś lekkostrawne potrawy ? A jak i to nie pomoże, to może warto iść do lekarza ?

Freddy

Post autor: Freddy » 30 lip 2015 20:22

Przede wszystkim lekarz i badania. Później zmiana diety i metodą prób i błędów wyeliminowanie winowajcy biegunek. Bo najprawdopodobniej to wina diety - byc może są jakieś sposoby na takie dolegliwości?

aga77

Post autor: aga77 » 31 lip 2016 20:58

A robiłaś sobie badanie poziomu przeciwciał igg? Jeśli nie, to koniecznie je wykonaj. Z tego co się orientuję, to Genom wykonuje tego typu badania. Tutaj genom.com.pl są na nich namiary. Taka biegunka nie jest rzeczą normalną. Nie powinna dopadać cię tak często.

thunder

Post autor: thunder » 01 sie 2016 10:02

A może masz zespół jelita drażliwego? Ja na przykład to mam i wiem, że nie wolno mi się stresować w pracy, bo nerwy pogarszają sytuację.

Rybacka

Post autor: Rybacka » 29 sie 2016 21:10

Nagłe i niespodziewane biegunki to rzeczywiście przykra sprawa. Znam dwa przypadki, kiedy takie coś się dzieje, oczywiście wyłączając tak zwane grypy jelitowe czy żołądkowe. W sumie przyczyn biegunki może być wiele, ale wiem na pewno, że przy wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego jest to częsta przypadłość. Również jest coś takiego jak zespół jelita drażliwego i wtedy też biegunki są niemal non stop. Przede wszystkim warto się przebadać dokładnie i postawić diagnozę. Może to być coś naprawdę poważnego. Poza tym można wypróbować różne preparaty dostępne w aptece i wybrać najskuteczniejszy. A może jeść dużo jagód. Na biegunkę są niezawodne.

Berenika

Post autor: Berenika » 29 maja 2018 11:34

Jeśli macie problem z zatrzymaniem biegunki, to proponuję spróbować płynu Orsalit. To bardzo dobry płyn nawadniający. Jego precyzyjnie dobrany skład zapewnia uzupełnienie bieżących strat wody i elektrolitów u niemowląt i dzieci, a także u osób dorosłych. Z biegunką trzeba bardzo ostrożnie, mozna sie odwodnić i wylądować w szpitalu.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2018 09:26 przez Berenika, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”