Czy pozycjonowanie jest dobrą inwestycją?

…jak być wysoko w wyszukiwarkach.
Awatar użytkownika
ekomummy

Czy pozycjonowanie jest dobrą inwestycją?

Post autor: ekomummy » 05 wrz 2009 11:26

Witam,
Zastanawiam się na pozycjonowaniem naszej strony nad dwoma frazami na początek. Czy uważacie, że ta forma promocji jest efektywna? Mam na myśli czy naprawdę ruch wzrasta na stronie (jak się znajdzie w pierwszej 10) w sposób znaczący?

Dzięki.

Awatar użytkownika
Olenia

Re: Czy pozycjonowanie jest dobrą inwestycją?

Post autor: Olenia » 06 wrz 2009 09:23

Ekomummy pozycjonowanie jest bardzo dobrą inwestycją, a Adwords może Ci posłużyć jako narzędzie, dzięki któremu znajdziesz odpowiednie i najwłaściwsze frazy kluczowe.

Ja też się długo wahałam, chyba zbyt długo. Próbowałam sama działać, ale potrzeba na to dużo środków i czasu. Choć wszystko też zależy od konkurencyjności fraz.

Jeśli się zdecydujesz na firmę to bardzo uważnie ją wybieraj, najlepiej z umową, gdzie płaci się dopiero za efekty. Porównaj kilka ofert, te najtańsze są podejrzane i nie warto brać ich pod uwagę. Sprawdź referencje i na jakim miejscu w wyszukiwarce jest sama firma pozycjonująca ;)

Kontakt:

Post autor: karma » 08 wrz 2009 18:29

Wypozycjonowanie na pewno podnosi ruch na stronie - co jak wiemy niestety nie zawsze łączy się z zakupami :( Zgadzam sie z sugestiami Oleni ze najlepiej wybierac tych, ktorzy biora za efekt - czasami wypozycjonowanie trwa bardzo dlugo (wiele miesiecy) i w takiej sytuacji swiadomosc ze zaplacisz dopiero jak zobaczysz siebie w pierwszej 10-tce bardzo pomaga zniesc nieciepliwosc i dzieki temu nie miec poczucia ze ktos nas oszukla.

Awatar użytkownika
ekomummy

Post autor: ekomummy » 15 wrz 2009 13:20

Dzięki bardzo za rady. Będziemy się w takim razie pozycjonować i mam nadzieję, że oprócz ruchu przyniesie to również wzrost sprzedaży. :)

Awatar użytkownika
Paulina N

Post autor: Paulina N » 09 paź 2009 12:35

Ważną kwestią w takich działaniach jest znajomość zasad funkcjonowania tego typu reklam. Pozycjonowanie i linki sponsorowane z założenia sprawiają, że witryna staje się widoczna w sieci. W efekcie na stronie zwiększa się liczba użytkowników, ale nie oznacza to, że zwiększa się sprzedaż. Tego typu narzędzia pomagają użytkownikowi odnaleźć stronę, dotrzeć do oferty, zapoznać się z usługą. Nie gwarantują jednak sprzedaży - o tym decyduje sama witryna. Dlatego zanim rozpocznie się działania w tym kierunku należy dobrze przemyśleć cele i założenia.

Mariolka

Post autor: Mariolka » 03 mar 2011 11:39

Hej koleżanki.
Chcę odgrzać ten temat, bo chodzi mi po głowie temat linków sponsorowanych.
Chciałabym zacząć biznes, w którym będę ściągała zabawki dla dzieci z Chin (oczywiście tylko takie dobre, z atestami itp - mój znajomy podobnie działa i już ma kontakty odpowiednie) i następnie sprzedawać je poprzez sklep internetowy.
Wątpię żebym miała tyle funduszy, żeby wypozycjonować się wysoko (bo takie słowa jak zabawki, zabawki dla dzieci są strasznie oblegane w internecie).
Dlatego myślę o linkach sponsorowanych.
Na pewno będę chciała wynająć agencję reklamową oferującą takie usługi, ale też coraz popularniejsze są palmtopy i inne urządzenia mobilne z internetem, jak również nieźle oblegany jest youtube, dlatego chciałabym tam też emitować moje reklamy.
Znalazłam ofertę łódzkiej agencji oferującej linki sponsorowane na youtube (klik klik można przeczytać). Ale nie jestem też pewna czy to jest opłacalne. Czy ktoś z Was klika w ogóle w te linki na filmikach? Czy inwestycja się zwróci?
Czekam na Wasze opinie i z góry dzięki za nie.

olgasza
Kontakt:

Post autor: olgasza » 03 mar 2011 11:52

hm, ja bardzo rzadko klikam na Adwords, a reklamy w youtube czym prędzej wyłączam, nawet nie czytając. Generalnie im mniej reklam w serwisie, tym dla mnie (jako użytkownika) lepiej.

Bardziej jestem podatna na informacje reklamowe na forach tematycznych (chustowym, wegedzieciak) i od osób, które znam z życia forumowego. Tak samo bardziej jestem skłonna zajrzeć do sklepu internetowego z polecenia znajomego albo dlatego, że jest sponsorem jakichś akcji społecznych w serwisach parentingowych (dzieci są ważne, ekorodzice itp.).

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 03 mar 2011 11:57

Ja nie oglądam takich filmików, dla mnie to strata czasu :mrgreen:

Mariolka

Post autor: Mariolka » 03 mar 2011 11:57

Dzięki za opinię.
Może powinnam zrobić sondę tutaj czy to ma sens.

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 03 mar 2011 12:00

Po prostu mam kiepski transfer i zanim cokolwiek mi się załaduje mija sporo czasu :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozycjonowanie stron”