Opiekunka czy przedszkole

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
curly
Kontakt:

Re: Opiekunka czy przedszkole

Post autor: curly » 04 lis 2010 21:33

Lila-Art08 pisze:dziewczyny moje drogie-zdaje relacje z pierwszych dni w przedszkolu;-)ogólnie jest źle-choć pierwszego dnia proszono mnie po godzinie abym przyjechała;-)) nastepne dni były już zdecydowanie lepsze;-) teraz jest kilka łez przy wejściu do przedszkola ale zaraz potem Lila już świetnie się bawi;-)) teraz zostaje 3 godzinki i bedziemy ten czas wydłużać aż do 6 godzinek. mam nadzieje ze będzie dobrze;-)
Jak tam "nasza" córeczka :D Już lepiej ?

Awatar użytkownika
Lila-Art08

Post autor: Lila-Art08 » 04 lis 2010 22:23

Jak tam "nasza" córeczka :D Już lepiej ?[/quote]

a dziekuje ciociu curly, nie zapeszając bardzo dobrze:)
zostaje w przedszkolu 4 godzinki, nie płacze i bardzo chętnie chodzi(rano tylko mówi-nie chce iść dziś do przedszkola;-)

najbardziej upodobała soie jedną przedszkolankę i to ona musi wychodzić po Lilcie;-) ogólnie super;-)

Awatar użytkownika
Lila-Art08

Post autor: Lila-Art08 » 04 lis 2010 22:24

dzieki dziewczyny za wsparcie;-)

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 04 lis 2010 22:31

o, to fajnie :D

ja mam stresa, bo mój przedszkolak jutro jedzie do Łodzi, do teatru.... :roll:

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 04 lis 2010 23:09

Olenia pisze:o, to fajnie :D

no to współczuję nerwa ;) moja pierwszaczka jak idzie do kina to mam crazydzień a co dopiero wyjazd !

Awatar użytkownika
Lila-Art08

Post autor: Lila-Art08 » 05 lis 2010 07:40

curly pisze:
Olenia pisze:o, to fajnie :D

no to współczuję nerwa ;) moja pierwszaczka jak idzie do kina to mam crazydzień a co dopiero wyjazd !

czyli przedszkole to pikuś(pan pikuś) :lol:

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 05 lis 2010 20:02

Moim zdaniem pierwsze koty za płoty.
Ania

mikolajdrew

Post autor: mikolajdrew » 14 lis 2012 23:16

Ja osobiście uważam, że lepszym rozwiązaniem jest chyba przedszkole. dziecko pozaje wtedy dzieci i zaczyna uczyć się życ w grupie. minus to wspólne choroby i infekcje:(
pozdrawiam

Jagoda

Post autor: Jagoda » 15 lis 2012 15:09

W pierwsze dni przedszkola czułam się jak na wakacjach za czasów studenckich czy licealnych. Uwielbiam tę instytucję :D. Wyrodną matką się nie czuję, bo dziecię zdobywa nowe umiejętności, których ja bym tak szybko nie przekazała, bo po prostu nie znam wielu wierszyków, piosenek itp., a poza tym w grupie to jednak fajniej :).

Awatar użytkownika
garsonka

Post autor: garsonka » 18 gru 2012 12:35

A ja uważam, że lepsza jest niania, i to taka sprawdzona, najlepiej wynajęta za pośrednictwem firmy zajmującej się pośrednictwem w zatrudnianiu opiekunek dla dziecka. Dlaczego? Dlatego, że sama byłam kiedyś nianią i wiem, że jeśli ma się do dziecka odpowiednie podejście, to można z dzieckiem wiele zrobić, wiele go nauczyć, bo poświęca się czas tylko jemu, a w przedszkolnych, nawet małych grupach, to wiadomo - różnie bywa. Jeśli chodzi o kontakt z innymi dziećmi, to też nie widzę problemu: ja z moją kochaną podopieczną wychodziłam na podwórko, jeśli tylko pogoda nam na to pozwalała, szłyśmy zwykle na plac zabaw, albo tam, gdzie było dużo dzieci. Wtedy mała miała 2 latka, więc jeszcze nie była jakoś specjalnie towarzyska. Teraz, w wieku 3,5 roku poszła do przedszkola. No właśnie, teraz się zorientowałam, że troszkę źle zaczęłam ;-) Nie chodzi o to, że niania jest lepsza niż przedszkole, tylko o to, że trzeba dostosować nową sytuację do predyspozycji i potrzeb dziecka. Jeśli dziecko jest jeszcze malutkie, nie da mu się jasno wytłumaczyć, dlaczego mamusia już nie może z nim spędzać całego dnia, a maluch ma jeszcze problemy z uspołecznianiem się, to lepiej zdecydować się na opiekunkę, a jeśli dziecko jest troszkę starsze i bardziej śmiałe, to wtedy chyba warto postawić na przedszkole. Tak mi się wydaje :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”