Szkolić się po to by lepiej zarabiać

Tutaj możecie zaproponować kursy, szkolenia, działania, które służą podnoszeniu naszych kwalifikacji.
Monika303

Szkolić się po to by lepiej zarabiać

Post autor: Monika303 » 03 wrz 2018 10:47

Odkąd pamiętam to mówiło się, że jest problem z pracą. Powiem, że ja tego nie rozumiem. Ze swojego doświadczenia wiem, że najwięcej ofert pracy jest dla handlowców. Bardzo dużo firm szuka handlowców. W zasadzie to prawie każda firma szuka handlowców co najmniej kilka razy w roku. Ciągle w firmach brakuje handlowców. Rozmawiałam z tyloma kierownikami i dyrektorami handlowymi i każdy mówił, że największy problem jest z pozyskaniem handlowców. Od 15 lat jestem handlowcem i polecam ten zawód. Oczywiście roboty do wykonania jest dużo, klienci są wymagający (czasami nawet niemili) a szef zawsze chce realizacji planów itd. Ale kto mówił, że w życiu będzie łatwo? W tym zawodzie da się jednak zarobić niezłą podstawę plus premię i jak ktoś jest dobry to nie ma obaw przed utratą pracy. Aby być dobrym trzeba mieć wewnętrzną motywację, znać dobrze sprzedawane produkty, znać sprawdzone techniki sprzedaży i negocjacji handlowych. Najlepiej kilka razy iść na dobre szkolenie. Wiele firm organizuje wartościowe szkolenia dla pracowników - głównie szkolenia handlowe, ale i szkolenia motywacyjne, komunikacyjne. Nie zawsze muszą być to szkolenia dofinansowywane, bo te niestety najczęściej nie są najlepiej prowadzone. Szkolenia, szkoleniami, ale oczywiście co by nie mówić, trzeba również mieć predyspozycje do kontaktów z ludźmi. Wiedzieć jak zagadać, uśmiechnąć się, jakiś delikatny komplement powiedzieć, wiedzieć kiedy trzymać język za zębami i nie wdawać się w niepotrzebne dyskusje z klientami. Ktoś kto szuka pracy w zawodzie handlowca to ją szybko znajdzie. Polecam zawód handlowca. Daje satysfakcję, pozwala na pewną wolność. Trzeba tylko nie bać się wyzwań.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2018 16:00 przez Monika303, łącznie zmieniany 2 razy.

bierendaa

Re: Szkolić się po to by lepiej zarabiać

Post autor: bierendaa » 05 wrz 2018 08:25

Na szkolenia zawsze warto stawiać. Według mnie nie tylko w takim przypadku jak piszesz, także gdy macie swoje firmy i chcecie by te lepiej funkcjonowały. Inwestycje we własną firmę to także właśnie bardzo potrzebne rzeczy. Ja teraz planuje zakupić pakiet office365. Dziwie się że dopiero teraz się czymś takim zainteresowałam;p

Uleczka

Post autor: Uleczka » 14 wrz 2018 14:09

Teraz, z tego co wiem, to właśnie brakuje rąk do pracy, szczególnie w usługach, w branży handlowej. Niestety nie wszyscy chcą w tym sektorze pracować. Wielu osobom kojarzy się ten zawód źle (żeby nie powiedzieć inaczej), jeśli pracują to narzekają, a szkoleniach ani nie myślą. Na to nic nie poradzisz. Ja lubię się rozwijać. Co prawda pracuję w innej branży, ale zdobywanie nowych umiejętności jest po prostu... cenne ;) Ostatnio nawet zastanawiam się nad kursem z języka czeskiego. Korzystam z usług firmy translatorskiej. Tłumaczenia czeski polski i polski czeski wykonują idealnie i do samej firmy nie mam zastrzeżeń, wręcz polecam. Jednak mam coraz więcej klientów z tego kraju i sam angielski mi już na rozmowach nie wystarcza. Tłumaczenia dokumentów dalej zlecałabym firmie, ale przynajmniej w stopniu podstawowym komunikowała się z klientem w jego ojczystym języku. Myślicie, że to dobry pomysł?

Werka

Post autor: Werka » 25 paź 2018 08:00

Na pewno warto, zresztą jak lubisz swoją pracę to chcesz się rozwijać.
Prowadzę salon kosmetyczny i zależy mi na zadowoleniu klientek. Chcę poszerzać ofertę zabiegów, dlatego regularnie uczestniczę w kursach.
Była w różnych szkołach, ale moim zdaniem zdecydowanie najlepsza jest szkołą New Nails w Warszawie. :clap:

Koraa

Post autor: Koraa » 03 gru 2018 13:11

Ja uważam, że jest t dobra myśl. Im więcej inwestujemy w swój samorozwój tym lepiej
bo mamy więcej umiejętności i pewności siebie.
Jeżeli szukasz pomysłu na to jak się rozwijać to zerknij sobie tutaj https://speakingo.com/7-pomyslow-na-nau ... go-w-domu/
Masz siedem gotowych pomysłów na naukę języka w domu. Może Ci się taka forma inspiracji przydać:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kursy i szkolenia”