Gabinet medyczny - wyposażenie

…ale może w tym szaleństwie jest metoda?
mader

Gabinet medyczny - wyposażenie

Post autor: mader » 03 lis 2015 15:07

Czy gabinety medyczne wymagają konkretnego wyposażenia? W sieci znajduję meble oznaczone jako medyczne, ale nie mogę znaleźć podstawy zastosowania takiego rozwiązania. Czy wynikają one z konkretnych przepisów?

Mulatka

Re: Gabinet medyczny - wyposażenie

Post autor: Mulatka » 04 lis 2015 20:34

Tak, są meble medyczne, ale trudno mi powiedzieć, czy istnieje wymóg ich posiadania. Na pewno muszą być zapewnione konkretne warunki, szczególnie jeśli w gabinecie trzymane są lekarstwa. Pamiętajmy, że niektóre leki wymagają choćby odpowiedniej temperatury.

mader

Post autor: mader » 05 lis 2015 15:19

Nie widzę jakiegokolwiek powoływania się na przepisy, informacji o konkretnych materiałach, które wymagane są przez ... no właśnie kogo? Kto weryfikuje czy gabinety mają to co trzeba?

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 09 lis 2015 15:20

Może nie całkiem specjalnego, ale stosowanego do danego przedsięwzięcia. Warto pomyśleć również o drukarce do takiego miejsca, ponieważ wiele rzeczy w takich placówkach także się drukuje czy skanuje. Ofertę godną uwagi teraz mają drukarki Epson, ponieważ do 31.03.2016 jak zakupisz drukarkę od nich z systemem ITS, które są oszczędne i wydajne otrzymasz dłuższą gwarancję. Wystarczy się zarejestrować na stronie i zamiast rok gwarancji otrzymasz aż trzy lata.

Mulatka

Post autor: Mulatka » 09 lis 2015 18:55

No wychodzi na to, że nie ma wymogów związanych z ustawami, przepisami, regulaminami w kontekście mebli. No chyba że o czymś nie wiem, albo internet o tym nie wiem. A wydaje mi się, że powstałby przynajmniej jeden ciekawy artykuł z tym powiązany. Tymczasem w sieci nie znajduję jakiechkolwiek informacji, nie ma kompletnie nic.
O co chodzi?

mader

Post autor: mader » 10 lis 2015 14:52

zuzia - jesteś hardkorem ;-) Aż tak bezmyślnego spamu nie widziałam od dawna ;-)

No właśnie wygląda na to, że żadnych konkretnych przepisów/ustaw po prostu nie ma. Skonsultuję się jeszcze z tym sklepem, który znalazłam. W sumie w sklepie powinni wiedzieć najlepiej, ale raczej prawie pewne, że chodzi wyłącznie o względy funkcjonalne.

Hokus

Post autor: Hokus » 23 lis 2015 13:15

Chodzi o to, że wrzucając sobie do nazwy specjalizację w zastosowaniu można mocno podnieść cenę. No bo przecież to meble specjalistyczne/medyczne. I tyle, nie ma tu żadnej filozofii.
W gruncie rzeczy to takie same meble jak np meble biurowe które zrobi pierwszy lepszy producent.

Vanessa123

Post autor: Vanessa123 » 30 lis 2015 19:22

Na pewno są jakieś wymogi i odpowiednie wytyczne. Można z całą pewnością ponieść karę za niezastosowanie się do tego, poza tym chodzi o sprzęty medyczne, czyli coś ważnego dla naszego życia/ zdrowia...

sylwia4012

Post autor: sylwia4012 » 12 gru 2015 21:55

Dla mnie ważne jest, jak wyposażony jest gabinet specjalisty, z którego pomocy korzystam. Musi to być sprzęt dobrej jakości, niezawodny i służący pacjentowi. Nie wyobrażam sobie na przykłąd gabinetu kardiologicznego bez holterów ciśnienia. Kredos oferuje specjalistom najlepsze, markowe Holtery https://kredos.pl/holtery-cisnienia i to w atrakcyjnych cenach. Zresztą wszystko z oferty sklepu ma jakość światową. Lekarze powinni przykładać uwagę do tego, co oferują i jak diagnozują swoich pacjentów, a bez tego raczej będzie trudno stwierdzić przyczyny zaburzeń w układzie krążenia, z którymi ja sie borykam.

Aprilka07
Kontakt:

Post autor: Aprilka07 » 22 gru 2015 12:58

Tak apropo wyposażenia medycznego, jestem na etapie pomagania teściowej w urządzaniu gabinetu i szukamy firmy, która dostarczy nam sprzęt. Znalazłam consultronix.pl, ktoś słyszał o tej firmie? Albo też może polecić inne firmy, których sprzęt będzie na wysokim poziomie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szalone pomysły...”