Jak wybrać odpowiednie studia?

Tutaj możecie zaproponować kursy, szkolenia, działania, które służą podnoszeniu naszych kwalifikacji.
Julietta

Post autor: Julietta » 10 cze 2018 15:14

Mam na myśli zarówno kierunek, jak i samą uczelnię. Co radzicie?

kobietapracujaca

Re: Jak wybrać odpowiednie studia?

Post autor: kobietapracujaca » 11 cze 2018 13:47

Najlepiej szukać uczelni, które cieszą się dobrą opinią.
Zawsze skądś to się bierze i moim zdaniem ma niemałe znaczenie.

mama_monia

Post autor: mama_monia » 11 cze 2018 19:28

Ja wybrałam Home design na kierunku Architektura wnętrz w UTH, bo zawsze interesowało mnie projektowanie wnętrz, uwielbiałam dobierać dodatki i komponować pokoje znajomych i rodziny. I myślę, że jest to główna zasada jaką powinniśmy się kierować w wyborze drogi na przyszłość, aby zajmować się tym, co faktycznie nas interesuje i co lubimy, bo tylko wtedy będziemy w tym dobrzy. Powodzenia!

gasiorek

Post autor: gasiorek » 04 cze 2019 23:43

Najlepiej to szukać kierunku, który pozwoli Ci robić to co lubisz i do tego dobrze zarobisz. Można też studiować przez Internet. Na Polskim Uniwersytecie Wirtualny w Łodzi na AHE jest sporo ciekawych kierunków, nawet Informatyka. Oczywiście trzeba co jakiś czas pojechać na uczelnię na zjazd, ale uczysz się głównie samodzielnie.

Uleczka

Post autor: Uleczka » 17 cze 2019 10:08

Co do kierunku - analiza rynku i zainteresowania, a do uczelni - jej renoma, lokalizacja, koszty życia w konkretnym mieście i oczywiście opinie oraz rekomendacje studentów, może nawet znajomych. Choć jeśli chodzi o wybór uczelni to niekiedy te mniejsze, prywatne są dużo lepsze niż te ogromne uniwersytety, gdzie żak wręcz nieustanie walczy oto by móc się tam kształcić. Oczywiście to moje zdanie. A Wy co myślicie o prywatnych uczelniach np. o Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu i studiowania tam bezpieczeństwa wewnętrznego ze specjalizacją cyberprzestępczość - studia licencjackie https://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/ ... stepczosc/? Czy lepiej wybrać jednak Uniwersytet Wrocławski (chociaż nie ma tam takiej specjalizacji)?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kursy i szkolenia”