Pomysł na biznes to nie wszystko

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
fiona45

Re: Pomysł na biznes to nie wszystko

Post autor: fiona45 » 16 lip 2018 22:31

To racja nie wszystko, ponieważ biznes to też finanse o które nie jest łatwo. Zawsze jest jakieś rozwiązanie z złej sytuacji jak nie ma funduszy na dalszy rozwój, bo to jednak najważniejsze.

Marianna11
Kontakt:

Post autor: Marianna11 » 17 lip 2018 10:05

Sam pomysł to dopiero początek. Nie każdy jest przygotowany na ogrom pracy, jaki trzeba włożyć w prowadzenie własnej firmy, w jej promocję, obsługę klientów, ewentualnie zarządzanie pracownikami. Na początku często to jest praca na 2 etaty.

korisnilson

Post autor: korisnilson » 23 lip 2018 12:55

Warto popracować kilka lat w danej branży, nauczyć się jak najwięcej a później założyć swoją firmę.

zofialipska

Post autor: zofialipska » 10 wrz 2018 12:05

Ja długo pracowałam na etacie w swojej branży zanim zdecydowałam się na własną firmę. Wcześniej zrobiłam jeszcze studia z zarządzania, które dodatkowo rozjaśniły mi kilka kwestii o których inaczej nie miałabym pojęcia

ocani

Post autor: ocani » 24 wrz 2018 15:46

Dokładnie, bez wiedzy i doświadczenia na wejściu na temat branży, w której chce się prowadzić firmę, upadłość jest więcej niż gwarantowana. Jasne, kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje, ale w tym przypadku lokujemy prawdziwe pieniądze, często pożyczone bądź pozyskane, więc w naszym interesie leży, by je umiejętnie spożytkować, żeby rozkręcić firmę i utrzymać ją w pierwszych trudnych miesiącach. Pomysł na biznes należy poprzeć badaniami rynkowymi, badaniami konkurencji, dokładnym sprawdzeniem, czy i jak duże jest zapotrzebowanie. Trzeba dodatkowo posiadać jakąś szczątkową wiedzę z ekonomii, zarządzania, logistyki, by dać radę i się przebić na rynek. To nie są takie proste rzeczy, wbrew temu, co mówią w reklamach, ogłoszeniach itd. Jasne, wniosek o założenie firmy został uproszczony, ale to tylko tyle ;)

roputek

Post autor: roputek » 26 wrz 2018 10:29

Zgadzam się, liczy się przede wszystkim realizacja. A tutaj bardzo potrzebne jest korzystanie z pomocy firm zewnętrznych, szukanie odpowiednich podwykonawców.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”