Okna dachowe a skraplanie wody

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
santamadonna

Okna dachowe a skraplanie wody

Post autor: santamadonna » 08 sty 2016 19:19

Witam mam taki problem 6 msc temu wprowadziłem sie do nowego domu a teraz mam taka sytuacje ze podczas mrozów na oknach dachowych osadza sie woda i splywa po plytach gk szczegolnie w rogach okien ,jak rozwiazac taki problem w oknach mam te nawiewniki otwarte a woda zbiera sie nawet na tym oknie w ktorym mam wentylacje w kominie otwarta na max boje sie ze zaraz plyty gk poprostu mi sie rozpuszcza chodz dawalem przy oknach te zielone, czy jest jakiś sposób aby ta wodę "przekierowac" aby nie splywala po ramie na plyte tylko skraplala sie na podloge może jakąś uszczelka naklejona na rame?

Roberto

Re: Okna dachowe a skraplanie wody

Post autor: Roberto » 25 sty 2016 12:43

Zapewne mieszkanie jest należycie ocieplone i ściany nie oddychają. Coś za coś albo ciepło się ma, albo woda się skrapla w środku. Istnieją rozwiązania takich sytuacji, można wprowadzić inteligentną klimatyzację i to chyba jest panaceum na ten problem.

Piotr.Winogrodzki

Post autor: Piotr.Winogrodzki » 08 lut 2016 11:50

Może warto pomyśleć o takich oknach, dzięki którym pomieszczenie nie będzie termosem, a ściany będą oddychać?

Coldi

Post autor: Coldi » 24 lut 2016 21:31

Może coś z oknami jest nie tak? Ja teraz właśnie muszę kupić okna do domu jednak nie wiem na jakie się zdecydować. Myślałam o tych .
Myślicie, że to dobry wybór? No i jeszcze zostaje problem gdzie kupić. Znajomi mówili, że w Kielcach najlepiej u nich odb.com.pl, jednak jeszcze sobie o nich poczytam bo w końcu muszą wytrzymać parę dobrych lat.

Matylda3

Post autor: Matylda3 » 29 kwie 2016 13:04

W kwestii okien to tu mogę polecić dość fajną firmę- robili mi okna jakiś czas temu i nie mam problemu ani ze skraplaniem wody ani z niczym innym. Także, myśle, ze to wystarczająco Was przekonuje do tego, że są solidni i znają się na rzeczy:
DTH KONCEPT BYDGOSZCZ

mamazosi

Post autor: mamazosi » 06 mar 2018 10:56

To może być wina uszczelki. Warto na pewno podpytać fachowca, ale
jeżeli chciałabyś na własną rękę szukać takiej uszczelki to warto sobie zajrzeć na ich stronę
artsil.com.pl, mają nie tylko uszczelki ale też
masę innych rzeczy, które są przydatne między innymi w domu:)

opiekunka

Post autor: opiekunka » 10 mar 2018 15:31

Tak się zastanawiam nad zastosowaniem elektrycznych skraplaczy - osuszaczy. Może w okresach przejściowych będzie to najlepsze i najekonomiczniejsze rozwiązanie.
Biznes forum

Chylon

Post autor: Chylon » 12 lip 2018 18:34

Może czas na wymianę uszczelek? Wbrew pozorom mogą one mieć ogromne znaczenie w przypadku skraplania się wody. Tym razem postaw na faktycznie solidną i sprawdzoną jakość. Mogą Cię zainteresować produkty oferowane przez Larkis http://www.larkis.pl/ . Miałam przyjemność zamówić od nich nie tylko uszczelki, ale również gumowe rękawice, węże i silikonowe materiały. Postaw na jakość!

sylwia4012

Post autor: sylwia4012 » 25 lip 2018 18:51

Ja miałam tak na zwykłych oknach, gorszej jakości, ale odkąd wymieniłam w całym domu na okna pcv warszawa nie ma problemu - pewnie to kwestia parametrów technicznych czy montażu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”