Własny dom/ mieszkanie

Mieszkasz w pewnym mieście, miejscowości, a może regionie...
KasiaeM123
Kontakt:

Własny dom/ mieszkanie

Post autor: KasiaeM123 » 14 mar 2016 14:12

Hej dziewczyny. Mam dylemat...
Razem z mężem obecnie wynajmujemy mieszkanie w Warszawie i tutaj też pracujemy. Chcemy w końcu przeprowadzić się do czegoś własnego. Naszym dylematem jest to że posiadamy dość sporą działkę pod Warszawą, a dokładniej pod Grodziskiem Mazowieckim. (około 2-3 km piechotą). a od zawsze ciągneło mnie do miasta, nie wyobrażam sobie mieszkania na wsi. Co prawda od zawsze mażyłam o własnym domku, a własna ziemia pozwala na zrealizowanie takiego marzenia. Jednak przerażają mnie długie dojazdy do Warszawy pociągiem i jeszcze uzależnie od rozkładu ich jazdy. Obecnie w okolicy naszej działki są pustki jednak nadzieją jest to że sporo osób pragnie mieszkać na przedmieściach i trochę okolica się zaludni.
Co o tym sądzicie? Myślicie że trochę narzekam ? Wiadomo że zbudować dom w Warszawie to nie jest realne chyba że nagle wygram los na loterii :P

Pozzi
Kontakt:

Re: Własny dom/ mieszkanie

Post autor: Pozzi » 17 mar 2016 09:10

Ja myślę, że to jest idealna opcja. Pracujesz w wielkim mieście, robisz karierę, a po pracy masz czas na wyciszenie, odpoczynek od tego wszystkiego w zaciszu. Nie ma się co zastanawiać tylko tak zrobić, bo myślę, że to super opcja.

piece87

Post autor: piece87 » 17 mar 2016 12:17

Moim zdaniem mieszkanie poza miastem ma swój wielki urok :) Teraz naprawdę możliwości budowy domu jest wiele, samych projektów jest całe mnóstwo, więc nie jest problem znalezienie domu swoich marzeń. Ja bardzo lubię oglądać projekty.

KasiaeM123
Kontakt:

Post autor: KasiaeM123 » 17 mar 2016 13:53

Jedynym minusem jest to że nie chcę spedzac okolo 2 godzin dziennie na dojazy do Warszawy.. Również nie wspomniałam że obecnie na tej działce mieszka wujek mojego męża:P Jest miejsce na wybudowanie własnego dość sporego domu obok, jednak zawsze chciałam mieć dom na niezależnej ziemi i bez rodziny w pobliżu :P

Mika12

Post autor: Mika12 » 18 mar 2016 16:30

Zdecydowanie mieszkanie na obrzeżach miasta ma wiele plusów i korzyści zdrowotnych, ale nie każdy tego potrzebuje. tego co piszesz wydaje mi się, żę właśnie Ty nie potrzebujesz ;) a przynjamniej narazie ? możę poczekać jeszcze kilka lat ? możę w tym czasie dorobisz się samochodu i dojeżdżanie do pracy nie będzie już tak długo trwało ? ;)

KasiaeM123
Kontakt:

Post autor: KasiaeM123 » 21 mar 2016 12:59

Niby tak, jednak chcemy podjąć dezycję teraz:) Co za tym idzie albo zaczac budowac dom albo kupic mieszkanie/dom/ dzialke w Warszawie. Jednak wybudowanie domu w Warszawie jest nierealne w naszej sytuacji :P

Miranda

Post autor: Miranda » 23 mar 2016 16:47

Budowa domu jest strasznie droga. Ja tez bardzo bym chciała ale mogę zapomnieć. Na razie przeglądałam baza deweloperow aby rozejrzeć się w ofertach nowych mieszkań. Warto się dobrze przyjrzeć bo ceny są naprawdę różne. Ja nawet rozważam zakup gdzieś na obrzeżach miasta bo róznica czasem koło 100 tys przy tym samym metrażu.

jo_anna

Post autor: jo_anna » 24 mar 2016 10:52

Jak dla mnie masz praktycznie idealną sytuację. Sama piszesz,, że do miasta nie jest daleko, a dojazdy też zapewne nie są jakieś tragiczne. W pracy będziesz miała miasta pod dostatkiem, a w wolnym czasie miejsce do odpoczynku dla siebie i rodziny. Wiadomo, że każda opcja będzie miała plusy i minusy, ale w tym przypadku chyba domek jest bardziej na plus :) Budowa domu też zajmie wam trochę czasu i wasza sytuacja może też się zmienić na lepsze.

KasiaeM123
Kontakt:

Post autor: KasiaeM123 » 06 kwie 2016 15:21

Miranda pisze:Budowa domu jest strasznie droga. Ja tez bardzo bym chciała ale mogę zapomnieć...
Właśnie budowa domu nie jest aż tak droga jak kupno samej działki czy od razu mieszkania. Jak już ma sie samą działkę wybudowa domu jest dużo tańsza

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 12 kwie 2016 10:15

Mój mąż twierdzi, że budowa domu nie jest tak droga jak jego wykończenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje miejsce na Ziemi”