Agregator treści - nowy serwis vs Google

Problemy, błędy i sugestie związane z działaniem forum.
SylwiaHa

Agregator treści - nowy serwis vs Google

Postautor: SylwiaHa » 07 lip 2016 21:23

Witam, chyba właśnie jak się zalogowałam to instalowaliście jakąś nową szatę graficzną, bo otwarł mi się formularz instalacji wordpress. Ogólnie to bardzo ładna szata graficzna, ale agregowanie treści z innych serwisów to nie jest raczej zbyt dobry pomysł, bo z tego co wiem Google za to wywala z wyszukiwarki. Może ban zależy od szczęścia/pecha, ale mimo wszystko ;)

Pozdrawiam

Biznestata

Re: Agregator treści - nowy serwis vs Google

Postautor: Biznestata » 09 lip 2016 11:59

Rzeczywiście ostatnio u nas dość znaczne zmiany. Co do tego bana to nigdy nic nie wiadomo, może tak, może nie. Wyznaję zasadę, że ważne jest to, aby na stronie coś się działo. Kiedyś przeczytałem wypowiedź pewnej użytkowniczki, która stwierdziła, że szkoda, że ta strona ogranicza się tylko do forum. Utkwiło mi to w pamięci i uznałem jako administrator, że może czas coś zmienić i jakieś nowości wprowadzić. Rzecz jasna forum jako takie też zostanie i będzie filarem tej strony. Macie jakieś pomysły, chętnie je wysłucham.
Biznes

SylwiaHa

Postautor: SylwiaHa » 13 lip 2016 23:14

No tak, tylko że nie wiem czy nie lepiej po prostu pisać powoli artykuły. Oczywiście wiem, że to olbrzymia ilość pracy. Osobiście bym nie zaryzykowała rozwiniętej strony na połączenie z agregatem treści. Chociaż rozsądnie, że daliście je na subdomeny, bo czasem banują same subodmeny, a zostawiają domenę jak sama jest ok, ale to też jak wiatr zawieje.

Pozdrawiam

Biznestata

Postautor: Biznestata » 16 lip 2016 13:14

Przyjrzymy wszystkim wyszukiwarkom, także tej największej. Czy wyszukiwarka nie jest agregatorem treści? Przecież ściąga ze strony tytuł artykułu i opis, ewentualnie jakieś zdanie lub kilka zdań. Typowy agregator! Czy można za coś karać, co się samemu robi?
Załączniki
learning język angielski.jpg
learning język angielski.jpg (64.32 KiB) Przejrzano 504 razy
Biznes

Biznestata

Postautor: Biznestata » 30 sie 2016 15:24

No niestety oberwało mi się od google i ban się stał faktem. Zapytacie się jak się czuję, jak to jest jak strona jest zbanowana. Odpowiem tak, na początku trochę mnie to zdenerwowało, wiadomo, nowa sytuacja. Człowiek myśli, ze się świat zawali. Nic z tych rzeczy, strona dalej istnieje nawet po początkowych spadkach oglądalności, teraz oglądalność jest większa niż przed banem.. Napisałem rzecz jasna prośbę o ponowną weryfikację po usunięciu tych agregatorów treści, niestety ku mojemu zaskoczeniu została odrzucona. Muszę jednak trochę więcej się przyłożyć, usunąłem stare posty sprzed kilku lat, na które nikt nie udzielił odpowiedzi, może nie były interesujące, a może każdy odpowiedź zna w każdym razie zostawiłem tylko bajki dla dzieci, bo bajki przecież dzieci lubią oglądać. Z innych rzeczy wyłączę jeszcze kilka podstron, które tak do końca jeszcze nie były skończone. Może to się nie spodobało, sam nie wiem? Takiej konkretnej odpowiedzi to nie otrzymałem co jest nie tak? Robię to trochę na wyczucie. Tak na logikę to staram się rozumować jak użytkownik internetu, co użytkownikowi jest potrzebne. Wymyśliłem ostatnio e-learning język angielski. Może to zadowoli przeglądarkę, sam nie wiem? Dam Wam znać co dalej, a z drugiej strony dobrze, że tak się stało. Doświadczenie, to jest to, co jest najcenniejsze na świecie, także doświadczenie w prowadzeniu strony. Biznestata-administrator
Biznes

SylwiaHa

Postautor: SylwiaHa » 08 wrz 2016 14:05

Nie chcę mówić, "a nie mówiłam", bo szkoda rzeczywiście fajnej strony. Nie sądziłam, że tak szybko działają. Pewnie automat wykrył, bo tam wszystko chyba się dzieje automatycznie.

Biznestata

Postautor: Biznestata » 08 wrz 2016 15:05

Pewnie automat rzeczywiście wykrył gwałtowny przyrost stron i to zaalarmowało przeglądarkę. Jednak ban zdaje się nastąpił nie automatycznie tylko ręcznie. Nad całością zapewne czuwa grupa ludzi, która się przygląda poczynaniom webmasterów. Tymczasem będę pisał następne odwołanie dotyczące indeksowania strony, zobaczymy z jakim skutkiem. Te rzeczy, które uznałem, że wymagają poprawy poprawiłem, zobaczymy co mi odpowiedzą. Tak w sumie to się za bardzo tym banem nie przejąłem. Strona w tej chwili nie jest nastawiona na zarabianie i na moich finansach to się w żaden sposób nie odbije. Rzecz jasna inaczej to by wyglądało, gdyby to była strona firmowa, wówczas utrata użytkowników może też wpłynąć na to, czy firma jakoś prosperuje czy też nie. Więc przestroga dla tych prowadzących firmy, nie za agresywne działanie, wszystko z umiarem i czasami warto dwa razy pomyśleć niż coś zrobić. A tak nawiasem przeczytałem artykuł odnośnie przeglądarek internetowych w którym pisało, że Komisja Europejska zabiera się za nie. Pod lupę wejdą agregatory treści stosowane przez przeglądarki w kontekście wynagrodzeń dla osób tworzących strony. Pozostaje kwestia taka, czy można wykorzystywać dla przykładu nagłówki artykułów czy stron i część treści, a potem czerpać z tego korzyści. Sprawa tak do końca nie jest prosta i wymaga jakiś rozwiązań?
Biznes

Biznestata

Postautor: Biznestata » 24 wrz 2016 22:49

Niestety znowu dostałem od Google odmowną odpowiedź, nadal nie indeksują strony. Mam zamiar usunąć większość linków umieszczonych na stronie. Może to i wpłynie na jakoś strony i odstraszy ludzi, którzy tylko tutaj przychodzili aby umieścić link i nie wnosili nic nowego. Jak to mówią zawsze są dwie strony medalu. Na początku likwiduję linki, które ludzie umieścili w podpisach, następnie będę przeglądał wszystkie posty. Jest tego trochę, może w miesiącu się zmieszczę? Zastanawiam się, czy nie dać jakiejś reklamy odnośnie naszego e-learningu języka angielskiego, może dzięki temu uda mi się przyciągnąć nowych użytkowników, zobaczymy.
Biznes

Biznestata

Postautor: Biznestata » 26 lut 2017 18:11

Tak jak mówiłem, tak zrobiłem, zlikwidowałem z 99 procent linków na stronie. Wydawało mi się, że to wystarczy, jednak się myliłem. Napisałem prośbę o ponowne rozpatrzenie. Po kilku dniach przyszła odpowiedź, niestety negatywna. Muszę się teraz zastanowić co dalej, jakie zmiany zrobić. Trochę to wygląda jak szukanie czegoś czego nie ma, takie mam wrażenia, ale zobaczymy mam czas. Inna sprawa gdyby to była jakaś strona firmowa, nastawiona na zarabianie, inaczej bym reagował. Brak indeksowania mogłoby doprowadzić niejedną firmę do bankructwa. Za kilka dni napiszę Wam, co dalej.
Biznes

Biznestata

Postautor: Biznestata » 14 mar 2017 21:48

Napisałem wiadomość na forum dla webmasterów. Odpowiedź przyszła dość szybko, tak, że polecam ten rodzaj kontaktu. Tym razem to nie jest jakaś tam automatyczna formułka, tylko konkretnie napisano co i jak. Przystępuję do dalszych prac.
Biznes

Wróć do „Rozmowy o forum”