Strona 1 z 2

Jak zrobić dobry biznes

: 18 lip 2017 22:21
autor: opiekunka
Potrzebny jest:
- CEL
- INWESTYCJA
- PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
- AKTYWNOŚĆ
A teraz przeczytajcie sobie pierwsze litery z góry na dół, będziecie wiedzieć, jak to potem wychodzi...

Re: Jak zrobić dobry biznes

: 20 lip 2017 23:23
autor: Biznestata
Nie zawsze wszystko wychodzi, ale nie można się poddawać, trzeba pomimo tego walczyć.

Re: Jak zrobić dobry biznes

: 19 lut 2018 12:22
autor: opiekunka
A tak poważnie, trzeba mieć wiele optymizmu, bez niego ani rusz. Prowadzić biznes to ciężki kawałek chleba.

Re: Jak zrobić dobry biznes

: 06 mar 2018 15:41
autor: Ramona34
Czyli nie da się zrobić dobrego biznesu?

Re: Jak zrobić dobry biznes

: 09 mar 2018 14:19
autor: gosia iq
da się, choć biznes to twarda gra dla twardych graczy. często jeden podpis za dużo, jeden kredyt za wiele, i firma się sypie.
najważniejsze, to umieć się podnieść po porażce, bo jak jest dobrze, to nie trzeba żadnych porad.

jak zrobić dobry biznes? podpatrywać innych, sprawdzić w czym czujemy się dobrze, a potem zacząć po prostu próbować.

mój pierwszy biznes - to restauracja - padło po 3 latach, ale zdobyte doświadczenia w biznesie i powrót do "korzeni" czyli do finansów spowodował, że mój kolejny biznes działa z sukcesami już parę lat.

Re: Jak zrobić dobry biznes

: 15 mar 2018 11:31
autor: Martusia87
Myślę, że przede wszystkim należy mieć bardzo dobry pomysł. Bez tego się nic nie zrobi, ale z doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że bardzo przydatne jest korzystanie z zewnętrznych systemów. Ja na przykład po wprowadzeniu dyrektywy PSD 2 zdecydowałam się na wykupienie Otwartego API Bankowego.

Re: Jak zrobić dobry biznes

: 03 lut 2019 13:08
autor: micho
Polecam postawienie nowoczesnej i zautomatyzowanej myjni samochodowej. Przy dobrej lokalizacji można zarabiać dość regularnie. :)


Mając pomysł na dobry biznes zawsze kluczowe jest zapewnienie jego odpowiedniego finansowania. Jak wszyscy wiemy w Polsce jest to szczególnie duży problem. Gdyż jako społeczeństwo nie potrafimy gromadzić oszczędności i myśleć długoterminowo. Większość ludzi żyje chwilą i dniem dzisiejszym, będąc przyzwyczajonymi do socjalizmu i państwa opiekuńczego. Tymczasem to własny pomysł na dobry biznes i samodzielność mogą dać przyszłość i bogactwo bądź inną formę wolności finansowej. Ja uzyskałem finansowanie w nest banku, dzięki temu że posiadam tam konto. Polecam zapoznać się zawsze z ofertami kilku instytucji finansowych. 8-) Ot to mój pomysł. :right:

Re: Jak zrobić dobry biznes

: 26 lut 2019 20:42
autor: szczypiorek
Przede wszystkim, nie wolno poddawać się gdy przyjdzie gorszy okres. Nie oszukujmy się, ale prowadzenie własnej firmy to pasmo porażek i sukcesów. Których będzie więcej, sporo zależy od twojej wiedzy i doświadczenia. Według mnie, warto także posłuchać doświadczonych kolegów. Bardzo dobrą okazję do tego, możesz mieć, poprzez wzięcie udziału w konferencji, to właśnie tam, wielu doświadczonych biznesmenów, będzie dzieliło się swoim doswiadczeniem, wiedzą, a także przekaże mnóstwo porad na temat unikania prostych lecz kosztownych błędów.

Re: Jak zrobić dobry biznes

: 23 kwie 2019 12:47
autor: andyw
Nie każda osoba nadaje się do biznesu, trzeba znać swoje mocne i słabe strony.

Re: Jak zrobić dobry biznes

: 30 sie 2019 10:09
autor: Kasia17_17
Ja, jeśli mam wątpliwości, korzystam ze strony kruczki-prawne. Bardzo mi pomogła, nie mam wykształcenia prawniczego ani prawnika w rodzinie, więc w razie wątpliwości związanych z moja firmą szukam na tej stronie odpowiedzi.