Studia - zawsze warto zacząć?

Rozwijajmy się.
Julietta

Studia - zawsze warto zacząć?

Post autor: Julietta » 08 lip 2018 20:52

Myślicie, że studia warto zacząć zawsze i w każdym wieku?
Co wy o tym sądzicie?

kobietapracujaca

Re: Studia - zawsze warto zacząć?

Post autor: kobietapracujaca » 09 lip 2018 14:17

Wiek nie ma nic do rzeczy.
Raczej wzięłabym pod uwagę inne kwestie.
Takie jak to, czy te studia przydadzą się do czegoś w pracy.

mama_monia

Post autor: mama_monia » 29 lip 2018 16:10

Myślę, że tak. Zawsze trzeba się rozwijać i iść do przodu, a studia to bardzo dobry pomysł. Dużo moich znajomych zaczęło studia w późniejszym wieku i są bardzo zadowoleni ze swojej decyzji. Teraz dosyć popularne są studia coaching, może warto o tym pomyśleć, bo na pewno nie ma po tym problemu z zatrudnieniem i praca włożona w studia nie pójdzie na marne.

korisnilson

Post autor: korisnilson » 30 lip 2018 13:24

Moim zdaniem tak, każdy wiek jest dobry by poznać coś nowego. Przeglądam oferty studiów podyplomowych i czekam na październik. Czuje, że to będzie ciekawa przygodna dla mnie. Studiowaliście na WSB, jaki kierunek i co mi doradzacie?

zofialipska

Post autor: zofialipska » 10 sie 2018 12:15

Na naukę nigdy nie jest za późno. ja pierwsze studia zrobiłam standardowo - po maturze, a na drugie zapisałam sie przed 40ką. Oczywiście inaczej przyswaja się wiedzę jak się jest młodym a inaczej w takim wieku, ale jak sie chce, to wszystko sie da :)

PaulinaF

Post autor: PaulinaF » 02 paź 2018 15:10

Jasne, że warto :) Ja magisterkę skończyłam dwa lata temu a teraz wybieram się na podyplomowe studia menedżerskie. ;) Jest to coś co może mi pomóc w awansie a przy okazji zdobędę wiedzę która jest bardzo przydatna w mojej pracy.

yokoyoko

Post autor: yokoyoko » 09 paź 2018 13:20

Oczywiście, że warto! Nigdy nie wiadomo, jak potoczy się nasza sytuacja życiowa, a papier świadczący o wyższym wykształceniu może tylko nam pomóc. Aczkolwiek, jeśli chcemy się czegoś nauczyć to o wiele lepszym pomysłem jest postawienie na prywatną edukację. Wykładowcy znacznie bardziej przykładają się do studentów, wiedza jest opracowywana w znacznie bardziej przejrzysty sposób. Udało mi się o tym przekonać za sprawą Gdańskiej Szkoły Wyższej - studiowana tam administracja w zupełności spełniła moje wymagania, rok wczesniej studiowałam na publicznej uczelni i efekt wcale nie był zadowalający.

mamaja

Post autor: mamaja » 16 paź 2018 20:00

no pewnie, że tak :) moim zdaniem nigdy nie jest za pozno by iść na studia, zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Ja sama planuję niebawem kontynuować naukę na studiach II stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Rozglądałam się już za uczelniami i wszystko wskazuje na to, że wybiorę się na Mazowiecką Uczelnię Medyczną. Znajoma studiowała tam kiedyś fizjoterapię i była zadowolona ( wtedy była to jeszcze Wyższa Szkoła Mazowiecka ).

mamazosi

Post autor: mamazosi » 17 paź 2018 13:14

Wszystko zależy od tego co chcesz w życiu robić ale myślę, że studia zawsze się przydadzą.
Teraz bardzo popularnym kierunkiem jest zarządzanie zasobami ludzkimi. Generalnie jak człowiek idzie na studia to jest młody i nie wie czego chce ale później zawsze można jeszcze skończyć studia podyplomowe, a papier zostaje i też pracodawca inaczej patrzy.

tom.m

Post autor: tom.m » 19 lut 2019 11:23

Zawsze warto, jeśli tylko ma się czas, to nie ma co się zastanawiać. Sam właśnie planuję zacząć jeszcze jeden kierunek żeby się dodatkowo doszkolić. uczelnia nieduża, ale potrzebowałem czegoś lokalnego :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozwijajmy się”