Mały salon kosmetyczny

…czyli te, które zaczynacie lub które są już tuż tuż…
Drana

Mały salon kosmetyczny

Post autor: Drana » 16 paź 2018 11:10

Hej dziewczyny. Prowadzę od roku mały salon kosmetyczny. Całkiem dobrze mi wszystko idzie, mam grono stałych klientek. Co jakiś czas pojawi się ktoś nowy. W każdym razie jestem zadowolona z tego jak to wszystko się kręci. Chciałabym trochę poszerzyć ofertę, żeby jeszcze bardziej rozruszać biznes. Myślę o skoncentrowaniu się na zabiegach odmładzających i kupnie takiego sprzętu. Ja wcześniej, jak pracowałam na etacie miałam sprzęt trochę starszej generacji, więc ciekawa jestem waszych opinii w tym temacie.

mamuśka31

Re: Mały salon kosmetyczny

Post autor: mamuśka31 » 23 paź 2018 19:32

A czy laseroterapia to nie jest na tyle poważny zabieg, że trzeba go wykonywać w klinice?
Czytałam trochę na ten temat, no i odniosłam wrażenie, że tak. Ale może się mylę? Jeśli tak, popraw mnie. No i jeśli możesz, powiedz trochę więcej na temat terapii laserem, bo bardzo mnie to interesuje.

Werka

Post autor: Werka » 25 paź 2018 08:04

Ja zdecydowałam się poszerzyć ofertę mojego salonu o stylizacje paznokci, była na specjalnych kursach w szkole New Nails, Muszę przyznać, że były bardzo fajnie prowadzone, dużo praktycznych zajęć.

DominikaD32

Post autor: DominikaD32 » 03 gru 2018 23:04

Mały salon również może być doceniany przez klientów warto jednak robić swoje i może później się rozwinie. Jak będziesz chciała kupić odpowiednie wyposażenie do prowadzenia takiego biznesu to ze swojej strony bez dwóch zdań jestem w stanie polecić Ci finefactory, w którym również często robię zakupy i jak do tej pory mnie nie zawiedli na termin, ceny i jakość obsługi.

Santek.N

Post autor: Santek.N » 25 gru 2018 16:20

Ogólnie w takich biznesach fajna opcja to poszerzenie oferty o produkty, które uzupełnią Twoją ofertę wiec wszelkiego rodzaju kosmetyki pasujące do tego co robisz. Jeśli lokal jest mały to można pokombinować z umieszczeniem odpowiednich szafek czy lad z produktami co może pozytywnie wpłynąć na ich odbiór.

Mimichaska

Post autor: Mimichaska » 14 sty 2019 22:35

Wcale nic wielkiego nie będzie potrzebne. od czegoś trzeba zacząć, może nawet od jednej specjalizacji. Może z czasem wszystko się rozwinie :) Jeżeli w tym kierunku biznesowym będziecie zmierzać to na pewno będziecie musieli postawić na nowoczesny sprzęt.

Natanielka

Post autor: Natanielka » 14 lut 2019 11:45

Moim zdanie, bardzo dobry pomysł z poszerzeniem działalności i skupieniu się na zabiegach odmładzających. Z tego co widzę, coraz więcej kobiet korzysta z takich zabiegów i chętnie o tym mówi. Moje znajoma, która prowadzi taki salon mówi, że duże zainteresowanie jest liftingiem, bo zabieg bezinwazyjny i właściwie od razu widać efekt. Oczywiście musisz mieć do tego odpowiednie wyposażenie, jak np. nicie liftingujące, ale to wcale nie jest jakaś droga sprawa.

Brayank9

Post autor: Brayank9 » 26 lut 2019 10:16

Na pewno jest to dobry pomysł na biznes. Taki salon możecie same prowadzić i na pewno będzie to opłacalny biznes. Wiadomo, że na początku trzeba będzie sporo zainwestować. Zobaczcie sobie niezbędne meble, urządzenia i inne akcesoria kosmetyczne. Na pewno bez tego nie otworzycie tego typu biznesu

Majkel12

Post autor: Majkel12 » 19 mar 2019 16:12

Aby prowadzić własny salon kosmetyczny warto jest być samemu kosmetyczką, albo być specjalistą przynajmniej od makijażu, paznokci, albo jakichś innych zabiegów kosmetycznych. Wówczas ta branża wygląda zupełnie inaczej. Pracowałem dość długi czas w branży beauty i z doświadczenia wiem jak to wygląda. Największe wzięcie miały salony, gdzie szefową była specjalistka, która to przyciągała największe rzesze klientek. Zadowolone klientki zapędzały pocztą pantoflową renomę salonu.

Kirssteen

Post autor: Kirssteen » 23 mar 2019 14:54

Mały nie mały, na pewno propozycje od firmy sprzedającej profesjonalne wyposażenie do salonów kosmetycznych i fryzjerskich na pewno wam się przydadzą. Postawcie na profesjonalny sprzęt do tego typu miejsc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Raczkujące”