Polisolokaty - najgorszemu wrogowi nie życzę!

W co inwestować pieniądze?
Awatar użytkownika
milena915
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2016 20:07

Polisolokaty - najgorszemu wrogowi nie życzę!

Post autor: milena915 » 18 lip 2017 21:52

Hej,
chciałabym ostrzec wszystkie z Was przed tak zwanymi polisolokatami (produkt może się różnie nazywać, też unit-link, regular, polisa z UFK). Polisolokata przedstawiana jest jako program długotrwałych, regularnych wpłat pieniędzy, które rzekomo są inwestowane przez cały czas i po zakończeniu umowy - zwracane ze znacznym zyskiem. Inwestycja może trwać nawet 20 lat. Niestety, diabeł tkwi w szczegółach. W praktyce marże są tak wysokie, że dość szybko można się zorientować, że inwestycja zamiast zarabiać - traci. Jeśli w tym momencie inwestor spróbuje zakończyć współpracę, okazuje się, że konieczna będzie opłata likwidacyjna. Obecnie wynosi ona 15%, ale słyszałam, że przed interwencją UOKiK dochodziła nawet do 100%. Rozumiecie? Jeśli chciałyście przestać wpłacać, wszystkie dotychczas zainwestowane pieniądze zabierał sprzedawca polisolokaty! Przestrzegam Was przed taką formą inwestycji bo wiem, że cały czas są one dostępne na rynku...

Awatar użytkownika
Hanna
Posty: 19
Rejestracja: 12 lip 2016 18:42

Re: Polisolokaty - najgorszemu wrogowi nie życzę!

Post autor: Hanna » 21 lip 2017 12:55

Ale to nie jest tak, że sam produkt jest zły. Ja mam podpisaną taką umowę już od wielu lat i nigdy nie miałam tam tak wysokich opłat w umowie! Ale za to znam koleżankę, która w ten sposób dużo straciła i to też było podpisywane w podobnym czasie. Dlatego nie ma co demonizować, czytajmy umowy, dopytujmy o każdy szczegół agenta, szukajmy w internecie, pytajmy znajomych. Przez podpisaniem każdej umowy na dłuższy czas trzeba to przemyśleć kilka razy, a nie na szybcika, bo agentowi się spieszy i trzeba podpisywać tu i teraz - spokojnie, nie trzeba, agent przyjedzie bo ma z tego prowizję ;)

Awatar użytkownika
gosiak83
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2016 11:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polisolokaty - najgorszemu wrogowi nie życzę!

Post autor: gosiak83 » 23 lip 2017 19:24

No właśnie, nie warto wsadzać wszystkich ubezpieczycieli do jednego worka. Owszem, początkowo te polisolokaty miały często wysoki procent, który trzeba było zapłacić za likwidację, ale obecnie są one sporo niższe, a nawet często po iluś latach inwestowania nie są pobierane w ogóle.
Zgadzam się z Hanną, że trzeba czytać wszystko i pytać, bo najczęściej wszystkie problemy wynikają stąd, że podpisujemy wszystko w ciemno.
"Świat nie jest instytucją zajmującą się spełnianiem życzeń."

Krakowianka
Posty: 142
Rejestracja: 08 lis 2015 18:30

Re: Polisolokaty - najgorszemu wrogowi nie życzę!

Post autor: Krakowianka » 25 lip 2017 08:35

A tak były kiedyś zachwalane. Wielu dało się na to nabrać.

gagatka
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2014 21:43

Re: Polisolokaty - najgorszemu wrogowi nie życzę!

Post autor: gagatka » 27 lip 2017 14:27

To prawda - było zachwalane, a potem - problem. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak sobie z tym poradzić. Na szczęście zostały dość dobrze opłaty likwidacyjne polisolokaty wyjaśnione w poradniku na: poradnikowy.net i można z niego skorzystać. Oczywiście często okazuje się, że pomoc prawnika jest konieczna, ale przynajmniej jest się jakoś przygotowanym.

Awatar użytkownika
Olga
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2017 20:20

Re: Polisolokaty - najgorszemu wrogowi nie życzę!

Post autor: Olga » 31 lip 2017 21:39

Hanna, opłaty likwidacyjne dotyczą tylko osób, które zdecydują się zrezygnować z dalszej współpracy z ubezpieczycielem przed końcem umowy. Co byś zrobiła, gdyby okazało się, że Twoja polisolokata zamiast zarabiać, regularnie notuje straty? Na pewno próbowałabyś zerwać umowę. Właśnie po to towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają opłaty likwidacyjne - żeby zniechęcić Cię do zerwania niekorzystnej umowy i zmusić do dalszych wpłat. Tylko co zrobisz, jeśli po zakończeniu umowy okaże się, że z wpłaconych 30 tysięcy złotych wypłacisz 15 tysięcy? To konkretny przykład konsumenta, opisany w raporcie Rzecznika Ubezpieczonych na temat polisolokat. Życzę Ci jak najlepiej, ale jeśli przykładowo KANCELARIA LEX prowadzi już teraz pozwy zbiorowe przeciwko takim ubezpieczycielom jak Generalii, Axa, Aegon, ING, Skandia, Compensa, Europa, OpenLife, Nordea to pojawia się pytanie - czy trafiłaś do innego, uczciwego ubezpieczyciela, czy jeszcze nie zdajesz sobie sprawy, co się dzieje z Twoją inwestycją?

Martusia87
Posty: 470
Rejestracja: 14 lip 2015 20:51

Re: Polisolokaty - najgorszemu wrogowi nie życzę!

Post autor: Martusia87 » 19 kwie 2018 11:01

Zgadzam się z Wami, bo opłaty likwidacyjne tylko wtedy są "aktywowane" i czasem lepiej rzeczywiście wcześniej zrezygnować. Pytanie tylko czy te opłaty nie były zbyt wysokie ? Ja miałam podobny problem i zrezygnowałam tracąc przy tym praktycznie całe oszczędności, co i tak było nieuniknione gdybym zdecydowała się pozostać u ubezpieczyciela. Obecnie dzięki kancelarii od polisolokat - tutaj ich strona odzyskajpieniadze.com.pl walczymy w sądzie o odzyskanie chociaż części majątku. Wszystko idzie w dobrym kierunku i za niedługo powinniśmy się cieszyć z wygranej sprawy. Polecam skorzystać z ich pomocy jeśli macie podobny problem, bo to naprawdę duże grono specjalistów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”