Problemy ze wzrokiem

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
tatko

Re: Problemy ze wzrokiem

Post autor: tatko » 08 kwie 2018 23:44

Ja po wizycie u okulisty zacząłem szukać odpowiedniego sklepu z okularami. Nie wierzcie reklamom w telewizji bo to w praktyce nie jest takie kolorowe. Swoje okulary kupiłem w sklepie internetowym, gdzie z pomocą fachowców dobrałem doskonałej jakości szkła korekcyjne i oprawki z górnej półki. Fachowcy w każdym calu, produkt bardzo szybko miałem w domu z długą gwarancją i z możliwością zakupu na raty. Zapłaciłem niewiele więcej niż za marnej jakości okulary w reklamowanych salonach, w których promocja dotyczy jedynie tego co nie idzie

zdetka

Post autor: zdetka » 17 kwie 2018 11:20

Ja jednak nie jestem zwolenniczką okularów, i zdecydowanie cenię sobie soczewki. Do tej pory nosiłam takie tradycyjne, ale obecenie myślę o zmianie i zakupie soczewek kolorowych. Zawsze marzyłam o zielonych oczach, i jest na to sposób.

SzalonaMama

Post autor: SzalonaMama » 23 kwie 2018 20:48

ja dużo pracuję przy komputerze i wzrok mi siada , okulista kazał nosić przy pracy okulary i znajoma poleciła mi stronę. Jest o wiele większy wybór niż u optyka , różne marki czy wzory. Moja zamawiała tam okulary i była bardzo zadowolona z zakupu, jest ich tak dużo , że aż trudno się zdecydować na tylko jedną parę.

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 24 kwie 2018 08:43

Problemy ze wzrokiem to niestety często coś więcej niż tylko pogorszenie widzenia, czasem kryją się za tym inne dolegliwości, a niestety większość okulistów podchodzi do badań olweczo

mamami

Post autor: mamami » 30 kwie 2018 10:10

Teraz problem ze wzorkiem nie musi być problem ;) Zawsze można poddać się laserowej korekcji wzorku. Mój mąż miał taką korekcję w Rzeszowie w Optegrze. Mają najnowszą metodę korekcji Lentivu. Już nastepnego dnia normalnie funkcjonował, a okulary schowaliśmy do szafy na pamiatkę ;)

yokoyoko

Post autor: yokoyoko » 08 maja 2018 15:01

W takim razie zrób coś z tym? Może odwiedziny w Specjalistycznym Ośrodku Okulistycznym załatwi sprawę? Na miejscu zostaniesz poddany stosownej diagnostyce, np badaniu HRT, dzięki któremu zostaniesz skierowany na kolejne, dalsze badania. Problemów ze wzrokiem nie można lekceważyć!

UlubionaMama

Post autor: UlubionaMama » 11 maja 2018 21:33

Ja mam problem ze wzrokiem ale w sumie ostatnio koleżanka powiedziała, że nosząc soczewki czuje się o niebo większy komfort niż przy okularach, a co więcej można podkreślić lub zmienić kolor tęczówki. W ofercie DlaOka znalazłam produkty, które podkreślą naturalny kolor moich oczu. Świetnie podkreślą mój zielony kolor tęczówki, dzięki czemu będę przyciągać wzrok każdej osoby, którą spotkam. Jestem ciekawa czy ktoś z was stosował już tego rodzaju soczewki kontaktowe ?

Working mommy

Post autor: Working mommy » 14 maja 2018 11:49

Pewnie wiecie, że zaćmę można usuwać w czeskich klinikach, a za zabieg płaci polskie NFZ? To alternatywa dla polskiego pacjenta i skrócenie czasu oczekiwania na operację (w Czechach na zabieg czeka się jakieś 2 tyg od wizyty kwalifikacyjnej, a sam zabieg usunięcia trwa ledwie kilka godzin).

kolonia

Post autor: kolonia » 14 maja 2018 11:49

W przypadku leczenia za granicą, za polecam wyjechać do Czech, gdzie zabiegi zaćmy są jednodniowe i polski pacjent nie czeka w kolejce. Jak to możliwe? Dzięki ustawie o leczeniu transgranicznym. Zapewniają refundację NFZ na każdego rodzaju soczewki, nie tylko podstawową. Czas oczekiwania na operację zaćmy jest bardzo krótki, a sam zabieg usunięcia zaćmy z pobytem w klinice to łącznie kilka godzin.

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 23 maja 2018 15:43

Ja od dziecka mam problemy i nawet jako 5 latka miałam operację. Ale żadnych nawet najmniejszych oznak, że coś się dzieje z oczyma nie można bagatelizować. Najlepiej od razu umówić sie na wizytę. Jak nie wiecie gdzie to skorzystajcie z wyszukiwarki. Szybko znajdziecie odpowiadający wam adres, sprawdzicie wolne terminy wizyt i możecie też porównać cenniki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”