Strona 1 z 2

Wieś czy miasto gdzie lepiej żyć

: 26 mar 2017 16:43
autor: Bella
Możecie mi powiedzieć, gdzie lepiej żyć, czy na wiosce, czy też w mieście. Ja bym wybrała wioskę, chociaż żyję w mieście. Może to jest tak, że nigdy nikomu nie da się dogodzić, ja w każdym razie tęsknię za wiejskim spokojem.

Re: Wieś czy miasto gdzie lepiej żyć

: 27 mar 2017 12:18
autor: lucky loser
To może miasto, ale takie, żeby żyło się tak jak na wiosce. Czasami w miastach też są zakątki bardzo przytulne, że czujemy się jak na łonie natury.

Re: Wieś czy miasto gdzie lepiej żyć

: 30 mar 2017 14:29
autor: basia0707
Ja z perspektywy życia na wsi przez ponad 20 lat a mieszkania w dużym mieście w bloku przez kilka lat , powiem że życie na wsi jest piękne cisza i spokój ale też bardzo dużo pracy przy domie , bardzo uciążliwe dojazdy do miasta:( Jednak większość czasu spędza się w pracy w mieście , dzieci w szkołach i zawsze jest te uciążenie związane z dojazdami , dodatkowo dom trzeba opalać dbać a to wymaga czasu i pieniędzy. W bloku w mieście zamykamy drzwi na klucz i nic nas nie obchodzi . Jeśli nas stać na dom w misieście i mamy na tyle sił i czasu by o niego dbać , to jest pięknie :) Czy tak jak na wiosce mieć swój ogród , wypić kawę z rana w słoneczny dzień w altance :) Jednak na dłuższą metę i tak kiedyś będziemy my potrzebowali pomocy ze strony naszych dzieci w domu :) Kwestia jest bardzo trudna jeśli dom to zdecydowanie w mieście na obrzeżach ale nie poza miastem :)

Re: Wieś czy miasto gdzie lepiej żyć

: 20 kwie 2017 23:08
autor: izabiznes
A dla mnie najpiękniejsze są Mazury :) Mimo iż pochodzę z zupełnie innego zakątka Polski to właśnie na Mazurach odnalazłam swój kawałek ziemi. Kupiliśmy z mężem wspaniałą działkę z pięknym widokiem na jezioro i lasy. W pobliżu mamy łąki i pola uprawne. Jestem zachwycona.

Re: Wieś czy miasto gdzie lepiej żyć

: 27 kwie 2017 22:58
autor: opiekunka
Sama już nie wiem gdzie lepiej. Tu dobrze, a może by było lepiej tam. Warto zapuścić korzenie.

Re: Wieś czy miasto gdzie lepiej żyć

: 17 maja 2017 22:30
autor: Azamag
Oczywiście, ze dom na wsi. Cisza spokój piękne okoliczności przyrody. W takim otoczeniu marzyłby mi się domek drewniany z bala. Taki całoroczny, w którym bym odnalazła harmonię i żyła ekologicznie. Mam już nawet wybraną ekipę Natur Eko Dom, która stawia piękne urokliwe domy z bala sosny mazurskiej. Domy te są niebywale urokliwe, trwałe i energooszczędne. Myślę, że kiedyś me marzenie się spełni.

Re: Wieś czy miasto gdzie lepiej żyć

: 14 paź 2017 20:35
autor: Tama
Obrzeża miasta. :)

Re: Wieś czy miasto gdzie lepiej żyć

: 18 paź 2017 22:25
autor: Biznestata
Wolę wieś, ale niestety mieszkam w mieście. Może kiedyś zamieszkam gdzieś na wsi blisko lasu i jeziora?

Re: Wieś czy miasto gdzie lepiej żyć

: 13 mar 2018 11:51
autor: spokojnaa
mieszkam w mieście, ale na starość chciałabym sie przeprowadzić do jakiejś małej miscowośći, gdzie będzie cisza i spokój.

Re: Wieś czy miasto gdzie lepiej żyć

: 26 kwie 2018 10:45
autor: Ewelin
Mi się marzy wioska, ale taka blisko miasta :)