Soczewki

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
mamunia

Soczewki

Post autor: mamunia » 20 lut 2019 16:55

Macie wade wzroku? Mi bardzo popsul sie wzrok i zastanawiam sie jak sobie pomoc. Coraz wiecej osob nosi soczewki. Sa one wygodniejsze i praktyczniejsze. Takze teraz zima okulary paruja a soczewki nie. Mozna dlatego sie na nie zdecydowac. Ja nie wiemy jakie soczewki wybrac, to w salonie nam obsluga doradzi. Tylko wlasnie, zebysmy mieli je dobrze dobrane. To jednak wazne, bo rodzajow soczewek jest troche. A okulary bedziemy miec tak na zas. Polecacie soczewki?

Monikson

Re: Soczewki

Post autor: Monikson » 13 mar 2019 22:20

A może dobrym wyjściem będzie zrobienie tego zabiegu laserowej korekcji wzroku ?
Wtedy odpadają już, i soczewki, i okulary, więc może to jest wyjście dla Ciebie, żeby wada się nie pogłębiała.
Wybierz dobrą klinikę, jak ta w Sopocie na przykład, gdzie mają spore doświadczenie w tego typu zabiegach i nowoczesny sprzęt.

franksa

Post autor: franksa » 29 mar 2019 10:38

Nosiliście już kolorowe soczewki? zastanawiam się czy może nie zmienić sobie koloru oczu, ciekawie jak znajomi by na to zareagowali ;D

aleksandra94

Post autor: aleksandra94 » 16 kwie 2019 20:31

Ja sądzę, że soczewki to zdecydowanie najlepsza opcja, noszę je już od kilku lat i czuję się bardzo komfortowo. Kiedyś nosiłam okulary, ale niezbyt dobrze się w nich czułam i zamieniałam je na soczewki :D Bardzo dobre są soczewki marki Acuvue.

Happymama

Post autor: Happymama » 18 kwie 2019 15:06

Soczewki to znacznie lepszy pomysł niż tradycyjne okulary, chociaż co osoba to opinia. Mi jest dużo wygodniej i nie muszę się z nimi trudzić podczas sportu ;)

Vivien

Post autor: Vivien » 15 maja 2019 11:13

A słyszeliście kiedyś o takiej soczewce wewnątrzgałkowej? Mi na ostatniej wizycie lekarza zaproponował wykonanie zabiegu implementacji takiej soczewki i patrząc na wszystkie korzyści to coraz bardziej się skłaniam do takiego rozwiązania. Tym bardziej, że mam w pełni zaufanie do mojego okulisty. Ma ogromne doświadczenie, najwyższej jakości sprzęt i przede wszystkim niesamowitą wiedzę. A taka operacja zdecydowanie ułatwiła by mi życie. Czy ktoś z was, ma może założoną taką soczewkę? lub rozważał taki zabieg? Chętnie bym poznała wasze zdanie na ten temat.

Chylon

Post autor: Chylon » 30 maja 2019 19:23

Najpierw zbadano mi wzrok, a następnie u tamtejszego optyka dobrano dla mnie znakomite soczewki. Są one niezwykle wygodne i łatwe w użytkowaniu a do tego są one znacznie lepszym wyborem niż okulary, które nie każdemu pasują. ;)

majkakora

Post autor: majkakora » 04 cze 2019 10:27

Ja właśnie się wybieram do okulisty i mam nadzieję, że dobierze dla mnie dobre soczewki. Trochę się stresuję, bo będę musiała się nauczyć zakładać i zdejmować. Do tej pory nosiłam tylko szkla progresywne.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 05 cze 2019 12:04

U mnie też był problem z wkładaniem soczewek. Ale w końcu się tego nauczyłam,

dominica

Post autor: dominica » 05 cze 2019 16:25

Soczewki noszę już dobrych 10 lat i nie wyobrażam sobie chodzić na co dzień w okularach.. Zakładanie i zdejmowanie nie jest straszne ważne żeby dobrać nie tylko odpowiednią moc szkieł kontaktowych ale również rodzaj: jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne itd. Różnią się one grubością, a każdy z nas ma inne predyspozycje i niektóre mogą Cię uczulać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”