Ochrona domu, jaka?

…ale może w tym szaleństwie jest metoda?
Awatar użytkownika
jagodka
Kontakt:

Ochrona domu, jaka?

Post autor: jagodka » 17 paź 2013 13:22

Jak można skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem? W mojej okolicy ostatnio nie jest za spokojnie, słyszałam o kilku włamaniach a mnie często nie ma w domu. Może ktoś pomoże i podpowie co można zrobić?

Awatar użytkownika
tamirka
Kontakt:

Re: Ochrona domu, jaka?

Post autor: tamirka » 17 paź 2013 14:27

Włamywacze buszują w każdym większym mieście. Na szczęście skuteczne systemy alarmowe nie są tak drogie jak kiedyś. Ten konfigurator http://www.mieszkajbezpiecznie.pl/konfi ... larmowego/ pomoże Ci określić to co chciałabyś kupić. Otrzymasz też wstępną wycenę. Zawsze możesz skontaktować się z doradcą w celu omówienia szczegółów.
Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.

Awatar użytkownika
green

Post autor: green » 18 paź 2013 12:44

O ja też mam coś w tym temacie, jestem takimi systemami żywo zainteresowana z powodu przykrych niestety doświadczeń. Szukałam w internecie informacji jak można zabezpieczyć swój dom i znalazłam bardzo ciekawy portal nazywa się Dominteligentny.pl
W sposób przystępny, nawet dla laika jakim ja jestem mają tam opisane systemy zabezpieczeń. Jest to nowoczesne rozwiązanie, ponieważ te systemy są "myślące" , nie jestem zwolenniczka nowinek technicznych, bo się na tym zwyczajnie nie znam, ale jak coś ma pomóc chronić mi moja własność to jestem jak najbardziej za.

kate

Post autor: kate » 21 lis 2013 12:26

Alarm w domu jednorodzinnym to ważna rzecz, moim zdaniem również warto wykonać. Dla mnie to większa pewność, bo zdarza się, że złodziej unieszkodliwi alarm.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014 13:02 przez kate, łącznie zmieniany 1 raz.

NoemiSui

Post autor: NoemiSui » 21 lis 2013 16:04

Dobrzy sąsiedzi, dlatego nie warto się odgradzać zawsze na siłę od nich. :-) A jeśli chodzi o systemy zabezpieczeń to chyba w domu rodzinnym wystarczy jakiś prosty alarm + wideodomofon. Osobiście kupowałam u nich http://www.e-security.com.pl/ bardzo szeroki wybór i dobra obsługa, ale myślę, że nie ma co szaleć z jakimiś mega technologiami.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 21 lut 2014 19:25

Sprawdźcie oferty domów w Wilanowie na nowym osiedlu Kapriola. Bardzo ładne wykończone mieszkania w dobrej cenie. Cicha i spokojna okolica uważana za jedną z najbezpieczniejszych w Warszawie. Co myślicie o takiej ofercie mieszkań? Łatwy dostęp do wszystkich ważnych miejsc w okolicy.

nales

Post autor: nales » 10 mar 2014 13:40

Moi znajomi mieszkają we Wrocławiu na nowym osiedlu, ale nie ma tam ochrony, więc zainwestowali w firmę Ranger.com.pl, dodatkowo mają jeszcze alarm i monitoring. Niby nigdy nie masz pewności czy to pomoże, ale czujesz się bezpieczniej.

nesnes

Post autor: nesnes » 31 mar 2014 11:51

Alarm zintegrowany z firma ochroniarską.

Marina14

Post autor: Marina14 » 23 kwie 2014 19:47

Dobry alarm powinien załatwić sprawę. Tylko nie decyduj się na najtańszy system alarmowy, bo lepiej zainwestować w swoje bezpieczeństwo nieco więcej pieniędzy, aby mieć pewność, że alarm będzie niezawodny.

Sunsin

Post autor: Sunsin » 30 kwie 2014 10:40

jagodka pisze:Jak można skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem? W mojej okolicy ostatnio nie jest za spokojnie, słyszałam o kilku włamaniach a mnie często nie ma w domu. Może ktoś pomoże i podpowie co można zrobić?
Ogólnie alarm jest na pewno jednym z elementów, ale nie zawsze skutecznym, jeśli ktoś nie ma zaufanych sąsiadów, bądź wcale ich nie ma to kto na taki alarm ma zareagować? Ja jestem zwolennikiem łączenia takich urządzeń jak alarmy z ludźmi, czyli warto poszukać jakiejś firmy ochroniarskiej, która działa na Twoim terenie i podpisać umowę, w sumie w tej chwili większość firm jest już ogólnopolskich więc popytaj znajomych gdzie mają umowy, albo wybierz coś sama.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szalone pomysły...”