Budowa domu

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Tymoteusz1

Re: Budowa domu

Post autor: Tymoteusz1 » 17 wrz 2018 12:06

Też uważam, że jak już decydujecie się na postawienie domu, to powinniście skorzystać z materiałów budowlanych najlepszej jakości. To samo tyczy się wykorzystywanych sprzętów, dlatego chociażby takie szalunki jak http://www.szalunkiweb.pl powinny u Was koniecznie zagościć na budowie. Sami pomyślcie, jak bardzo ułatwia to całą sprawę.

Bandzia

Post autor: Bandzia » 18 wrz 2018 15:00

A czy w przy budowie domu używaliście sprężarki? Znajomy poleca aby kupić na budowę. Orientowałam się już trochę odnośnie tego sprzętu i całkiem dobre kompresory oferuje firma Techem https://www.sprezarki-techem.com.pl . Czy ktoś z Was kupował od nich sprężarkę? Jesli tak to prosze o opinie.

triszajka

Post autor: triszajka » 18 wrz 2018 15:11

No wiadome , że trzeba stosować materiały najlepszej jakości . Na tym nie powinno się oszczędzać bo można przez to cierpieć przez najbliższe kilkadziesiąt lat . Dlatego wydaje mi się , że lepiej jest odłożyć nawet nieco więcej pieniędzy ale mieć pewność , że tego typu elementy będą charakteryzowały się odpowiednią jakością . Generalnie dobrze jest skorzystać z firm m które są sprawdzane i weryfikowane . Wtedy można jak najbardziej liczyć na to , że prace przebiegną zgodnie z najwyższymi standardami, Zresztą nigdy nie pomyślałabym nawet o tym aby w temacie oszczędzać bo to po prostu się nie opłaca

Mannia

Post autor: Mannia » 21 wrz 2018 20:35

Po zbudowaniu domu i zabawie w wykończenia warto pomyśleć nad zamieszczeniem odwodnień liniowych. Te, które zamieściłem na terenie swojego ogrodu pozwalają na odprowadzenie deszczówki w taki sposób, aby nie zalała ogrodu. Mowa o modelu stora light z oferty https://www.stora-drain.pl/ , przeznaczonym do użytku domowego. Zdecydowanie polecam!

Chylon

Post autor: Chylon » 23 wrz 2018 10:22

Po zbudowaniu domu pamiętajcie o tym, aby regularnie dbać i czyścić komin. W tym celu warto wezwać prawdziwych specjalistów, którzy rozwiążą ten kłopot szybko i sprawnie. W naszym wypadku wybór padł na profesjonalistów z http://www.kominiarz.biz.pl/ , działających bardzo sprawnie i profesjonalnie.

yokoyoko

Post autor: yokoyoko » 23 wrz 2018 19:33

Decydując się na budowę domu pod żądnym pozorem nie można zapomnieć o profesjonalnym geodecie. Wykonanie pomiarów należy powierzyć specjaliście, aby bez zakłóceń i kłopotów rozpocząć budowę domu. U nas wszystko odbyło się zgodnie z planem dzięki skorzystaniu z usług Józefa Sołtysika z http://geodeta-zywiec.pl/ .

triszajka

Post autor: triszajka » 24 wrz 2018 08:34

A mnie interesuje nieco inna kwestia . Otóż mam nieruchomość do sprzedania . Słyszałam , że są na rynku takie firmy , które przygotowują domy , mieszkania na sprzedaż i ewentualnie pod wynajem . Możecie mi powiedzieć na czym to wszystko polega i czy warto korzystać z pomocy takich ludzi ? Bo generalnie zależy mi na szybkiej sprzedaży

Oliwkaaa

Post autor: Oliwkaaa » 24 wrz 2018 17:13

Budowa domu to szeroki i głęboki temat.. sama na szczęście mam to już za sobą!:) My akurat wiele staraliśmy się robić własnymi siłami i tutaj mega przydatny okazał się własny agregat. Znajomy polecił nam kruzera, zaufaliśmy mu i faktycznie sprzęt okazał się bardzo wydajny i solidny. Łatwy w obsłudze i mocny, bardzo dobrze się spisał przy budowie i czasem nawet teraz go używamy;)

selincelin

Post autor: selincelin » 25 wrz 2018 04:51

triszajka pisze:
24 wrz 2018 08:34
A mnie interesuje nieco inna kwestia . Otóż mam nieruchomość do sprzedania . Słyszałam , że są na rynku takie firmy , które przygotowują domy , mieszkania na sprzedaż i ewentualnie pod wynajem . Możecie mi powiedzieć na czym to wszystko polega i czy warto korzystać z pomocy takich ludzi ? Bo generalnie zależy mi na szybkiej sprzedaży
Są, są takie firmy. Sama swego czasu miałam z jedną styczność, bo zależało mi na tym, aby możliwie jak najszybciej sprzedać nieruchomość. Na początku do końca nie byłam przekonana, ale rzeczywiście fachowcy mają swoje sposoby, aby sprawić, że dane miejsce będzie jak najbardziej popularne. Dzięki temu można też wynegocjować potem większą cenę, także generalnie się to opłaca

triszajka

Post autor: triszajka » 26 wrz 2018 13:10

Rozumiem , a możesz mi podać nazwę tej firmy ? Nie wiem czy z niej skorzystam , ale w razie czego dobrze jest mieć kontakt do kogoś zweryfikowanego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”