Dotacje unijne

…czyli sposoby na dodatkowy zastrzyk gotówki.
Sanczeska

Re: Dotacje unijne

Post autor: Sanczeska » 09 wrz 2015 20:27

Tak, tak pierwsze co to odpowiednie przygotowanie biznes planu. Bez tego nawet nie masz sie co starać o dofinansowania. Wiem, ze nie każdy potrafi napisac taki biznes plan. W takich przypadkach warto zgłosić sie do firm takich i ich poprosić o pomoc przy napisaniu biznes planu.

Mariota

Post autor: Mariota » 23 wrz 2015 17:15

O takie dofinansowanie cieżko jest się postarać. Akurat dobry biznes plan jest w tym przypadku bardzo ważny. Jak wiesz, że sama sobie z tym nie poradzisz do dlaczego masz nie korzystać z pomocy firmy takiej. Ty wiesz jak masz poprowadzić ten biznes a napisanie biznesplanu możesz zostawić komuś kto sie na tym zna.

oskarr85
Kontakt:

Post autor: oskarr85 » 02 paź 2015 12:15

Obecnie dość trudno otrzymać dotację z UE, a to głównie z powodu dużej liczby chętnych i strasznej biurokracji. Już samo wypełnienie wniosku i innych dokumentów jest dość trudne, nie mówiąc o napisaniu biznesplanu. Osobiście uważam, że lepiej zlecić przygotowanie wszystkiego jakiejś firmie, a przynajmniej napisanie biznesplanu - trochę trzeba będzie zapłacić, a efekt nie jest gwarantowany, ale myślę, że warto.

tomekso

Post autor: tomekso » 07 paź 2015 14:04

Bardzo dziekuję za udzielenie wskazówek i cennych porad. Niebawem i ja będę starała sie o dotacje.

raczkowa

Post autor: raczkowa » 23 paź 2015 13:50

Jeżeli ktoś chciałby się starać o dotacje to aktualnie ruszył nabór wniosków. Takie informacje znalazłam.

Matylda02

Post autor: Matylda02 » 09 lis 2015 21:09

Nie miałam pojęcia jak się zabrać za temat dotacji, na czym to polega. Pomysł na biznes miałam ale trochę brakowało mi funduszy i liczyłam na dotacje. Zgłębić ten temat pomogły mi informacje, które przeczytałam w tym artykule https://bizneswspodnicy.wordpress.com/c ... ansowania/

Saffarr
Kontakt:

Post autor: Saffarr » 13 lis 2015 15:51

Chcę otworzyć działalnośc gospodarczą, ale potrzebuje na to pieniędzy. Możecie mi napisać jaka jest teraz maksymalna kwota dotacji na założenie firmy?

legendaf

Post autor: legendaf » 18 lis 2015 13:38

Mieszkam w okolicy Gniezna. Chce uzyskać dotacje na otwarcie działalności. Kiedy mogę starać się o dotacje, kiedy będą na to środki?
Czy fakt, że mam czworo dzieci ma wpływ na otrzymanie dotacji?

Elvira78

Post autor: Elvira78 » 27 lis 2015 15:56

Znam sporo osób, które skorzystały z takiej szansy. Wam wszystkim, które jesteście na bardziej zaawansowanym poziomie (np MiŚ przedsiębiorstwa) i szukacie sposobu na uzyskanie dotacji, polecam zapoznać się z ofertą firm oferującym doradztwo i pozyskiwanie środków na znacznie większe projekty - np powyżej miliona złotych. Gdybym miala kogos polecić, zdecydowanie byłoby to P4P Consulting (Krosno, Podkarpacie) dzialają dla przedsiębiorców z całej Polski.

Patrysiaa89
Kontakt:

Post autor: Patrysiaa89 » 10 gru 2015 08:42

Miałam dostać dotacje, ale niestety w ostatniej chwili okazało się, że jednak jej nie dostane. Dziwne, bo np w tym czasie w małym mieście otworzyło się 50 salonów fryzjerskich. Może nie chcą innowacyjnych biznesów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak uzyskać dofinansowanie”