Mieszkanie czy dom? Co lepsze?

Pośrednicy nieruchomości, pracy, itp. Macie pytania, możecie uzyskać odpowiedź na naszym forum.
lewir

Re: Mieszkanie czy dom? Co lepsze?

Post autor: lewir » 14 lut 2019 14:48

Mi ciężko jest doradzić czy lepsze jest mieszkanie czy dom, sam osobiście wynajmuję apartament w Warszawie. Taki wynajem średnioterminowy Warszawa to super sprawa.

Suzana

Post autor: Suzana » 20 lut 2019 02:43

To już zależy od preferencji. Ja zawsze wiedziałam, że będe mieć swoj dom :D I właśnie niewadno z mężem zakupilismy domek pod krakowem. A pomogło nam w tym biuro abc dom :)

Aga11

Post autor: Aga11 » 20 lut 2019 12:17

To zależy gdzie wolisz mieszkać. Jeżeli dużo pracujesz i nie masz jeszcze rodziny to mieszkanie będzie dużo lepsze. Będzie to też dobra inwestycja na przyszłość. Mieszkanie możesz potem wynajmować. Jeżeli dysponujesz gotówką to zdecydowanie polecam zakup mieszkania. Możesz kupić takie w gorszym stanie do remontu, wtedy nieco zaoszczędzisz i będziesz mógł zaaranżować mieszkanie tak jak się tobie podoba. Najlepiej nie szukaj parterów, nie chcesz przecież, żeby ci ludzie zaglądali w okna.

Suzana

Post autor: Suzana » 21 lut 2019 23:41

To już zależy bardzo od preferencji :) My z mężem od razu wiedzielismy, że będziemy miec mieszkanie. No i w sumie też w mieszkania inwestujemy. Kupilismy apartament Lubicz. Teraz przeznaczyliśmy na wynajem, bo okolica super, ale może za kilkanaście lat sami tam zamieszkamy ;) Kto nie marzy o mieszkaniu nad morzem? :D

Makaron

Post autor: Makaron » 27 lut 2019 16:55

My z mężem marzymy o domu. Jak na razie jeszcze pozostaje on w sferze naszych pragnień, ale kto nam zabroni fantazjować. Oglądamy różne oferty i takie na przykład w Gdańsku. Ten na Osowie jest praktycznie w cenie mieszkania, a apartamentu 200 metrowego nie kupi się za te pieniądze.

Martusia87

Post autor: Martusia87 » 28 lut 2019 20:04

No pewnie, że dom! Nie ma to jak własny ogródek i swoboda :) My z mężem też całkiem niedawno zdecydowaliśmy się na zmianę mieszkania na dom.

Suzana

Post autor: Suzana » 17 mar 2019 16:17

Co kto lubi, dla mnie mieszkanie to lepsza opcja :) Własnie niedawno się wprowadziliśmy do naszego wymarzonego, które znaleźliśmy dzięki pomocy biura abc dom :)

ida.marcowa

Post autor: ida.marcowa » 19 mar 2019 12:21

Ja jestem za domem, ale jednak w mieście. Aktualnie przymierzamy się do zakupu domu. Nie wyobrażam sobie mieszkania gdzieś pod Warszawą, nawet jeśli byłby to dom 300 mkw z basenem :D Jednak dojazdy są męczące na dłuższą metę, a Ludwinów jest świetnie zlokalizowany, więc to do mnie mocno przemawia :)

Pati888

Post autor: Pati888 » 22 mar 2019 16:29

A to wszystko zależy ;) jedno i drugie ma swoje zalety jak i jedno i drugie ma swoje minusy. Chcąc dom, trzeba kupić działkę, trzeba inwestować w kostki brukowe, upiększać ogród itd.Płacić trzeba podatek od gruntu, a to jakąś bramę zrobić, a to jakieś drzewka posadzić ufff. ;) No i więcej sprzątania :p Przy własnym mieszkaniu, kupujesz mieszkanie, np pod tak zwany klucz i masz problem z głowy.

Magdi09

Post autor: Magdi09 » 25 mar 2019 22:08

Dla mnie zdecydowanie mieszkanie. Nie mam czasu ani nie znam się na tych wszystkich remontach, przy domku jednak samemu wszystkiego trzeba dopilnować. A tak jak mam mieszkanko w Warszawie, to i mam zarządcę osiedla Per modum, który o wszystko dba i wychodzi mu to bardzo dobrze. Nikt z naszego osiedla się nie skarży, wręcz przeciwnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pośrednicy”