pierwsze mieszkanie

Mieszkasz w pewnym mieście, miejscowości, a może regionie...
Makaron

pierwsze mieszkanie

Post autor: Makaron » 12 paź 2018 11:02

Witam, moja młodsza siostra chce kupić mieszkanie. Za bardzo nie wiem co jej doradzić. Ona też nie wiem jak się za to wszystko zabrać. Jakie macie rady, co możecie powiedzieć na ten temat? Szukam informacji w Internecie póki co i znalazłam to https://biuro-partner.com/artykul/pierw ... -wtornego/ Proszę o porady...Pozdrawiam

vikav

Re: pierwsze mieszkanie

Post autor: vikav » 12 paź 2018 23:16

Witaj
A jakie mieszkanie chce kupić? I co najważniejsze w jakiej miejscowości?
Jesli w Trójmieście, to wyjątkowym miejscem na Ziemi jest Oliwa, w niektórych częściach tej dzielnicy ma się wrażenie, że czas płynie wolniej.
Takim miejscem jest Osiedle Oliwski Park mieszkania gdańsk oliwa, ja chciałbym tam zamieszkać .

Awatar użytkownika
patriota01a

Post autor: patriota01a » 16 paź 2018 11:38

Dzięki wielkie za interesujące porady w tym zakresie. Na pewno mi się to przyda :)
Bezradność i niezadowolenie to pierwsze warunki postępu – Thomas Edison

Magdi09

Post autor: Magdi09 » 17 paź 2018 23:46

Czynników decydujących jest co najmniej kilka. Przede wszystkim jakimi finansami dysponujemy, gdzie chcemy mieszkać - jakie miasto, osiedle, kto nim zarządza, czy zależy nam na mieszkaniu nowym czy z rynku wtórnego. Na to wszystko trzeba patrzeć. Dla mnie na przykład bardzo ważny jest zarządca wspólnoty, bo miałam niemiłe przygody i to nie raz i jestem cięta. Teraz na szczęście mamy warszawską firmę Per Modum i oni dobrze się wywiązują ze swoich obowiązków. Nic prócz czynszu w tym momencie mnie już nie interesuje
Ostatnio zmieniony 08 lis 2018 22:20 przez Magdi09, łącznie zmieniany 1 raz.

olkak

Post autor: olkak » 19 paź 2018 10:43

Ja swoje pierwsze mieszkanie kupiłam z rynku pierwotnego, bo nie mam na tyle czasu i też zapału, żeby remontować i zmieniać wszystko pod siebie. Mnie interesowała Warszawa, a dokładniej centrum. Znalazłam świetne mieszkania na Wilanowie w ofercie dewelopera Warszawa - firmy Polnord S.A. Mają bogatą ofertę mieszkań o wysokim standardzie i w świetnych lokalizacjach, nie tylko w Warszawie, ale też w Trójmieście, Olsztynie, Szczenicie i innych miastach. Pokaż siostrze ofertę mieszkań i apartamentów na sprzedaż: https://www.polnord.pl/oferta/warszawa/. Jestem pewna, że coś dla siebie wybierze. :)

Awatar użytkownika
CzarnaMamba

Post autor: CzarnaMamba » 26 paź 2018 07:49

Zazwyczaj osoby kupujące swoje pierwsze mieszkanie nie są raczej dobrze zaznajomione z rynkiem nieruchomości. W takich sytuacjach pomóc może sprawdzone biuro nieruchomości Wrocław. W takich miejscach zazwyczaj pracują doświadczone osoby, które całkiem ułatwiają sprawę.

;)
"Przyjdź, ciemna nocy! Przyjdź, mój dniu w ciemności!"

malak

Post autor: malak » 26 paź 2018 16:12

Pierwsze mieszkanie powinno być w miarę tanie, po to, by szybko można było je spłacić. Powinno być w dobrej odległości od centrum miasta w którym mieszkania, żeby nie było zbyt daleko. Dojazd w standardowych godzinach dojazdu do pracy może być problematyczny, dlatego warto mieszkać bliżej. Ostatnio we Wrocławiu powstają nowe mieszkania na Maślicach, w dobrej lokalizacji i cenie. Jeśli miałabym kupować pierwsze mieszkanie, to tylko w takim miejscu. Później można się przeprowadzić, a stare mieszkanie wynająć. To dobry biznes.

Mannia

Post autor: Mannia » 27 paź 2018 11:41

Nie możecie dać się oszukać i zakupić mieszkania od byle kogo - to byłby ogromny błąd. Najlepiej jest zaopatrzyć się bezpośrednio od biura nieruchomości. Ja tak zrobiłem, pierwsze mieszkanie zakupiłem od http://www.mfoptima.pl/ Kapitalny pomysł, a zamieszkuję mieszkanie marzeń, w spokoju, bez jakichkolwiek obaw. :)

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 08 lis 2018 11:22

Zakup pierwszego mieszkania nie jest łatwy, a znalezienie tego wymarzonego M często trochę trwa. Do tego pozostaje jeszcze kwestia wielkości takiego mieszkania. Natknęłam się na artykuł traktujący ten temat: http://mieszkaniedlamlodych.pl/jak-dobr ... y-rodziny/ i szczerze mówiąc mam dość mieszane uczucia względem stwierdzenia tego, jaka wielkość rzeczywiście jest najlepsza.

Makaron

Post autor: Makaron » 11 lis 2018 22:57

Musimy przeprowadzić się na drugi koniec Polski. Nikogo tam nie znamy. Musimy przed przeprowadzką wynająć tam mieszkanie. Mąż dostał awans, który wiąże się z taką decyzją. Błagam pomóżcie mi, co sądzicie o biurze nieruchomości https://www.domi.slupsk.pl/ w Słupsku. Mają w swojej ofercie mieszkanie, które idealnie nam pasuje. Wybieramy pośrednictwo w wynajmie, bo to bardzo ułatwi nam sprawę. Tylko kompletnie nic nie wiemy na temat tego biura, poza tym, że ich oferta dobrze wygląda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje miejsce na Ziemi”