samodzielna księgowość online

…co o tym sądzicie, czy macie jakieś doświadczenia z tym biznesem?
mamuśka58

samodzielna księgowość online

Post autor: mamuśka58 » 11 lut 2019 11:21

Jak myślicie czy dobrym pomysłem jest rezygnacja usług księgowej na rzecz prowadzenia samodzielnej księgowości online? Zaczęłam nad tym się zastanawiać.
Ryzyko chyba małe, bo przedsiębiorca ma zapewnione wsparcie ekspertów księgowości. podatków, prawa pracy. Poza tym wfirma.pl udostępnia jako jedyny rozbudowany program kadrowo płacowy. Co ważne to teraz wszyscy podatnicy VAT będą mieli obowiązek przesyłania Jednolity plik kontrolny w formie elektronicznej na strony MF, wfirma.pl już dawno posiada taką funkcjonalność.

Marcello00

Re: samodzielna księgowość online

Post autor: Marcello00 » 18 lut 2019 12:27

Jest bardzo dobrym pomysłem, mój tata prowadzi własną firmę i korzysta z usług księgowej online od dłuższego czasu.

Alice

Post autor: Alice » 15 maja 2019 17:21

Absolutnie nie widzę siebie prowadzącej samodzielnie księgowość, ale wiadomo, jeśli chodzi o oszczędność, to zawsze jestem na tak. Jestem zadowolona z Tax Care i nie mówię tylko o cenie, ogólnie o jakości obsługi, kontakcie. Jeśli mam jakieś pytania, księgowa odpowiada zawsze konkretnie i naprawdę dość szybko - jest kompetentna i rzeczowa. Tak jak mówię, sama nie ogarnęłabym tego w ten sposób, wolę zapłacić specjalistom, tym bardziej, że koszty też nie są wysokie.

SzalonaMama

Post autor: SzalonaMama » 15 maja 2019 20:23

Odradzam samemu prowadzić księgowość w obecnych czasach gdzie przepisy bardzo dynamicznie ulegają zmianie. Zbyt dużo czasu to pochłonie więc zleć to zewnętrznej księgowości ale niech będą to specjaliści.

d.o.jarosinska

Post autor: d.o.jarosinska » 16 maja 2019 14:14

Oczywiście w przypadku dużych firm, zatrudniających wielu pracowników i przeprowadzających dużą liczbę transakcji prowadzenie samodzielnie księgowości mija się z celem i lepiej powierzyć to biuru. Natomiast w przypadku mikroprzedsiębiorców księgowość online to genialne rozwiązanie. Sama korzystam z wfirma.pl i jestem pod wrażeniem tego jak prosty i wygodny w obsłudze jest ten system. Program jest na bierząco dostosowywany do zmian w prawie więc użytkownik nie musi się tym martwić. W razie jakichkolwiek problemów zawsze można skorzystać z supportu, choć osobiście nie miałam jeszcze takiej potrzeby a korzystam z systemu już prawie od roku.

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 10 lip 2019 05:33

Samodzielna księgowość najlepiej sprawdzi się w małej, jednoosobowej firmie, im większa działalność, tym będzie jednak trudniej prowadzić księgowość. Wtedy lepiej postawić na biuro rachunkowe albo własną księgową.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Myślę o... (tutaj Twój pomysł na biznes)”