Cukrzyca u starszych ludzi

…czyli co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Biznestata

Cukrzyca u starszych ludzi

Post autor: Biznestata » 15 paź 2018 10:09

Coraz więcej mamy starszych ludzi, coraz więcej starszych, którzy chorują na cukrzyce. Temat ten dotyczy naszych bliskich, naszych rodziców i dziadków. Znacie kogoś, kto z waszego otoczenia jest chory na cukrzycę?
Strona internetowa BiznesMamy.pl należy do agenta EuCO (firma odszkodowawcza) - Mariusz Wyżkiewicz, telefon: +48 509 633 073, e-mail: m.wyzkiewicz@euco.pl

opiekunka

Re: Cukrzyca u starszych ludzi

Post autor: opiekunka » 19 paź 2018 21:55

Znam, ciężko zapanować nad tą chorobą. Cukier skacze jak zwariowany i czasami nie wiem od czego to zależy, może od pogody?
Biznes forum

anja87

Post autor: anja87 » 08 kwie 2019 12:31

Moja mama jest chora na cukrzycę i od lat problemy z nadmiernie wysychającą skórą. Niestety każdy wie jak u diabetyka może skończyć się zaniedbanie tego tematu. Od jakiegoś czasu korzystamy z linii kosmetyków dedykowanych chorym na cukrzycę. Przyznam, że codzienna pielęgnacja jest łatwiejsza, a skóra jest w lepszej kondycji.

MamaAnia

Post autor: MamaAnia » 24 maja 2019 12:54

Biznestata pisze:
15 paź 2018 10:09
Coraz więcej mamy starszych ludzi, coraz więcej starszych, którzy chorują na cukrzyce. Temat ten dotyczy naszych bliskich, naszych rodziców i dziadków. Znacie kogoś, kto z waszego otoczenia jest chory na cukrzycę?
Moja mama i moja babcia. Niestety ale jest to cukrzyca typu drugiego czyli cukrzyca, na którą sobie w dużej mierze zapracowały same tłustą dietą oraz mała dawką aktywności fizycznej ( starałam sie im wcześniej tłumaczyć jak tryb życia jest ważny dla utrzymania zdrowia, ale nie słuchały, obecnie oczywiście zmieniły wiele zwyczajów - szkoda jednak, ze tak późno...).

Po pierwsze polecam pilnować starsze osoby aby się badały oraz aby przyjmowanie leków było zgodne z założeniami i w regularnych porach.
Po drugie trzeba trzymać dietę bo dieta jest najważniejsza dla wyregulowania cukru we krwi. Dobrze kupic sobie porządny glukometr
Dodam, ze nie trzeba koniecznie rezygnować ze słodkich rzeczy bo jest wiele zamienników cukru specjalnie dla diabetyków.

mamunia

Post autor: mamunia » 03 lip 2019 00:51

Z cukrzycą nie ma żartów, bo może ona bardzo zniszczyć cały organizm, ale też w starszym wieku jest to szczególnie ważne, by mieć pod kontrolą objawy i to jak się czujemy. Jest konieczne, żeby zadbać o zdrowie a mając cukrzycę np. pilnować diety.

zefirka

Post autor: zefirka » 22 lip 2019 14:22

Przy problemach z cukrzycą trzeba być pod stałą opieką diabetologa. Bardzo dobrzy specjaliści pracują w Scanmed.

jorgusiowa

Post autor: jorgusiowa » 08 gru 2019 00:32

Na stopę cukrzycowa pomagają pijawki. Mój tata stosował i okazało się to skuteczne. W Warszawie miał zabiegi w Centrum Leczenia Ran Metodą Ozonoterapii. http://www.centrumleczeniaran.pl/pijawki/ Mają tam pijawki z laboratoryjnej hodowli posiadającej unijne certyfikaty, które po każdym zabiegu są utylizowane, także wszystko jest profesjonalnie wykonywane.

pracowita

Post autor: pracowita » 09 gru 2019 07:19

Widziałam w szpitalu ludzi ze stopą cukrzycową. Leczono to larwami muchówki (specjalny gatunek) i one zjadały tą chorą skórę i z tego ją czyściły. Prawdopodobnie jest to nawet bolesne, ale skuteczne. Ale dieta jest jednak potrzebna, bo można bez leczenia stracić stopę. Także dbanie o czyste stopy i smarowanie profilaktyczne. kiedyś u kosmetyczki spotkałam pewną starszą panią, która codziennie smarowała stopy i ona mówiła: Pani ino "niwejka", ale codziennie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”