Problemy ze wzrokiem

Może znajdą się na naszym forum lekarze, którzy udzielą Wam stosownej porady?
mamasyna

Problemy ze wzrokiem

Post autor: mamasyna » 18 mar 2019 18:53

Po ciazy mój wzrok bardzo się pogorszył. Lekarze twierdzą, że to wynik ciężkiego porodu i nie ma na razie możliwości poprawienia go na drodze operacyjnej. W związku z tym mam ogromne problemy, gdy musze przemierzyć nawet niewielki dystans po zmroku :( nie stac nas na nowe auto z dobrymi lampami, a kwestia bezpieczeństwa jest dla nas bardzo ważna - wiadomo! Czy może mi ktoś polecić firmę, która zajmuje się polerowaniem lamp? Słyszałam, ze to znacznie poprawia jakość świecenia.

Monikson

Re: Problemy ze wzrokiem

Post autor: Monikson » 18 mar 2019 21:21

To bardzo trudna sytuacja,więc może warto skonsultować to jeszcze z innym okulistą?
Może to być faktycznie coś bardzo poważnego, nie warto zatem bagatelizować sprawy.
Może w tej klinice, gdzie leczą rozmaite schorzenia
będą potrafili Ci pomóc, dobrze zdiagnozować, a badania wykonają na nowoczesnym sprzęcie.
Ja nie oparłabym takiej sytuacji wyłącznie na diagnozie jednego lekarza.

ewula

Post autor: ewula » 31 mar 2019 16:17

O wzrok trzeba dbać tu nie ma żartów. Ja tez ostatnio chodze do okulisty coraz częściej. A moja babcia miała robioną operację zaćmy. Bardzo szybko i sprawnie W One Day Clinic w Ostrawie. Polska klinika w Czechach ,nie ma kolejek a zabieg można refundować z polskiego NFZ . Bardzo nowoczesna klinika,dobrze wyposażona. Tak że jak ktoś potrzebuje to warto.

Mrlenas

Post autor: Mrlenas » 20 kwie 2019 08:16

Ja jak podejrzewałem, że mam problemy ze wzrokiem to w pierwszej kolejności zrobiłem sobie badanie wzroku. Za pierwszym razem nie poszło najlepiej, jednak po kilku dniach wzrok jakby sie poprawił. Chyba to było po prostu spore przemęczenie. Może warto w pierwszej kolejnosci postawić na takie testy?

Dosia

Post autor: Dosia » 18 maja 2019 09:38

To bardzo przykre, że tak jest i, że lekarze nie dają Ci szansy. Może jednak skonsultuj się z jakimś innym specjalistą i zapytaj, czy możesz, chociaż zażywać jakiś dobry suplement. Moja mama zawsze miała jakieś problemy z oczami i wciąż jej się wzrok pogarszał. Jednak gdy zaczęła zażywać Nutrof Total, to dolegliwości jakby lekko się zatrzymały. W każdym razie ten preparat uzupełnia dietę w niezbędne składniki i wspiera w ten sposób narząd wzroku.

Szymonka

Post autor: Szymonka » 30 maja 2019 18:15

Niestety, ale na problemy ze wzrokiem nie mamy większego wpływu. Jeżeli tylko zobaczymy u siebie jakiś problem warto sie badać i dowiedzieć co takiego jest nie tak. Czytałam, że częstą wadą jest krótkowzroczność. Ja osobiście bardzo staram sie dbać o swój wzrok.

zefirka

Post autor: zefirka » 28 cze 2019 12:20

Jak mamy problem ze wzrokiem, jakąś wadę na przykład to warto udać się do specjalisty, bo być może uda się ją laserowo usunąć. Ja taką korekcję wzroku miałam w szpitalu Medicover w Warszawie. Sprzęt najlepszy, specjaliści też i okulary już mi nie są potrzebne. Nic nie bolało, a takie laserowe metody to też mała ingerencja. To też istotne bardzo.

Mannia

Post autor: Mannia » 17 lip 2019 22:24

Polecam udać się do zakładu optycznego Trzcinowicz we Wrocławiu. Tam, nie dość że przeszłam przez stosowne badania to jednocześnie zostałam poddana solidnemu doborowi okularów. Własnie tego było mi trzeba! W okularach, jak widać, także można nieźle wyglądać. :)

MamaAnia

Post autor: MamaAnia » 22 lip 2019 14:14

Polecam wybranie sie na badanie do dobrego salonu optycznego. Badanie wykonane przez technika optyka może być o wiele dokładniejsze niż przez okulistę. O czym sama się ostatnio przekonałam w warszawskim salonie Trendy Opticians, skusiła mnie ich promocja na badanie wzroku za kilka złotych przy zakupie okularów.Juz od kilku lat miałam wymienić oprawki ze szkłami tak wieć w koncu postanowiłam się wybrać. I nigdy jeszcze nie byłam tak dokłądnie przebadana. Dzieki temu dobrane okulary są idealne. I obecnie nosze je nawet częściej niż soczewki ( chciałam je sobie dobrac jako uzupełnienie soczewek).

Jest to spora sieć tak wieć mozecie zorientować się czy nie maja swojego salonu tam gdzie mieszkacie.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2019 08:15 przez MamaAnia, łącznie zmieniany 1 raz.

czosnekwrg

Post autor: czosnekwrg » 22 lip 2019 15:59

Wadę warto przerobić na korzyść! Gdy pojawiła się u mnie wada wzroku to zwyczajnie postanowiłam zakupić jak najpiękniejsze okulary. I udało mi się to, dzięki szerokiemu wyborowi u Optyka Feniks. W okularach prezentuję się lepiej niż bez :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lekarze”