Myślę o biznesie w rolnictwie

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
mokka

Re: Myślę o biznesie w rolnictwie

Post autor: mokka » 21 maja 2019 08:32

Jeśli chodzi o rolnictwo to zwykle sama wiedza i doświadczenie nie wystarczą, potrzebne są jeszcze pieniądze na zakup nasion, a także odpowiednich maszyn i zwykle bez kredytu jest to nierealne. Na szczęście czytam że są takie kredyty specjalnie dla rolników z gwarancją COSME o które warto się postarać.

cholak008

Post autor: cholak008 » 14 cze 2019 17:12

Dlatego już teraz wolę Ci zaproponowac, abyś rozważył zakup opryskiwaczy polowych. Wraz z mężem prowadzimy gospodarstwo rolne, z kolei opryskiwacze z oferty Stanimpex poprawiły jakość naszych plonów. Różnica jest ogromna, warta swojej ceny. Jakość plonów jest najważniejsza!

Roman77

Post autor: Roman77 » 28 cze 2019 10:49

Od myślenia do zarabiania długa droga. Na pewno musisz zwrócić uwagę na to, z jakich systemów będziesz korzystać w swoim gospodarstwie. Im bardziej innowacyjne rozwiązania, tym lepiej.

grazynka12

Post autor: grazynka12 » 03 lip 2019 00:21

Zostać rolnikiem jest stosunkowo łatwo ale utrzymać się z tego fachu niezmiernie trudno. Koszty są ogromne i wszystko kosztuje krocie na przykład takie opony ciągnikowe więc polecam hurtownię Bohnenkamp. Jeśli chodzi o opony ciągnikowe to są liderem jeśli chodzi o cenę i jakość. Tylko takie produkty mają sens w rolnictwie bo tanie zamienniki zazwyczaj szybko się zużywają.

jsconsulting

Post autor: jsconsulting » 31 lip 2019 12:30

Mój mąż również zajmował się rolnictwem. Jednak nie jest to ciężki kawałek chleba. Zdecydowaliśmy, że sprzedamy gospodarstwo,a mąż otworzył firmę, która zajmuje się montowaniem drogowych barier ochronnych. Jest to znacznie bardziej opłacalna działalność.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”