Finansowanie firmy – dotacja czy kredyt?

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
karolinka
Kontakt:

Re: Finansowanie firmy – dotacja czy kredyt?

Post autor: karolinka » 01 kwie 2019 14:22

Z dotacjami to raczej nie jest tak łatwo, wiem że trzeba spełnić dużo warunków. Głównie dotacje sa na start albo na wyposażenie stanowiska dla pracownika, lub szkolenia. To wszystko zależy od tego jaki staż ma firma. Kredyt w Banku też nie jest łatwo dostać, bo Banki mają spore wymagania co do dokumentów i stażu firmy.

Olgaaa

Post autor: Olgaaa » 02 kwie 2019 09:29

Ja sceptycznie podchodzę do kredytów itp. dla mnie najważniejsze jest oprocentowanie. Ile pożycze a ile będę musiała oddać. Czasami oprocentowanie kredytu jest kolosalne. Szczególnie chyba poza bankami.

mamunia

Post autor: mamunia » 02 kwie 2019 09:37

Firmy mają więcej możliwości, jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy. Także odnawialna linia finansowania pozwala na dostęp do gotówki kiedy chcemy. To dobre rozwiązanie dla firm, bo nie muszą się martwić o pieniądze.

szczypiorek

Post autor: szczypiorek » 02 kwie 2019 14:00

Ja na początku swojej działalności skorzystałam z dotacji unijnych. Polecam takie rozwiązanie, bo to dobry zastrzyk gotówki na start. W dalszym ciągu działalności, polecam ci rozeznać się w usługach outsourcingowych takich jak np. faktoring. Jest to skup faktur z odroczonym terminem płatności przez zewnętrzną firmę. Pozwoli ci to nie tylko na zachowanie płynności finansowej, ale przede wszystkim uchroni cię od wielu możliwych problemów.

karolinka
Kontakt:

Post autor: karolinka » 04 kwie 2019 16:12

Dotacja to całkiem co innego niż odnawialna linia finansowania. Owszem na początku działalności można skorzystać z dotacji, ale trzeba okazać się fakturami za wydatki i muszą one być na określone rzeczy. Na Finiacie masz linię finansową i możesz z niej skorzystać w dowolnym momencie i na dowolny cel. Teraz też mają fakturowanie.

myszka

Post autor: myszka » 05 kwie 2019 11:47

Fakturowanie to też fajna opcja, szczególnie kiedy inne firmy płaca swoje zobowiązania z opóźnieniem, Szału można dostać, a coraz cześciej trzeba prosić się o swoje pieniadze. A US czy ZUS nie poczeka. Podatek VAt trzeba zapłacić.

karolinka
Kontakt:

Post autor: karolinka » 08 kwie 2019 14:20

No ja kilka razy już miałam taką sytuacje, że musiałam czekać 3 miesiace na pieniądze za fakturę. Często to dość mocno ograniczało rozwój firmy, bo pieniądze były zamrożone. Faktycznie obecnie Finiata ma możliwość pożyczki na kwotę faktury co daje mozliwość odblokowania pieniadzy.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2019 12:29 przez karolinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Olgaaa

Post autor: Olgaaa » 09 kwie 2019 14:45

A jakie jest oprocentowanie w przypadku faktoringu o którym wspominasz?

karolinka
Kontakt:

Post autor: karolinka » 11 kwie 2019 15:55

Na czacie Finiaty dostałam odpowiedź, ze jest to 5% + VAT / 30 dni, czyli nie mało nie dużo. Ale jeśli faktura faktyczie jest ważna i potrzebujemy ją spieniężyć to to dobra opcja. Choć też opłaca się w takich wypadkach mieć aktywną odnawialna linię finansową i wtedy możemy skorzystać wielokrotnie z wypłaty.

anja87

Post autor: anja87 » 14 kwie 2019 17:54

my jesteśmy młodą firmą i musimy pozyskac inwestora, bo chcemy wypuścić nowe oprogramowanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”