Strona 1 z 5

Od czego zaczać inwestowanie?

: 22 lut 2016 14:49
autor: Keira
Mam trochę luźnych oszczędności i pomyślałam ze najwyższy czas zacząć je inwestować. Problem w tym że bie wiem jeszcze, od czego zacząć, granie na giełdzie to chyba nie dla mnie bo jestem mało zorientowana w temacie.

Re: Od czego zaczać inwestowanie?

: 25 lut 2016 13:05
autor: Secspy
Jaki budżet?

Re: Od czego zaczać inwestowanie?

: 08 maja 2016 12:05
autor: Ługin
Ze swojej strony polecam bardzo fajny artykuł dotyczący wszystkim możliwości inwestowania pieniędzy. Artykuł znajdziecie na stronie pawelcengiel.pl/hobby/inwestowanie-dla-kazdego. Bardzo fajnie i czytelnie są opisane narzędzia do inwestowania i jak ktoś nie ma o nich pojęcia, to własnie ten artykuł jest przeznaczony dla niego. Inwestycja to zawsze trudna decyzja, ale uważam, że jak się dobrze do tego przygotujemy, to wtedy można spokojnie zaryzykować pieniądze albo nie ryzykować i dać np. na obligacje czy lokaty ;)

Re: Od czego zaczać inwestowanie?

: 11 maja 2016 09:46
autor: Spawago
Jeżeli ktoś się na czymś nie zna to nie ma sensu inwestowanie dlatego, że prędzej się straci niż zarobi. Ewentualnie można się najpierw zainteresować tematem a następnie dopiero inwestować. Taki najłatwiejszy, ale wymagający dużych zasobów interes to są nieruchomości.

Re: Od czego zaczać inwestowanie?

: 14 maja 2016 11:13
autor: zuzia.gola
Niezależnie od tego na jakie inwestycje się zdecydujesz musisz trochę o nich poczytać i dowiedzieć się jak je przeprowadzić. Takie poradnik może pomóc.

Re: Od czego zaczać inwestowanie?

: 14 maja 2016 11:16
autor: ewelina546
Zacznij od inwestycji, które są bezpieczne i stabilne. Pomyśl np. o inwestycjach w whisky.

Re: Od czego zaczać inwestowanie?

: 18 maja 2016 10:27
autor: Doradcaa
Ostatnio to chyba najpopularniejsze jest inwestowanie w nieruchomości, chociaż coraz trudniej znaleźć dobre biuro nieruchomości. Ludzie uważają, że kupujemy nieruchomość a potem tylko zarabiamy, a oprócz tego jest przy tym jeszcze wiele pracy i nie jest to takie łatwe.

Re: Od czego zaczać inwestowanie?

: 07 cze 2016 20:00
autor: RenuJi
Faktem jest, że na inwestowaniu trzeba się przynajmniej w najmniejszej mierze znać, nie mniej jednak jeżeli chcemy dobrze ulokować środki, warto też wybierać bezpieczne rozwiązania. Na pewno należą do nich nieruchomości. Moim zdaniem warto wziąć pod uwagę taką opcję. Mieszkania te zgodnie z planem będą ukończone w 2017 roku, wobec czego w krótkim czasie możemy zacząć z nich korzystać, bądź też później odsprzedać, co nie powinno być trudne, biorąc pod uwagę ciekawą lokalizację.

Re: Od czego zaczać inwestowanie?

: 09 cze 2016 20:45
autor: zuzia.gola
A może warto najpierw poczytać trochę na temat inwestowania. Takie inwestowanie na danej platformie, gdzie jest kilka źródeł inwestowania to fajna sprawa.

Re: Od czego zaczać inwestowanie?

: 14 cze 2016 10:04
autor: nina_ky
Każde działanie na GPW należy zacząć od sprawdzenia aktualnej sytuacji giełdowej. Poczytajcie o tym jak wygląda kwestia WIG20 a danych gospodarczych na Squaber - znajdziecie tam dokładną analizę dwudziestu największych polskich spółek akcyjnych. To powinno stanowić dla Was punkt wyjście dla jakichkolwiek decyzji. Zapoznajcie się też z bieżącymi komentarzami oraz wykresami, które przygotowują dla Was eksperci z tego bloga.