Ważniejsza uczelnia czy kierunek?

Tutaj możecie zaproponować kursy, szkolenia, działania, które służą podnoszeniu naszych kwalifikacji.
kobietapracujaca

Ważniejsza uczelnia czy kierunek?

Post autor: kobietapracujaca » 15 lip 2018 15:44

Co ma większe znaczenie waszym zdaniem: uczelnia, czy kierunek, który się studiuje?

Julietta

Re: Ważniejsza uczelnia czy kierunek?

Post autor: Julietta » 16 lip 2018 16:57

Jedno i drugie ma znaczenie, aczkolwiek moim zdaniem ważniejszy jest kierunek.
Uczelnię z kolei można wybrać nie tylko dlatego, że jest najlepsza albo że w ogóle nas przyjęła ale też np. dlatego, że jest w konkretnym mieście.
Tutaj uczelnie.pl zobacz sobie jakie uczelnie w Warszawie są w tej chwili popularne.
Myślę, że to będzie już jakiś punkt wyjścia do poszukiwań.

Ołkej

Post autor: Ołkej » 14 lut 2019 08:17

Moim zdaniem jedno i drugie. Ja skończyłam już studia w ubiegłym roku, ale myślę o pójściu na jakieś studia podyplomowe, najbardziej podoba mi się zarządzanie projektami. Myślicie że podyplomówka to dobry pomysł? Robiliście?

Agata18

Post autor: Agata18 » 27 lut 2019 18:11

Każdy pomysł z kształceniem i podnoszeniem kwalifikacji uważam, że jest dobry osobiście skończyłam studia I stopnia na kierunku Administracja w Poznaniu i żałuję że wówczas kiedy podejmowałam decyzję nie byłam taka odważna i nie poszłam na magisterkę, ale teraz to czynię i jestem z siebie dumna.

olina788
Kontakt:

Post autor: olina788 » 28 lut 2019 00:48

Ja na szczęście nie mam takiego problemu, ponieważ według mnie ta uczelnia - Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie jest jedną z najlepszych. Wiele osób decyduje się tam studiować, a mnie bardzo zainteresował taki kierunek, jak zdrowie publiczne.

Kaasia

Post autor: Kaasia » 05 kwie 2019 10:24

Wybór uczelni jest ważny, kierunku też, ale moim zdaniem najważniejsza jest specjalność, czy de facto to co będziemy zawodowo potrafić najlepiej. Moją specjalnością było m.in. zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie. I rzeczywiście przyznać muszę, że mam dużą wiedzę z tego zakresu - większość wykładów była o biznesie i zarządzaniu nim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kursy i szkolenia”