Nie mam pomysłu na biznes

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
opiekunka

Re: Nie mam pomysłu na biznes

Post autor: opiekunka » 28 maja 2017 10:01

A nie masz czasami wrażenia, ze wszelkiego typu szkolenia to wyciąganie pieniędzy od ludzi. Zauważ, że namnożyło się tych firm szkolących, pewnie to są łatwe pieniądze. Za rzeczywistą pracę, to mało kto chce się zabrać.
Biznes forum

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 29 cze 2017 12:08

Swój biznes to nie jest prosta sprawa. Potrzebujesz sporo czasu, żeby poznać rynek, oczekiwania klientów, konkurencję. Najlepiej by było popracować przez jakiś czas w danej branży i dopiero potem myśleć nad czymś swoim. Ważne jest też żeby stale badać rynek, bo w dzisiejszych czasach wszystko zmienia się z dnia na dzień. Ja zanim otworzyłam własną firmę to długie tygodnie spędziłam na przeglądaniu internetu :)
Fajnie by było znaleźć jakiś dobry portal branżowy, np: tworzywa.pl. Ja trafiłam na ten bo jest stale aktualizowany i pełen przydatnych funkcji. Próbuj, na się uda!
Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

łucja99

Post autor: łucja99 » 17 kwie 2018 19:37

Ja mam pomysł dla firm, które już swój biznes posiadają ale chcą co nieco dorobić. Jesteś ciekawa co to takiego? Otóż, punkt kurierski, punkt nadawania paczek, mówi Ci to coś? Przeczytaj sobie e-speedpak.net/otworz-punkt-kurierski jak wygląda otworzenie czegoś takiego, mnie się wydaje, że to bardzo fajna sprawa :)

zdetka

Post autor: zdetka » 23 maja 2018 20:54

Myśle, że bardzo ciekawą opcją biznesu jest franczyza. Nawet dzisiaj miałam okazję czytać na ten temat nieco więcej, a dokładnie jak otworzyć punkt kurierski. Uważam, że to świetna opcja zarówno dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z biznesem, a także dla tych doświadczonych, którzy chętnie poszerzą swoją działalność.

Inatka93

Post autor: Inatka93 » 26 maja 2018 13:22

Powtarzam to zawsze do znudzenia, ale cóż, taka moja rola. Moim zdaniem trzeba najpierw poznać rynek, na który chce się wejść, a potem szukać pomysłów na siebie. Zresztą robienie czegoś, co nas nie satysfakcjonuje też nie jest ciekawe. Moja koleżanka długo szukała pomysłu na siebie, aż otworzyła bar. Potrzebne krzesła kupiła, a resztę wypożyczyła. Lokal fajnie prosperuje, może i Ty powinieneś się tym zająć?

kammii

Post autor: kammii » 10 cze 2018 14:13

Amelia pisze:
09 kwie 2017 19:44
Pomysł z franczyzą niezły, tylko trzeba mocnego partnera poszukać.Cuk proponuje sprzedaż ubezpieczeń pod swoją marką na ciekawych warunkach.To dobre rozwiązanie gdy się stawia pierwsze kroki w biznesie.
I nie trzeba się martwić o reklamę, są widoczni w ogólnopolskich mediach.

marta149

urządzenia do mycia podłóg

Post autor: marta149 » 12 lip 2018 20:46

Mnie się wydaje, że firma sprzątająca może okazać się dobrym pomysłem na biznes. W końcu takie usługi zawsze będą potrzebne, zawsze będzie na nie popyt. Wiadomo, że na początku trzeba mieć spore zaplecze finansowe, ale jak mamy odpowiedni budżet, to wydaje mi się, ze warto spróbować. W firmie Hako sprzedają różnego rodzaju maszyny czyszczące, zamiatarki, odkurzacze. Takie urządzenia do mycia podłóg powinny być dobrej jakości, w ten sposób na pewno dłużej posłużą. Najlepiej decydować się na współpracę z firmą, która oferuje także serwis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”