Dotacja z UP czy w przyszłym roku też będzie

…czyli sposoby na dodatkowy zastrzyk gotówki.
Franka
Kontakt:

Dotacja z UP czy w przyszłym roku też będzie

Post autor: Franka » 20 lip 2009 15:40

dziewczyny czy orientujecie się czy w przyszłym roku 2010 też będą przyznawać dotacje dla bezrobotnych na własną firmę?
teraz jest ok. 18 tys i jako zarejestrowana od kilku dni teoretycznie mogłabym już się starać, ale nadal nie znalazłam lokalu, więc do stycznia mam dostawać kuroniówkę i sobie pomyślałam, ze po nowym roku wystartuję tylko pytanie czy też będą te dotacje, u mnie w UP nigdy nic nie wiedzą

P.S. ależ dawno nie zaglądałam tu do Was

aniawojtal4
Kontakt:

Re: Dotacja z UP czy w przyszłym roku też będzie

Post autor: aniawojtal4 » 11 wrz 2009 10:23

Ja od przyszłego roku też zamierzam otworzyć swoją działalność ale zastanawiam się, czy warto uderzać do PUP :| jak na ten rok nie ma szans chyba aby dostać dotacje ( nie przyjmują wniosków)a następny, kto wie jak to będzie :?: Nie jest łatwo( martwi mnie to że wymagają 2 poręczycieli) dziś nie chętnie ktokolwiek chce poręczyć. :(

adka
Kontakt:

Post autor: adka » 16 wrz 2009 21:08

dziewczyny, myślę, że środki będą, kwestia tego- kiedy,
w tej chwili znam osoby, ktore po zakwalifikowaniu wniosków czekają po 4 miesiące na otrzymanie środków,( w Gdyni)
w przypadku lokalu warto to wziąc pod uwagę.
W Łodzi tez są opóźnienia- znajoma czeka prawie 2 miesiące, i jak długo to portwa- nie wiadomo a za lokal (w ktorym nie dziala) juz płaci.....
Warto więc zrobić wywyiad w danym urzędzie pracy jakie sa kolejki...

ja 2 lata sie załapałam- wtedy czekałam bardzo krótko,ale przyznaję,że dobrze trafiłam, bo przed i po mnie czekali długo...

Awatar użytkownika
Olga_W

Post autor: Olga_W » 02 kwie 2015 13:59

Ja starałam sie o dotacje z PUP, ale jak przy szło co do czego to zrezygnowałam ... tyle formalności, kontroli, spowidania sie itd., że w końcu pożyczyłam kasę po rodzinie. Teraz systematycznie oddaje, a biznes się kręci :D

juliepit

Post autor: juliepit » 14 kwie 2015 08:01

Czy biorąc dotację muszę otworzyć sklep w tym samym miescie? Ile teraz wynosi dotacja z UP?

Justyna27

Post autor: Justyna27 » 05 wrz 2015 11:31

dotacja z urzędu wynosi około 20 tys. i najlepiej na początku roku pytać. Wtedy urzędy mają pieniądze na tego typu działania.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 07 wrz 2015 11:09

W przypadku dotacji z PUP dla osób z Podkarpacia to polecam poszukać informacji na https://www.ppg24.pl/z-podkarpacia/rzeszow/ Ja tak dostałam dotację na rozkręcenie swojej firmy. Gdyby nie ta stronka to nie wiem co by było ;)

Karmelkowa

Post autor: Karmelkowa » 08 wrz 2015 22:51

Justyna a po co na początku roku? Już wtedy będzie po ptakach. W połowie roku poprzedniego trzeba już robić wycieczki do UP i wydeptywać sobie temat. Bez tego to zapomnij...

sylwia4012

Post autor: sylwia4012 » 02 lut 2016 19:48

Jeśli chodzi o dotacje z urzędu pracy na podjęcie działalności gospodarczej to tutaj http://cenabiznesu.pl/-dotacje-z-urzedu ... spodarczej znajdziecie Dziewczyny mnóstwo informacji. Starania o dofinansowanie, jak się wie gdzie, co i jak, są o wiele łatwiejsze i bardziej skuteczne. Sama nigdy się nie starałam, ale mam wielu znajomych, którzy korzystali z dotacji i całkiem nieźle na tym wyszli.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak uzyskać dofinansowanie”