Na podbój! Cel: Skarbówka i Zus

Powiedz to głośno... będziemy Cię wspierać!
Awatar użytkownika
Danaida
Kontakt:

Na podbój! Cel: Skarbówka i Zus

Post autor: Danaida » 04 maja 2009 10:17

Witam wszystkie Biznesmamy.

W piątek zmogła mnie choroba (tzw. żołądkowa) i ledwo się snuję a już mi zaczyna kapać z nosa i gardło boli jakbym połknęła poduszeczkę z igłami. Niestety czeka mnie bardzo pracowity i stresujący tydzień.

W tym tygodniu muszę zmierzyć się z rejestracją firmy w Urzędzie skarbowym i w Zusie.

Do skarbowego jadę za chwilę (mam nadzieję ze wszystko będzie ok)
Co do Zus-u to ręce mi opadadły a mina zrzedła jak tylko zerknęłam na te formularze- nie mam pojęcia które faktycznie mi są potrzebne i jak je wypełnić! A ponieważ muszę uporać się z tym do 8 maja czas mnie goni , stres rośnie i nie ma chyba innego wyjścia jak złapać byka za rogi (tj jakąś urzędniczkę w rzeczonej instytucji) i punkt po punkcie pytać co i jak.

Taki jest plan.
Trzymajcie kciuki za realizację i za brak kłód pod nogami!

Aha i jeszcze nadzoruję ekipę remontującą mi garaż - powstaje tam moja pracownia!

molówa
Kontakt:

Re: Na podbój! Cel: Skarbówka i Zus

Post autor: molówa » 04 maja 2009 11:49

Trzymam kciuki!
mnie samą kiedyś rejestrowanie firmy z bezsilności przyprawiało o ataki smiechu, także ze zrozumieniem pełnym życzę życzliwych urzędników ;)

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 04 maja 2009 23:19

Powodzenia,
a słyszałam, że już w 'jednym okienku' można się rejestrować.
Czy to tylko fikcja? Martwy przepis? Jak to zwykle u nas..
Ania

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 06 maja 2009 14:57

i jak poszło?

Franka
Kontakt:

Post autor: Franka » 06 maja 2009 17:21

O to samo miałam zapytać Jak poszło?

Awatar użytkownika
Danaida
Kontakt:

Post autor: Danaida » 12 maja 2009 14:02

Już Wam opowiadam:
Po pierwsze to "jedno okienko" to moze i działa ale wiąże sie z przesyłaniem sobie papierów przez urzędy od jednego do drugiego a co za tym idzie trwa to długo a jak do tego się jeszce gdzieś pomylisz to sprawa si,ę przedłuża itd. Ja polecam załatwianie samemu.

Wpis do ewidencji dostałam w 2 dni. Regon w 15 minut (plus 30 na kolejkę) ale na moją wyraźną prośbę pani w okienku wpisała mi wszystkie punkty PKD ( aż 19! a nie maksymalnie trzy jak podają)!

Co do Skarbowego i Zusu to stracha miałam że wow ale wiecie co - zupełnie bez potrzeby!

W skarbowym-5 minut!
w Zusie chciałam tylko wziąc druki i spytać czy do ubezpieczenia dzieci trzeba odpisów aktu urodzenia: wzięłam numerek i odczekałam na swoją kolej, podchodzę i pytam a pani mówi "jak pani już jest to proszę pokazać mi te wszystkie formularze do wypełnienia to je omówimy[!]. Pomogła mi wszystko wypełnić! Zaznaczyła tylko że do niej wrócę z kopiami już bez kolejki.
Musiałam niestety w międzyczasie wrócić do domu po pesele dzieci żeby zgłosić je do ubezpieczenia więc zeszło mi się ponad godzinę. Wracam a ona z uśmiechem mówi "jak ma pani zdjęcie to możemy wyrobić książeczkę ubezpieczeniową!" No szczęka mi opada! A jakże - miałam zdjęcie (co prawda w trybie paszportowym czyli na wprost ale za to ładne hehe)

I takim oto sposobem "niechcący" zostałam zarejestrowana haha! Teraz czekam tylko na tą książeczkę bo ma być wysłana pocztą.

Jak widać nie taki diabeł straszny!

Mam już nawet wypełniony i sprawdzony druk ZUS DRA który muszę złoży,ć na początku czerwca więc totalny luzik
Wniosek: NIE WARTO SIĘ STRESOWAĆ!!!

Jakbyście miały jakieś pytania to chętnie odpowiem :-)

Awatar użytkownika
Danaida
Kontakt:

Post autor: Danaida » 12 maja 2009 14:03

Ale ze mnie trąba- OCZYWIŚCIE BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE :P

adka
Kontakt:

Post autor: adka » 12 maja 2009 21:34

to teraz juz z górki:)

cellina

Post autor: cellina » 24 kwie 2018 21:23

A nie wiecie czy skarbówka może się doczepić o niezapłacony mandat, piszą czasami, że jest szansa na jego umorzenie, ale ile trzeba czekać zanim można będzie spać spokojnie? Bo przyznam, że sprawa spędza mi trochę sen z powiek, a termin na zapłatę minął 3 tygodnie temu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cele na ten tydzień”