Alkoholizm wśród kobiet

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
Marzanna

Alkoholizm wśród kobiet

Post autor: Marzanna » 14 kwie 2017 10:07

Czasami bywa i tak, że kobiety za dużo piją. Alkoholizm też nas dopada i nie wiemy jak z tym sobie poradzić. Początki bywają niegroźne, nawet nie zauważamy, jak zaczynamy pić nałogowo.

Zuzanna321

Re: Alkoholizm wśród kobiet

Post autor: Zuzanna321 » 14 kwie 2017 17:00

Coraz częściej coś takiego mamy, nawet nie zauważamy, jak pijemy za dużo.

tatko

Post autor: tatko » 13 sty 2018 15:25

Alkoholizm dopada równie często kobiety jak mężczyzn. Mniej się o tym mówi bo nie jest to tak dostrzegalne aczkolwiek nie umniejsza to problemu.
Nie można patrzyć na to jak na wynaturzenie ale jak na chorobę i to szczególnie groźną. Na stronie MRH dowiemy się wszystkiego na ten temat oraz poznamy możliwości Mental Relax House oferuje

Alicja Rosińska

Post autor: Alicja Rosińska » 18 sty 2018 21:52

Alkoholizm to poważny problem i dotyczy on także kobiet. Niestety mało kto (niezależnie czy kobieta czy mężczyzna) przyzna się, że ma z tym problem. Jeśli jednak ktoś widzi, że za dużo pije moze udać się na terapię ograniczająca picie do Centrum Dobrej Terapii ograniczpicie.pl . Program skoncentrowany jest na redukcji spożycia alkoholu i zmianie nawyków na prozdrowotne. To bardzo dobry początek do próby wyjścia z nałogu.

MrMariola

Post autor: MrMariola » 29 sty 2018 12:59

A czy nie macie wrażenia, że alkoholizm u kobiet jest trochę bardziej bagatelizowany niż u mężczyzn? Ostatnio nawet trafiłam na artykuł w tym temacie.
Jak się okazuje, kobiety dużo szybciej i łatwiej mogą się uzależnić od tej używki i nawet nadużywać jej nieświadome swojego problemu.

lana52

Post autor: lana52 » 23 lut 2018 16:29

Niezależnie od tego, czy alkoholu nadużywa kobieta, czy też mężczyzna, taka osoba powinna być poddana leczeniu w specjalistycznym ośrodku.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 23 lut 2018 17:09

Kobieta pijana na ulicy nieciekawie wygląda.
Biznes forum

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 26 lut 2018 12:46

Niestety nie jest to obecnie rzadkie zjawisko. Niestety nikt nie wyleczy się na własną rękę i w dodatku musi chcieć sie leczyć. Warto zwrócic się o pomoc. Są różne terapie , zajęcia indywidualne z terapeutą itp. Najważniesze by osoba uzależniona wyraziła zgode na leczenie. A trzeba pamietac, że kobiety dużo prędzej popadaja w nałogi niż mężczyźni.

malwinka69

Post autor: malwinka69 » 26 lut 2018 20:53

Kilka lat temu, w ramach pracy dyplomowej robiłam badania na temat spożywania alkoholu przez młodzież. Już wtedy wyszło, że częściej piją dziewczęta niż chłopcy. Teraz to są już dorosłe kobiety, więc skoro kiedyś piły tak często, to nic dziwnego że i teraz tak jest. Częste picie bardzo szybko może przerodzić się w nałóg, a z tym już trzeba walczyć. Dużo dobrego słyszałam o terapeutach z ośrodka leczenia alkoholizmu "Terapie Tu i Teraz". Są to osoby, które same walczyły z tym nałogiem (i nadal walczą) i doskonale rozumieją ten problem, rozumieją uzależnionego. Podczas terapii uczą jak rozpoznawać wczesne objawy pociągu do picia oraz uczą wielu technik mających wspomóc chorego w trzeźwości.

Joannica

Post autor: Joannica » 18 kwie 2018 14:42

Przez pewien okres czasu też więcej piłam. Może nie w dużych ilościach ale coraz częściej wieczorami wypijałam lampkę winą czy piwo w letnie wieczory. dobrze ze niechcący trafiłam w sieci na teksty na alkoholizm. One mnie ostrzegły że moje chilowanie wieczorem nie idzie w dobrym kierunku. Teraz praktycznie w ogóle nie tykam alkoholu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”