Strona 1 z 2

Dzieci a pieniądze

: 12 gru 2014 08:20
autor: Ługin
Chciałabym zapytać w jakiś sposób przekazujecie swoim dzieciom kieszonkowe. Moja siostra używa do tego specjalnej karty. Raz w tygodniu wysyła na tą kartę pieniądze i tylko na ma takie prawo. Dziecko uczy się oszczędności bo więcej pieniążków w tygodniu nie dostanie. Dodatkowo na e-mail przysyłany jest miesięczny raport, któy zawiera dziecko płaciło tą kartą. Uważam, że to dobry sposób na kontrolowanie wydatków swojego dziecka i przekazywaniu mu pieniędzy. W większości sklepów można teraz płacić kartą więc to żaden problem. A jaki wy macie sposób ?

Re: Dzieci a pieniądze

: 13 sty 2015 15:08
autor: Karina37
Przede wszystkim należy nauczyć dziecko tego, jaką wartość posiadają pieniądze, a to nie jest łatwe. Owszem, narzędzia które ułatwiają dysponowaniem kieszonkowym są bardzo fajna sprawą, jednak chyba ważniejsze jest to, aby uświadomić dziecku, jak dysponować rozsądnie wydatkami, a przy okazji wykształcić odpowiednie nawyki i umiejętności.
Najważniejsze jest jednak to, aby włączając dziecko w proste działania uczące oszczędzania, nie zapomnieć o zabawie, a dodatkowo pokazać, ile z jakich przyjemności można korzystać dzięki zaoszczędzonym pieniądzom.

Re: Dzieci a pieniądze

: 17 sty 2015 23:01
autor: platek
Ja nie daję dzieciom kieszonkowego. Po prostu od czasu d czasu dostają coś dla siebie

Re: Dzieci a pieniądze

: 06 lut 2015 10:41
autor: monika242
My dajemy, ale nieregularnie, bo córka jest jeszcze mała ma 3,5 roku. Ma swoją skarbonkę wszystko tam odkłada jak uzbiera się pełna otworzymy i będzie mogła sobie kupić jakąś zabawkę czy coś innego co ją ucieszy

Re: Dzieci a pieniądze

: 12 lut 2015 19:59
autor: syringa
Kieszonkowe na konto? I co, jak chcą sobie kupić batona w szkolnym kiosku to płacą kartą?

Re: Dzieci a pieniądze

: 21 mar 2015 19:01
autor: bisna
monika242 pisze:My dajemy, ale nieregularnie, bo córka jest jeszcze mała ma 3,5 roku. Ma swoją skarbonkę wszystko tam odkłada jak uzbiera się pełna otworzymy i będzie mogła sobie kupić jakąś zabawkę czy coś innego co ją ucieszy
u mnie podobnie jest, staramy się przekazywać z mężem małe kwoty, własnie monety a ona sobie zbiera, żeby od razu nie dawać 20 pln czy tam ilu, ale niestety tak teściowa daje, no ale ..

Re: Dzieci a pieniądze

: 24 mar 2015 11:18
autor: nales
syringa pisze:Kieszonkowe na konto? I co, jak chcą sobie kupić batona w szkolnym kiosku to płacą kartą?
Nie no może trochę na konto - trochę odkładają.

Re: Dzieci a pieniądze

: 07 kwie 2015 11:54
autor: katnow
Ja daję córce część w gotówce a część na konto. Wydaje mi się to najbardziej odpowiednie.

Re: Dzieci a pieniądze

: 16 kwie 2015 21:02
autor: Coldi
Myślę że to dobry sposób aby dziecku przelać pieniądze na kartę. Jeżeli ktoś szuka konta dla dziecka to mbank ma izzykontoo przeznaczone dla młodzieży. Możecie poczytać opinie o koncie izzykonto i może akurat wyda się odpowiednie dla dziecka

Re: Dzieci a pieniądze

: 27 lip 2015 14:43
autor: Panne39
Mam prośbę o radę, Mam dwóch synów (9 i 10 lat) i córkę (4 lata), ale problem mam z chłopakami.
Starszy jest grzeczny, nie ma z nim żadnych problemów, dobrze sie uczy. Mlodszy niestety odwrotnie. Na dodatek klamie i wymysla zle rzeczy na tego starszego np. przychodzi i mowi, ze cos zepsul a to nieprawda. Obwinia nas, ze kochamy bardziej tego starszego a wcale nie faworyzujemy brata. Czasem tylko zdarzyło sie, ze powiedziałem "widzisz Twój brat ma takie dobre oceny" Co robic? Czy to z zazdrosci?