Opiekunki ludzi starszych w Niemczech

Chcesz częściej o czymś pisać, to miejsce w sam raz dla Ciebie. Możesz tutaj nam opowiedzieć o swojej pracy, zainteresowaniach czy hobby.
spokojnaa
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2018 11:26

Re: Opiekunki ludzi starszych w Niemczech

Post autor: spokojnaa » 26 kwie 2018 14:33

Praca opiekunki nie należy do malinowych zawodów ale pieniądz z tego dobry jest. Znalazłam dobrą agencję i z nimi wyjechałam przeszłam odpowiednie kursy itd. Bałam się innego środowiska okazło się że nie potrzebnie. Moja podopieczna to miła babcia. Na szczęście chodząca

opiekunka
Posty: 837
Rejestracja: 19 sty 2014 17:40

Re: Opiekunki ludzi starszych w Niemczech

Post autor: opiekunka » 02 cze 2018 22:11

Nidy nie mów nigdy w tej pracy. Nie wiadomo jak długo dane zlecenie może trwać. Trzeba sobie zdawać sprawę, że nasi podopieczni to leciwi staruszkowie i nić życia może się w każdej chwili przerwać. Dzisiaj ktoś żyje, jutro już nie. Wiem coś na ten temat i czasami już tak bywało, że musiałam w trybie awaryjnym zjeżdżać ze zlecenia do Polski.
Biznes forum

otylia
Posty: 91
Rejestracja: 02 maja 2016 21:51

Re: Opiekunki ludzi starszych w Niemczech

Post autor: otylia » 20 gru 2018 19:44

spokojnaa pisze:
26 kwie 2018 14:33
Praca opiekunki nie należy do malinowych zawodów ale pieniądz z tego dobry jest...
Super, że masz takie podejście tylko szkoda, że pracujesz w Niemczech. Czemu nie chciałaś pracować w Polsce ? My od dłuższego czasu myślimy nad zatrudnieniem opiekunki dla mojej teściowej. Kobieta jest po 3 udarach lekkich ale jej niedołężność jest dla nas uciążliwa, ponieważ obydwoje pracujemy z mężem na 3 zmiany i mamy 2 małe córki. Musimy kogoś znaleźć bo wykończymy się fizycznie. Czytałam o tym, jakie cechy powinna posiadać opiekunka dodatkowo znaleźliśmy kilka porad odnośnie opieki nad teściową. Po Nowym Roku musimy kogoś koniecznie zatrudnić. Chcemy by Pani, którą wybierzemy pracowała z teściową nad jej rozwojem bo zauważamy demencję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blogi”