Co studiować bo nie wiem?

…ale może w tym szaleństwie jest metoda?
martyna317

Co studiować bo nie wiem?

Postautor: martyna317 » 27 wrz 2016 10:11

Jaki kierunek studiów wybrać aby miało to sens. Można skończyć cokolwiek, ale potem pracować na kasie. Jak myślicie który z kierunków tu zapewni pracę. Myślę właśnie o tej gospodarce przestrzennej ale sama nie wiem. Doradźcie coś! Co studiujecie? Czy to ciekawy kierunek?

milf

Re: Co studiować bo nie wiem?

Postautor: milf » 03 paź 2016 20:45

Na pierwszy rzut oka wyglada naprawde ciekawie. Osobiscie to juz jestem dawno po studiach, wiec raczej nic nie polece poniewaz nie wiem jak wyglada teraz rynek.

magoszkaTTR
Kontaktowanie:

Postautor: magoszkaTTR » 04 paź 2016 11:44

Ja wychodzę z założenia, że jeśli robisz to, co lubisz, to robisz to dobrze. A jak jesteś specjalistą w danej dziedzinie, to i praca się znajdzie. Nie opłaca sie iść na kulturoznawstwo, socjologię czy coś podobnego "bo jestem humanistą", tylko lepiej wybrać takie dziedziny jeśli się nimi naprawdę interesuje. Filologie obce są zawsze spoko, bo można byc tłumaczem. A kierunki ścisłe z reguły też są ok, warto sprawdzićkierunki zamawiane, czyli takie, na które są tworzone miejsca pracy.

Berightback

Postautor: Berightback » 05 paź 2016 15:04

Nie podałaś szczegółów, czym się interesujesz, czy się rozglądałaś za ofertami kierunków, na jaką uczelnię chciałabyś iść.
Powiem tak - sprawdź, co jest najbliższe Twoim osobistym zainteresowaniom i zobacz, czy nie da się tego połączyć z czymś praktycznym, co ma wzięcie na rynku pracy. Dużo uczelni teraz robi tak jakby połączenie dwóch kierunków w jednym, np. lingwistykę w biznesie, czyli masz przedmioty jak na filologii i z ekonomii i poznajesz przy okazji specjalistyczne słownictwo.
Albo najlepiej jest zrobić sobie listę dostępnych kierunków w rekrutacji i zrobić rekonesans, przeglądając programy studiów z poprzednich lat, poczytać o zakresie przedmiotów, może uda się coś znaleźć o wykładowcach - po prostu sprawdzić zawczasu, czy to jest coś, co by cię interesowało, a nie wybierać w ciemno, a potem się dziwić, że trzeba coś zdawać.
Ja tak miałam z romanistyką, choć wybierałam parę ładnych lat temu. Niemniej jakbym nie dopatrzyła się w programie studiów, że przygotowują do pracy nauczyciela w szkołach, to bym się wpakowała w coś, co mnie nie interesuje.

mama

Postautor: mama » 17 mar 2017 14:20

Może informatykę. Dobry informatyk wszędzie znajdzie pracę i to dobrze płatną. Musisz się tylko znać na rzeczy i wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi.

awokados
Kontaktowanie:

Postautor: awokados » 24 mar 2017 11:26

Modne są teraz studia coachingu.
Jeżeli masz predyspozycje do takiego kierunku to warto się tym zainteresować, bo perspektywy na karierę są bardzo obiecujące.

ekstrak

Postautor: ekstrak » 30 mar 2017 16:47

zastanów się co Cię kręci

Wróć do „Szalone pomysły...”