Skąd dofinansowanie?

…czyli sposoby na dodatkowy zastrzyk gotówki.
patsiw81

Skąd dofinansowanie?

Post autor: patsiw81 » 13 sty 2011 20:21

Witam serdecznie wszystkie mamy.
proszę o pomoc, jestem zdeterminowana i bardzo marze o otwarciu sklepiku z biżuterią ręcznie robioną niestety nie mogę uzyskać dofinansowania z urzędu pracy, gdyż tam sprawdzają przeszłość kredytowa a moja po plajcie firmy w której pracowałam nie jest najlepsza, a poza tym potrzebny jest żyrant a z tym tez u mnie nie najlepiej i chciałabym prosić wszystkich z całego serca o pomoc gdzie można jeszcze takie dofinansowanie uzyskać ni potrzebuje wielkich pieniędzy jedynie 5000 zł i nie wiem gdzie uderzyć???????????????

Monika

Re: Skąd dofinansowanie?

Post autor: Monika » 13 sty 2011 23:27

Witaj,

poza dotacją w Powiatowych Urzędach Pracy są jeszcze dotacje na założenie firmy w ramamch Kapitału Ludzkiego -dz. 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia (40 tys.) bądź Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (tylko dla osób, które mieszkają na wsi i tam chcą prowadzić firmę lecz tu wymagany jest 50% wkład własny).

Czy w tych programach sprawdzają przeszłość kredytową pewności nie mam, natomiast jak masz jakieś zobowiązania finansowe czy zadłuzenia to będziesz się musiała zapewne to tego w którymś momencie przyznać bo często wypełnia się tego typu oświadczenia

co do żyrantów - każda forma dotacji, wymaga zabezpieczenia i najczęściej jest to własnie poręczenie osób trzecich

monika

Katarzyna.F

Post autor: Katarzyna.F » 12 lip 2011 12:10

Odpowiedni program można znaleźć korzystając z wyszukiwarek.
Dalej pozostanie znalezienie konkursu, w ramach którego możesz złożyć w niosek o dofinansowanie. Szukaj na stronach internetowych urzędów miast, wojewodów, stowarzyszeń, organizacji, fundacji.

bella91

Post autor: bella91 » 24 maja 2014 05:33

Informacje skąd wziąć dofinansowanie znajdziesz na comperia. Przeczytaj sobie temat, może akurat ci pomoże:) Ja w tym roku chciałam się starać o dofinansowanie z UP, niestety nie zakwalifikowałam się. Może za rok mi się uda.

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 30 maja 2014 10:23

Istnieją różne formy dofinansowania naszej firmy. Z doświadczenia mojego znajomego, który jakiś czas temu skorzystał z poradnika na temat otwarcia i taniego rozwoju firmy budowlanej, wiem, że duże dotację można zyskać poprzez Unię Europejską oraz miejskie urzędy wspierające niektóre działalności. Dzięki temu udało mu się zaistnieć na rynku oraz rozwinąć biznes dający spore dochody.

forumowiczka

Re: Skądt dofinansowanie?

Post autor: forumowiczka » 22 paź 2014 14:37

Radziłabym skontaktować się z Agencją Rozwoju Regionalnego, która działa w Twoim regionie. Osoby, planujące działalność mogą w tych latach rozliczeniowych liczyć na mikropożyczki i są one oferowane na fajnych warunkach. Możesz to rozważyć, jeśli nie uda się z dofinansowaniem.

Awatar użytkownika
Sympatyczna

Post autor: Sympatyczna » 22 paź 2014 15:32

Może zamiast dofinansowania warto pomyśleć też o takiej opcji jak finansowanie udziałowe. W ten sposób też można pozyskać finansowanie. Tutaj masz namiary na jeden serwis, który działa na takiej właśnie zasadzie: http://crowdangels.pl
Warto zapoznać się z tym, czym jest finansowanie udziałowe, bo to może być świetny sposób na pozyskanie pieniędzy.
"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać." Jim Ryun

monique
Kontakt:

Post autor: monique » 21 lis 2014 12:49

Polecam zapytać w urzedzie pracy, nas skierowano do fundacji udzielającej kredyty ze wsparciem unijnym.

Nie mylić z kredytami oferowanymi przez idea bank itp, tylko właśnie pytać w urzędzie gdzie można uzyskać tego typu wsparcie.

W naszym przypadku ta fundacja oferuje kredyty dla przedsiębiorców (ona obsługuje jedynie lubelskie) do 100 tys zlotych, bardzo latwo go uzyskac bez zbednych formalnosci. Oprocentowanie chyba 5 % na max 5 lat.

master
Kontakt:

Post autor: master » 15 sty 2015 10:59

Ja po założeniu firmy starałam się o dofinansowanie z urzędu miasta, nawet zostałam zakwalifikowana do "finału". Jednak dofinansowanie dostało się firmie, która jak się mówiło należała do znajomego ważnej osoby w ratuszu. Było to kilka lat temu, moja działalność zamknięta, a i zwycięska firma też już nie istnieje. ;)

marTa85

Post autor: marTa85 » 20 sty 2015 14:04

Proszę o informacje czy nadal mogę uzyskać dofinansowanie z Urzędu Pracy. Jaka to jest kwota. Będę wdzieczna za odpowiedź.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak uzyskać dofinansowanie”