Rozdwajające się końcówki włosów

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
dresia

Rozdwajające się końcówki włosów

Post autor: dresia » 12 wrz 2016 10:43

Drogie mamy co stosujecie na rozdwojone końcówki włosów? Kiedyś mogłam włosy i rok nie podcinać a końcówki i tak były idealne, teraz strasznie szybko mi się rozdwajają.... czy to wina farbowania? często je kręcę lokówką, to też może być przyczyną? sama już nie wiem, nie suszę włosów, farbuję raz na dwa miesiące. Co robić???! :shock:

komalia

Re: Rozdwajające się końcówki włosów

Post autor: komalia » 12 wrz 2016 11:30

Farbowanie, stres, zła dieta, brak witamin, nieodpowiedni szampon to wpływa na niszczenie włosów. Ja osobiście mogę polecić Ci biotynę.

michalina84

Post autor: michalina84 » 12 wrz 2016 14:59

Rozdwajające końcówki najlepiej jest obciąć i dbać o włosy zawsze, a nie dopiero wtedy kiedy dzieje się z nimi coś złego. Ja niestety właśnie zrobiłam błąd i bardzo długo zwlekałam z obcięciem końcówek jak już w końcu poszłam do fryzjera to skończyło się nie ściętymi przysłowiowymi 2 centymetrami, ale połową ściętych włosów. Teraz dbam o włosy na bieżąco i regularnie chodzę do fryzjera na podcięcie końcówek.

Lelka

Post autor: Lelka » 18 wrz 2016 15:28

Farbowanie plus traktowanie włosów wysoką temperaturą strasznie osłabia i wysusza włosy. Dziwi mnie fakt, że fryzjerka Ci tego nie powiedziała :shock: Tu masz kilka rad jak sobie poradzić z tak zniszczonymi włosami http://www.kerastase.com.pl/pl-pl/jak-p ... mp%3blid=3 oraz kosmetyki, które rozwiążą Twój problem. Ja jestem zadowolona z tego balsamu żelowego i serum. Gdyby mi fryzjerka nie poleciła to tez pewnie miałabym siano zamiast włosów na głowie :)

monika1982

Post autor: monika1982 » 20 wrz 2016 14:12

Rozdwojone końcówki najlepiej jest po prostu obciąć. Nie ma co się łudzić, że istnieje jakiś cudowny specyfik, który uratuje zniszczone włosy. O włosy trzeba niestety dbać regularnie (podcinanie końcówek, odżywki, maski, rezygnacja z prostownicy i lokówki). Jak dba się regularnie o włosy to nie ma później problemu, że połowę trzeba obciąć. Ja niestety raz tak właśnie myślałam, a poza wydaną masą pieniędzy nic nie uzyskałam. Dopiero jak ścięłam je dość radykalnie i zaczęłam dobrze pielęgnować to pozbyłam się problemów.

mikowska

Post autor: mikowska » 21 wrz 2016 17:32

Rzeczywiście jak końcówki są zniszczone trzeba je po prostu obciąć. Warto używać dobrych szamponów i nie przesadzać z suszeniem suszarką czy katowaniem ich lokówką albo prostownica. Ja stawiam głównie na szampony profesjonalne używane w salonach fryzjerskich, po nich włosy są całkiem inne niż po tych drogeryjnych.

Gladys

Post autor: Gladys » 01 mar 2018 09:21

Przy rozdwajających się końcach wystarczy je co jakiś czas przycinać. Gorzej kiedy tracimy włosy w zbyt dużym tempie. Jednak nawet i wtedy jest wyjście z sytuacji - włosy clip in. Możemy własne włosy zagęścić i muszę przyznać, że efekt może nas mile zaskoczyć. Różna długość, kolorystyka w sporej palecie, włosy naturalne europejskie, z możliwościa podkręcania. Jak dla mnie to jest genialne wyjście.

rozi123

Post autor: rozi123 » 25 wrz 2018 15:04

mikowska pisze:
21 wrz 2016 17:32
Rzeczywiście jak końcówki są zniszczone trzeba je po prostu obciąć. Warto używać dobrych szamponów i nie przesadzać z suszeniem suszarką czy katowaniem ich lokówką albo prostownica. Ja stawiam głównie na szampony profesjonalne używane w salonach fryzjerskich, po nich włosy są całkiem inne niż po tych drogeryjnych.
teraz są produkowan dużo lepsze urządzenia które nie są aż takim obciążeniem dla wlosów, babyliss wypuściło właśnie taką serię inteligentnych urządzeń, mają sensor który pilnuje odpowiedniej temperatry włosów

foxi

Post autor: foxi » 15 paź 2018 19:11

W pracy wiele rozmawiamy między koleżankami na różne tematy i w okresie letnim przez ok. 2 tygodnie temat włosów i ich zdrowia nie schodził z czołówki tematów. Wiele jest domowych sposobów na zdrowe włosy , przycinanie końcówek itp. Okazało się ,że jest dziedzina medycyny która zajmuje się zdrowiem włosów a we Wrocławiu są dobrzy specjaliści z tej dziedziny. Specjaliści trychologii. W końcu jak już nam nic nie pomoże to trzeba będzie się zwrócić o pomoc do nich. Opinie są ok , więc nic nie tracę, pzdr
biuro rachunkowe Wodzisław Śląski http://ekasc.pl/

mysssia

Post autor: mysssia » 20 lis 2018 11:51

Tu kłaniają sie odpowiednie kosmetyki i to jak obchodzicie się ze swoimi włosami. Na pewno gorące temperatury od suszarek, prostownic nie pomagają w utrzymaniu zdrowych włosów. Tak samo częste ich farbowanie. Zastanówcie się nad tym. Tak samo dobór naturalnych kosmetyków.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”