Alkoholizm wśród kobiet

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
Florka

Re: Alkoholizm wśród kobiet

Post autor: Florka » 19 lip 2018 08:49

Alkoholizm wśród kobiet to już w ogóle masakra :( bo to kobieta głównie trzyma cała rodzinę, a kiedy zaczyna pić cierpia na tym wszyscy. W takich przypadkach nie ma co sie zastanawiać. Prywatny ośrodek terapii uzależnień jest konieczny i najlepszy. Uzalezniony musi być odseparowany, by w spokoju móc wyjść z nałogu. Wiem, że decyzja nie jest łatwa, kiedy trzeba na kilka tygodni opuścić bliskich, ale ostatecznie dla nich to również robimy.

margo903

Post autor: margo903 » 26 lip 2018 13:49

Terapia nie jest łatwa, ale najlepiej wybrać miejsce gdzie maja największe doświadczenie i sukcesy w leczeniu z tego uzależnienia. W warszawie najbardziej SA oni polecani ograniczpicie.pl. Niestety kobiety pija po kryjomu i bardzo często, nikt nie ma o tym pojęcia.

korisnilson

Post autor: korisnilson » 26 lip 2018 14:19

Kobiety ciągle mają dużo więcej stresu niż mężczyźni, wiele nie potrafi szukać pomocy. Nie ma na co czekać, powinniśmy pozbyć się tego problemu.

bolo166

Post autor: bolo166 » 30 lip 2018 21:54

Kobiety tez piją i niestety jest ich coraz więcej. Jedynym ratunkiem jest odpowiednia terapia. Z tym ze najważniejsze jest, aby osoba pijąca chciała sobie pomóc. Co niestety bywa bardzo ciężkie. Przymusowego leczenia się u nas nie stosuje.

ragerian87
Kontakt:

Post autor: ragerian87 » 01 sie 2018 13:41

Dobrze wiedzieć, że w okolicy istnieje takie miejsce. Ja słyszałem także, że jeśli się ma np. problemy z alkoholem to warto zwrócić się po pomoc do ośrodka, który znajduje się w Międzyrzecze Górne ! Dla zainteresowanych podaje numer - 735 469 430

Sphinx

Post autor: Sphinx » 01 sie 2018 16:56

Alkoholizm wśród kobiet to podwójny dramat, bo to własnie kobieta jest spoiwem w rodzinie. Jesli zaczyna pić, wszystko sie wali. Warto walczyć, by powrócić do normalności. Wspomagająco można wypróbowac Metodę Biofeedback. Terapię przeprowadza pod Lublinem Centrum Terapii Sensorea. Maja znakomitych terapeutów.

Inatka93

Post autor: Inatka93 » 22 wrz 2018 13:35

Niestety, alkoholizm wśród kobiet to wciąż aktualny temat. Moja mama pije od kiedy pamiętam. Najpierw co dwa tygodnie z tatą, teraz samodzielnie, co tydzien, albo częściej. Próbowaliśmy jej pomóc i zapisać do ośrodka Szansa na Wolność , gdzie naprawdę pomagają osobom uzależnionym, ale ona nie chce. Woli żyć w nietrzeźwości, jak to sama wielokrotnie powtarza. :cry:

elabarbara

Post autor: elabarbara » 24 paź 2018 08:58

Uważam, że warto namówić alkoholika na podjęcie leczenia. Rozmowy z taką osobą oraz informacja, że można wnieść do sądu wniosek o przymusowe leczenie mogą stanowić ważny argument. Ale jeśli ta osoba uświadomi sobie że jest uzależniona i chce podjąc leczenie to duży plus. Jeden z dobrych miejsc jakie ja polecę to ośrodek terapii Tratwa w Wiśle.

Dosia

Post autor: Dosia » 13 lis 2018 14:30

Przyjęło się, że jak kobieta pije, to jeszcze gorzej niż jeśli mężczyzna ma taki problem. Tak naprawdę to nie ma różnicy. Każdy człowiek potrzebuje takiej samej pomocy. Można ją znaleźć na tej stronie Ranking ośrodków terapii . Jest tu wiele ośrodków terapii. A może są Wśród Was osoby prowadzące taką działalność? Jeśli tak to umieśćcie, proszę informacje w tym rankingu, aby łatwiej do Was trafić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”