Strona 1 z 3

Inwestowanie w innowacje

: 05 gru 2013 11:03
autor: kier
Czy inwestujecie w innowacyjne rozwiązania w swoich biznesach? W założeniach tego typu działania mają na celu poprawę wydajności, obniżenie kosztów a co za tym idzie zwiększenie konkurencyjności. Nie ma takiej rzeczy której nie można poprawić :)

Re: Inwestowanie w innowacje

: 09 gru 2013 11:26
autor: tamirka
Gospodarka oparta na wiedzy czyli taka jaką chcemy aby Polska była musi być innowacyjna. Nasze przedsiębiorstwa coraz lepiej sobie z tym radzą. Korzystają z najnowszych zdobyczy informatyki aby poprawić logistykę, przepływ informacji i bezpieczeństwo. Faktycznie nie ma rzeczy których nie można poprawić i to jest kwintesencją innowacji. Jednym z liderów na polskim rynku innowacyjnych rozwiązań IT dla biznesu jest Atena, która poprawiła już konkurencyjność wielu firm.

Re: Inwestowanie w innowacje

: 13 gru 2013 11:46
autor: natalia.k
Myślę, że coraz bardziej popularny jest CSR, czyli biznes odpowiedzialny społecznie. Zwiększa on konkurencyjność firmy i poprawia wizerunek. Dla osób, prowadzących firmy w dolnośląskim jest możliwość wzięcia udziału w projekcie, który pozwala na darmowe zastosowanie praktycznej wiedzy w tym zakresie. Taki gotowy wdrożony model csr to świetna sprawa i to w dodatku bez ponoszenia kosztów!

Re: Inwestowanie w innowacje

: 24 lut 2014 12:29
autor: Sanczeska
Zdecydowanie wole zainwestować w nieruchomości. To bardziej pewne pieniądze tym bardziej że mieszkania stoją teraz w takich cenach, np tutaj ihouse.pl, juz za niewielką sumę można kupić całkiem ładne mieszkanko i czerpać korzyści z wynajmowania. Razem ze znajomą zastanawiamy się nad takim interesem.

Re: Inwestowanie w innowacje

: 29 lip 2018 18:30
autor: Tymoteusz1
Oczywiście, że tak. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że bez wprowadzania odpowiednich innowacji, ciężko będzie Wam w ogóle prowadzić efektywnie biznes na tak konkurencyjnym rynku. Najlepiej pomyślcie, jak usprawnić Waszą pracę mogą produkty stworzone przez Pollin. Wiele firm korzysta z ich rozwiązań i bardzo sobie to chwalą.

Re: Inwestowanie w innowacje

: 31 lip 2018 15:56
autor: stapka18
Kiedyś z mężem inwestowaliśmy bardzo w sztukę młodych, polskich artystów. Według nas są w Polsce dość niedocenieni. Teraz rozszerzamy kolekcję o bardziej znanych artystów, ale młodych nadal wspieramy. Często chodzimy na aukcje sztuki, np. do domów aukcyjnych.

Re: Inwestowanie w innowacje

: 30 sie 2018 10:15
autor: monikabert90
W Polsce jednak mało się pojawia tych wszystkich innowacji, a szkoda. Czytam sobie czasami bloga Dariusza Stasika i czasami aż oczom nie wierzę, jakie to nowinki pojawiają się na całym świecie :) Ostatnio na przykład dowiedziałam się, że zaczęły już powstawać pierwsze domy budowane w technologii druku 3D. Wiedzieliście o tym?

Re: Inwestowanie w innowacje

: 31 sie 2018 13:27
autor: ametyst
Jasne, że tak, choć przyznam się, że w początkowym etapie korzystałam z darmowych rozwiązań. Im coraz lepiej mi szło, tym bardziej na miarę swoich możliwości finansowych inwestowałam w lepsze CRM.

Re: Inwestowanie w innowacje

: 31 paź 2018 15:05
autor: Elsa
Warto inwestować w rozwój własnej firmy, a środki na to można pozyskać czy to z UE czy krajowych środków, bądź preferencyjnych pożyczek z funduszy europejskich, które są lepszą opcją niż oferty komercyjne. Firmy takie jak ellipsisinnovations.pl zajmują się pozyskiwaniem funduszy i jest to dobra opcja, bo pomagają skompletować dokumenty potrzebne do wniosku, wypełniają wniosek, rozliczają dotacje. Dzięki takiej firmie mamy pewność, że wniosek nie zostanie odrzucony przez jakieś braki czy błędy.

Re: Inwestowanie w innowacje

: 31 paź 2018 21:48
autor: majesty24
W przypadku prowadzenia firmy, to bardzo ważna sprawa. Często rozwój decyduje o tym, czy firma przetrwa.