Strona 1 z 3

Słowem wstępu

: 08 sty 2009 10:40
autor: Biznesmama
Witaj!

Pomysł na forum BiznesMamy.pl powstał na czerwonym świetle u zbiegu ulic Prądnickiej i Zdrowej w Krakowie. Raptem przed kilkoma tygodniami. Uznaliśmy, że w polskim Internecie powinno powstać takie miejsce. Forum, na którym biznesmamy mogą spotkać się, porozmawiać, wymieniać myśli, spostrzeżenia, pomagać i wspierać się na wzajem. Myśląc o biznesmamach, myślimy o wszystkich kobietach, które starają się zarobić dodatkowe pieniądze do domowego budżetu, wykorzystując w tym celu swoje talenty, kreatywność i pasje. Nie ważne jak duże są te pieniądze, liczy się fakt, że podejmują takie kroki.
Wszyscy wiemy, że bycie mamą to jeden z najpiękniejszych, ale też najtrudniejszych i najgorzej opłacanych zawodów świata. Tym ciężej jest pracować na dwa etaty. Oprócz dodatkowych pieniędzy, bycie biznesmamą daje jeszcze jedną bardzo ważną korzyść - satysfakcję! Udowodnienie sobie i innym, że jesteśmy kimś więcej niż zazwyczaj mało docenianą i zerowo opłacaną pomocą domową. Bycie biznesmamą pozwala na powrót do dawnych marzeń i pasji... o których zapomnieliśmy, gdy pojawiło się dziecko.

W zachodnim Internecie istnieje wyodrębniona grupa społeczna - WAHM (Working at home moms), która ma swoje fora, organizacje i co najważniejsze, jest zauważana przez pracodawców. W Polsce ta sytuacja dopiero raczkuje, ale tego typu forum ma szansę to zmienić. Pokażmy jak liczną grupę stanowią mamy, które nie chcą oddawać swoich dzieci do żłobków i nie chcą rozstawać się z nimi za wcześnie, a za to chcą mieć własne życie zawodowe, które da im dodatkową satysfakcję.

Forum stawia swoje pierwsze kroki. To od Ciebie zależy, czy ten projekt się powiedzie. Już wkrótce może to być Twoje miejsce, miejsce w którym poznasz fajnych ludzi, nawiążesz przyjaźnie, znajdziesz motywację i pomysły, które pomogą Ci działać. Jeżeli znasz inne dziewczyny, które także są lub chcą być biznasmamami proszę, poinformuj je o tym forum, i pomóż nam sprawić, że będzie ono tętniło życiem.

Ewa i Jarek Kaniewscy, założyciele forum

ps. Ewa ma nick Biznesmama, Jarek ma nick Biznestata

Re: Słowem wstępu

: 10 sty 2009 13:31
autor: alcia
Fajny pomysł, mam nadzieję, że się przyjmie :)

Re: Słowem wstępu

: 15 sty 2009 23:47
autor: woolloomooloo
Trzymam kciuki

Re: Słowem wstępu

: 16 sty 2009 14:35
autor: woolloomooloo
Poszperałam trochę po forum i strasznie mi się podoba że nie ma tu miejsca na przypadkowość. Wszystko jest przemyślane i profesjonalnie zorganizowane.
Gratuluję raz jeszcze i trzymam kciuki chociaż chyba nie są one potrzebne bo nowych osób przybywa.

Re: Słowem wstępu

: 18 sty 2009 00:25
autor: Joania
I można znajomych spotkać :) :D :lol:

Re: Słowem wstępu

: 18 sty 2009 17:25
autor: Asia1306
Oj można spotkać znajomych(e). Super pomysł. Popieram z całego serca.

Re: Słowem wstępu

: 04 gru 2009 21:38
autor: which
Bardzo dobry pomysł.

Re: Słowem wstępu

: 24 maja 2017 15:07
autor: grajek
Teraz wiem jak to było, jak jeszcze nas nie było.

Re: Słowem wstępu

: 22 wrz 2019 13:53
autor: kazadi
siemka witam :)

Re: Słowem wstępu

: 23 wrz 2019 12:39
autor: stram
siemka :) witam i pozdrawiam