Opiekunka czy przedszkole

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
kinga2

Re: Opiekunka czy przedszkole

Post autor: kinga2 » 11 maja 2016 19:11

Ja również jestem za przedszkolem. Mój synek w wieku 3 trzech lat poszedł do przedszkola, owszem miałam obawy ale teraz ma świetny kontakt z rówieśnikami i nie bardzo lubi chodzić do przedszkola.

awokados
Kontakt:

Post autor: awokados » 12 maja 2016 14:34

To jest właśnie częsta sytuacja, warto przełamywac lęki dzieci i wysyłać je do przedszkola, bo sama opiekunka w takiej sytuacji to za mało.

anastazja4390

Post autor: anastazja4390 » 02 cze 2016 14:39

Witam, ja też uważam że przedszkole jest lepszym rozwiązaniem, dzieci w tym wieku zaczynają uczyć się samodzielności, dzielenia się z rówieśnikami przykładów tych można wymienić dużo, nawet najlepsza niania niestety nie zastąpi grupy przedszkolnej, zresztą w przedszkolu są tez zajęcia dodatkowe, kolorowe sale, wspólne wyjścia na wycieczki zalet jest bardzo dużo.

matyy

Post autor: matyy » 29 wrz 2016 18:15

W Krakowie dziala niania 'na okraglo' - w swoim domu opiekuje sie dziecmi. W grupie jest maksymalnie 15 dzieciakow, w wieku 1.5-6 lat. Znajduja sie one pod stala opieka 3 doroslych osob. Prowadzone sa ciekawe i rozwijajace zajecia, tak ze dzieciaki nie sa pozostawione same sobie, a wrecz przeciwnie - bawia i ucza sie caly czas. Jest to opieka na stale, ale rowniez mozna dac dziecko na godzine, albo i dluzej, w przypadku awaryjnych sytuacji. Koszt godziny to tylko 8 zl.

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 25 lis 2017 16:02

Wybierz przedszkole. Dzieciaki potrzebują przecież kontaktu z innymi dziećmi, by razem się bawić i budować swoje umiejętności interpersonalne. Warto zwrócić uwagę na to, gdzie posyłacie dzieci do przedszkola.

mama89

Post autor: mama89 » 28 lis 2017 12:39

Ja bym chyba postawiła na opiekunke, jeżeli dziecko zachoruje juz nie ma szans zeby je dac do przedszkola, a z opiekunką bez problemu zostanie w domu. Dokładnie tak samo miałam z moja Karolcią, miała dwa latka jak zaczeła do nas przychodzic opiekunka. Młoda dziewczyna w trakcie studiów filologiczny w wolnych chwilach bawiła sie tez z córcia po angielsku. No i teraz mamy efekty, Karolina ma 7lat i mowi bardzo duzo po angielsku. Uczy się chętnie, co mnie strasznie cieszy.

mamaja

Post autor: mamaja » 16 lut 2018 07:38

Zdecydowanie przedszkole. Ja sama rozważałam opcję opiekunki ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Te Vizję w Gdańsku i nie żałuję. Mały ma kontakt z rówieśnikami, dużo lepiej się rozwija. Chętnie się uczy, bierze udział w codziennych zajęciach, zarówno tych z ramowego planu nauczania jak i dodatkowych jak chociażby zajęciach kulinarnych kuchcikowo. Żadna, nawet najlepsza opiekunka nie zastąpi mu tego codziennego kontaktu z innymi.

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 20 mar 2018 12:50

Też jestem zdania, że zdecydowanie przedszkole będzie lepszym rozwiązaniem. Dziecko powinno być wśród rówieśników, bo to pozwoli na nawiązanie relacji społecznych, a bez tego może być mu potem zwyczajnie ciężko.

lana52

Post autor: lana52 » 24 mar 2018 20:57

Uważam, że wybór przedszkola będzie rozsądniejszym rozwiązaniem. U nas, w Opolu, świetną opinią cieszy się Przedszkolka - prywatne przedszkole w Opolu, które oferuje dzieciom wiele zajęć pozalekcyjnych, w tym naukę języków.

Sphinx

Post autor: Sphinx » 17 kwie 2018 18:54

Pewnie, że przedszkole, o ile oczywiście mamy jakieś dobre na oku. Zawsze warto popytać znajomych czy przyjaciół. Zobaczcie sobie ofertę Przedszkola Bystrzaki z Rzeszowa. Słyszałam, że to własnie takie przedszkole z prawdziwego zdarzenia, a ludzie tam pracujący posiadają pasję i są bardzo kreatywni i kochający dzieci, co chyba jest bardzo ważne. Korzystają z dofinansowań w związku z czym czesne należy do najniższych w okolicy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”