Wirtualne biuro

…przykłady ciekawych mamobiznesów z Polski z zagranicy.
alek99

Wirtualne biuro

Post autor: alek99 » 18 sie 2010 22:32

Słyszeliście kiedyś o czymś takim jak wirtualne biuro? Wraz z przyjacielem chcemy złożyć firmę jednak nie posiadamy własnych lokali. Znaleźliśmy w Internecie firmę, która udostępnia swój adres dla nowo zakładanych firm, dodatkowo oferują możliwość przesyłania korespondencji na wskazany przez Nas adres. Co o tym myślicie, to chyba nowa usługa w Polsce?

olgasza
Kontakt:

Re: Wirtualne biuro

Post autor: olgasza » 20 sie 2010 18:18

pierwsze słyszę, wiedziałam tylko o tych "coworking spaces", czyli wspólnych biurach.
Pomysł jest ciekawy, jeśli ktoś nie ma własnego lokalu. Z drugiej jednak strony firma, która ma taki wirtualny adres budziłaby moje podejrzenia, w sumie dobre miejsce dla firm-krzaków i naciągaczy...

which

Post autor: which » 08 wrz 2010 01:23

Mniej więcej coś takiego oferują inkubatory. Z funkcjonalnością bywa różnie. A napiszesz coś więcej o sobie? :)

mebite
Kontakt:

Post autor: mebite » 27 cze 2012 22:04

A tak na marginesie, korzystał ktoś z takich "coworking spaces"?

which

Post autor: which » 22 sie 2012 21:33

Wirtualne biuro a wspólna przestrzeń biurowa to 2 różne sprawy.
Wirtualne biuro - mam doświadczenie z inkubatorem

Dygresja o inkubacji: niski koszt, ale przez beznadziejną komunikację, zerowe wsparcie i uciążliwe zawracanie głowy nibyszkoleniami i pijarowymi mejlami faktycznie prędko dojrzałam do decyzji o założeniu własnej firmy : ). Były problemy z interpretacją podatkową z powodu formy prawnej inkubatora, podpisywaniem umów między inkubatorem a moimi klientami, i nawet prostym wystawianiem i podpisywaniem faktur. Obsługa miła, lecz, niestety, niekompetentna. Zaczęłam wychodzić na minus zamiast na plus, nie mogę polecić - choć na pewno bywają i pozytywne doświadczenia.

Inkubator faktycznie daje adres firmie. Podobnie firmy oferujące "wirtualne biuro" - z takim miałam do czynienia w stowarzyszeniu. Produkt wydawał się być idealny - do czasu. Pół roku po legalnym wypowiedzeniu umowy (z powodu znalezienia innej siedziby) stowarzyszenie dostało pismo z żądaniem zapłacenia równowartości rocznego abonamentu i straszące sądem za rzekome bezprawne używanie adresu. Stowarzyszenie zmieniło adres we właściwym terminie i zgłosiło to do KRS, co zostało ogłoszone na stronie www KRS! Na telefoniczne zapytanie, o co chodzi, telefonistka wyjaśniła, że stary adres jest używany w sieci. Czyli - firma próbowała wyłudzić od klienta pieniądze za adres używany nie przez stowarzyszenie, lecz przepisany ze starego zapisu w KRS przez jedną z wielu stron kopiujących (lecz nieaktualizujących) dane różnych firm z KRS-u... Znów pozostaje mieć nadzieję, że taka "przedsiębiorczość" jest jednak wyjątkiem od zasady.

alicja

Post autor: alicja » 28 sie 2012 22:37

Jeśli ktoś myśli poważnie o biznesie, to nie ma co sobie głowy zawracać inkubatorami. Wirtualne biuro to też rozwiązanie raczej na początek, na krótki dystans. Ja uważam, że jeśli kogoś nie stać na biznes to nich się za niego nie bierze. Jak już ruszać to pełną parą :) przynajmniej takie jest moje zdanie.

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 30 sie 2012 18:53

alicja pisze:Jeśli ktoś myśli poważnie o biznesie, to nie ma co sobie głowy zawracać inkubatorami. Wirtualne biuro to też rozwiązanie raczej na początek, na krótki dystans. Ja uważam, że jeśli kogoś nie stać na biznes to nich się za niego nie bierze. Jak już ruszać to pełną parą :) przynajmniej takie jest moje zdanie.

Oj wiele z nas zaczynało dokładnie odwrotnie! Będziesz chyba musiała zweryfikować troszkę swoje zdanie :)

Lila-Art08

Post autor: Lila-Art08 » 05 paź 2012 19:50

dokładnie curly-myśle,że mało jest osób które zaczynają od razu pełną parą. większość biznesmam zaczynała od biura w domu...

jagodka
Kontakt:

Post autor: jagodka » 10 gru 2012 12:53

Wirtualne biuro przydaje się wtedy kiedy chcemy w godnych warunkach porozmawiać z naszym kontrahentem. Takie biuro można wynająć np na kilka godzin a resztę pracy wykonywać zdalnie...

kreatynka

Post autor: kreatynka » 28 lut 2013 08:00

Wirtualne biuro to dobre rozwiązanie nie tylko na kilka godzin. Można je mieć nie tylko jak się chce przyjmować klientów - głównym zadaniem takiego biura jest po prostu miejsce rejestracji firmy - jeśli nie ma się innego lokalu to jest to świetne rozwiazanie i z pewnością tańsze aniżeli wynajem biura.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to robią inni...”