Jak urządzić ogród

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
yokoyoko

Re: Jak urządzić ogród

Post autor: yokoyoko » 08 lut 2018 13:26

Gwarancją pięknego i bujnego ogrodu jest zadbanie o odpowiednie, wysokiej jakości nasiona. Bez tego zarówno kwiaty jak i warzywa nie będą prezentować się należycie, tylko psuć krajobraz ogrodu. Od kiedy zaczęłem siać nasionkami z oferty Polan, to ogródek zaczął prezentować się prześlicznie! Spędzanie w nim wolnych chwil jest ogromną, relaksującą przyjemnością. :)

Elizka

Post autor: Elizka » 13 lut 2018 21:58

Urządzenie ogrodu nie było dla mnie niczym trudnym. Gorzej się ma ich pielęgnacja. Taka agrotkanina pomaga zachować glebie optymalną wilgotność – sprzyjającą wzrostowi roślin, a jednocześnie zwalcza chwasty, które atakują niemalże każdą roślinkę.

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 02 mar 2018 08:49

My nasz ogród tworzyliśmy sami, mamy podzielony na tak zw częśc uprawową gdzie są posadzone warzywa i krzaki owocowe, jak i strefę relaksu pełna kwiatów. Ostatnio szukając narzędzi do ogrodu trafiłam na ciekawe rozwiazanie w postaci linii kroplujących. Nigdy o takich agrotkaninach nie slyszałam. A ten wynalazek moze bardzo ułatwić walkę z chwastami. Muszę pokazać mężowi i pewnie spróbujemy jaki będzie efekt.

Karotka

Post autor: Karotka » 05 mar 2018 13:18

Jak już urządzisz taki ogród to musisz pomyśleć o tym, ze nagle wdać mogą się jakieś szkodniki, które go zniszczą, Wtedy też trzeba szybko działać by udało się rośliny uratować. . Moja znajoma dzięki temu uratowała ogród.

Martusia87

Post autor: Martusia87 » 19 mar 2018 12:44

Jeśli chcecie urządzić swoj ogród ładnie, a w miarę tanio to koniecznie zerknijcie sobie na stronkę homefree.eu. Znajduje się tam bardzo dużo różnych ogłoszeń dotyczących własnie aranżacji ogrodów, dlatego na pewno znajdziecie dla siebie coś co będzie się Wam podobać ! Ja sama korzystam z tej stronki, ostatni raz kilka dni temu, bo przecież zbliża się wiosna i trzeba się jakoś przygotować do sezonu ;)

antoninka

Post autor: antoninka » 20 mar 2018 01:04

Ja wynajęłam architekta gdyż chciałam mieć nowoczesny ogród a nie miałam na niego pomysłu

Mimichaska

Post autor: Mimichaska » 22 mar 2018 13:23

Przede wszystkim powinniście zakupić porządne meble ogrodowe. Trzeba przygotowac sie na lato i relaks na tarasie:) Również powinniscie zamówić sadzonki kwiatów, krzewów i drzewek owocowych, to jest bardzo wazne żeby ogród wyglądał kolorowo, zielono :)

Ajlar

Post autor: Ajlar » 22 mar 2018 14:28

Urządzenie ogrodu wbrew pozorom nie jest takie proste. Na tym naprawdę trzeba się znać. Ja myślałam, że z pomocą internetu zaplanuję sobie piękny ogród ale okazało się to prawie niewykonalne. Nie mam za bardzo wiedzy o roślinach, więc ciężko było mi dobrać cokolwiek do ogródka.
Ostatecznie zdecydowałam się na firmę, dla której aranżacja ogrodów nie ma tajemnic. Wstępnie ustaliliśmy jakie mam oczekiwania i co chciałabym mieć w ogrodzie i czekam własnie na projekt. Dodatkowo ta sama ekipa zajmuje sie zakładaniem ogrodów wiec myślę, że wszystko będzie wykonane idealnie.

Martusia87

Post autor: Martusia87 » 26 mar 2018 00:13

W ogrodzie na pewno trzeba zadbać o to, żeby odpowiednio urządzić przestrzeń do wypoczynku. Dlatego ja jak tylko założyłam mój ogród to zdecydowałam się na zakup mebli ogrodowych. No bo co to za ogród, w którym nie można odpocząć ? Chyba rozumiecie co mam na myśli. A na niczym innym nie odpoczywa mi się tak wygodnie jak właśnie na tym krześle ogrodowym, które znalazłem w Dominovie.

sabina38

Post autor: sabina38 » 26 mar 2018 17:03

Wg mnie projektowanie ogrodów najlepiej wychodzi specjalistom, osobiście nie mam ręki do roślin i na pewno projekt mojego ogrodu zlecę pracowni architektury krajobrazu, która ma o tym pojęcie :) Wtedy będę miała pewność, że efekt mnie zadowoli :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”